Як працюватиме нова система порушень ПДР та штрафів

07.Ноябрь.2015

Від 7 листопада почнуть діяти зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, що дозволяють штрафувати водіїв за низку порушень правил дорожнього руху в автоматичному режимі за допомогою відеокамер на дорогах. Відеокамери встановлюватимуть поступово, починаючи з Києва. У патрульній поліції Львова сподіваються, що до кінця цього року вони з’являться і у Львові.

Але кілька камер, які працюють у Києві в тестовому режимі за перші години роботи уже зафіксували кілька сотень порушень ПДР.

До чого готуватися водіям після 7 листопада розповів начальник управління адміністративної практики патрульної поліції Львова Тарас Гук.

Спрощена процедура оформлення порушень ПДР

Процедура оформлення порушення ПДР зведеться до заповнення одного документа. Якщо раніше працівники ДАІ складали спочатку протокол про порушення ПДР, а тоді водії отримували постанову, то від 7 листопада працівники поліції складатимуть лише постанову. Подібні справи раніше відправлялися в суд, який приймав рішення про призначення більшої чи меншої суми штрафу. Після набрання чинності нововведень  поліцейський зможе оформити порушення швидше і на місці.

Автоматична фіксація порушень

Із 7 листопада штрафуватимуть лише власників автомобілів, а не водіїв. Якщо автомобіль зареєстрований на фірму, то штраф сплачуватиме фірма. Якщо ж власник автомобіля передав чи продав свій автомобіль за довіреністю, то йому ще потрібно довести, що за кермом у момент порушення ПДР перебував не він.

Система фотофіксації порушенть ПДР

«Якщо власник доведе, що він на підставі договору оренди, прокату, чи довіреності на право розпоряджання передав третій особі, то він тоді не притягуватиметься до відповідальності. Також, якщо власник передав свій автомобіль на підстав усної домовленості іншому водієві, то водій-порушник упродовж 14 днів може добровільно з’явитися в поліцію та сплатити штраф», – підкреслив Тарас Гук.

Повідомлення про порушення зареєстроване у автоматичному режимі водій може отримати упродовж трьох днів на пошту, телефон чи електронну адресу, якщо зареєструється на відповідному сайті. Цей сайт створять пізніше, коли запрацюють у звичному режимі камери автофіксації порушень ПДР. На тому ж сайті можна переглянути відео, де буде зафіксоване порушення правил.

У Львові немає камер автоматичної фіксації порушень ПДР. Коли їх встановлять, і скільки їх буде в місті, наразі не відомо. Але, за попередніми прогнозами, їх мали б встановити до кінця року. Ці камери будуть підключені до єдиної мережі.

Водіям прощатимуть три порушення

На сайті також буде вказаний вид покарання. За перші три порушення водій зможе «розрахуватися» балами. Кожному водієві щороку надаватиметься 150 балів. За одне порушення правил за ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил проїзду перехресть, зупинки, стоянки, обгону, користування освітлювальними та звуковими приладами тощо) зніматиметься по 50 балів. За словами Тараса Гука, у 80% випадків водії штрафують саме за такі порушення.

Після використання усіх балів водій сплачуватиме штраф грошима. Суми штрафів будуть фіксованими. Наприклад, за порушення вже згаданої ст. 122 КУпАПП водія штрафуватимуть на 255 грн, а не від 255 до 850, як було раніше. Після отримання повідомлення про порушення ПДР водій має можливість упродовж 5 днів сплатити лише половину штрафу.

«Якщо штраф за проїзд на червоне світло становить 255 грн, то перші п’ять днів водій має можливість сплатити 122,5 грн і постанова вважатиметься виконаною», – наголосив начальник управління адміністративної практики патрульної поліції Львова.

Упродовж 30 днів порушнику надається можливість сплатити повну суму штрафу. Раніше для сплати штрафу водій мав лише 15 днів. Якщо ж і через місяць він не сплатить штраф, то сума подвоюватиметься, а, окрім того, стягуватиметься ще й пеня. Тобто, після 60 днів штраф буде втричі більший.

Щодо автомобілів на іноземній реєстрації, то сплачуватимуть штрафи ті, хто ввіз автомобіль з-за кордону. Ця інформація передаватиметься прикордонним підрозділам, які не впускатимуть водіїв, які не сплатили штрафи.

Сплата штрафу на місці

Водій зможе сплатити штраф безпосередньо на місці порушення. Працівників поліції забезпечать касовими апаратами від «Ощадбанку» за згодою водія порушника він може отримати постанову і заплатити одразу.

У майбутньому, за словами Гука, в поліції планують запровадити електронні постанови, які заповнюватимуться на планшеті.

Евакуація автомобілів без власника

Забирати автомобілі за допомогою евакуатора після 7 листопада працівники поліції зможуть без власника та без складання протоколу. Але тільки у випадках, якщо автомобіль неправильно припаркований і це перешкоджає руху інших транспортних засобів або створює аварійну ситуацію.

Для того, щоб забрати автомобіль, водій повинен з’явитися у поліцію та сплатити штраф за порушення та оплатити послуги транспортування і перебування автомобіля на арештмайданчику.

«Буквально за кілька годин камери у Києві зафіксували кілька сотень порушень»

«В Києві кілька камер уже працюють в тестовому режимі. Буквально за кілька годин вони зафіксували кілька сотень порушень. Тому водіям потрібно бути готовими до того, щоб чітко дотримуватися усіх правил дорожнього руху», – відзначив Тарас Гук.

На пішоходів автофіксація порушень ПДР не поширюватиметься. Працівники поліції, за словами Гука, штрафуватимуть їх за порушення правил переходу дороги на 51 грн, але більше сподіватимуться на їх самосвідомість.

___________________________

zaxid.net

===========================
загрузка...

Comments are closed.

Analytics Plugin created by Web Hosting