Київська влада зливає найбільші ремонтні підряди шахраям, корупціонерам та фірмам з ознаками фіктивності

18.Май.2016

Фальсифікація актів виконаних робіт, підробка документів, відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом в особливо великих розмірах, змови на державних закупівлях тощо, а деякі фірми взагалі виглядають фіктивними.

Про це на брифінгу 18 травня заявила керівник ГО «Антикорупційний штаб» Галина Янченко — Повідомляє УкрПравда.

За її словами Антикорупційний штаб проаналізув перелік з топ-25 кампаній, які отримали мільйонні замовлення з міського бюджету і з’ясували, що третина з них в минулому могли бути причетні до махінацій або корупційних зловживань.

«При цьому окремі компанії отримують столичні підряди не перший рік», — відзначила Янченко.

До «чорного списку» Антикорупційного штабу потрапили 9 компаній:

№9 ТОВ «Арт інсайт» (2,3 мільйона гривень). Повинні були утеплити 3 корпуси одного  будинку на 2,3 мільйона гривень. При цьому, за висновками аудиту КП «Київекспертиза», завищили вартість виконаних робіт, що призвело до збитків міському бюджету на майже 0,5 мільйона гривень.

№8 ТОВ «БК Альтаір» (4,2 мільйона гривень). У 2014 отримали міських підрядів на 0,8 мільйона гривень. У тому ж році проти них було порушено кримінальне провадження за фактом підробки актів виконаних робіт, зокрема по виконанню робіт за адресами яких взагалі НЕ існує. Не зважаючи на це, у 2015 році компанія отримала черговий підряд на ремонтні роботи – 4,2 мільйона гривень.

№7 ТОВ «Ремонтник АМ» (4,2 мільйона гривень). У 2014 фігурували в змовах на держзакупівлях, через що Антимонопольний комітет заборонив фірмі брати участь у закупівлях протягом 3 років і наклав штраф на 68 тисяч гривень. Це не завадило фірмі тримати 4-мільйонний підряд від столичної влади у 2015 році.

№6 ТОВ «Будінжпроект» (5,5 мільйона гривень). У 2014 році взяли підрядів на 3 мільйона гривень, при тому, що фірмі на той час не було і півроку. За фактом підробки актів виконаних робіт проти них порушено кримінальне провадження в травні 2014. Тим не менше, наступного 2015 року фірма отримала вдвічі більшу суму на ремонтні роботи з міського бюджету. Зібравши щедрий урожай… поспішно самоліквідувалася на початку цього року.

№5 ТОВ «Технобуд компані» (5,5 мільйона гривень). Зареєстровані у 2014 під назвою ТОВ «Голд Девелопмент». Того ж року отримати підрядів на 10,3 мільйона гривень. По частині об’єктів гроші брали, але роботи не проводили.

По цьому факту за зверненням Антикорупційного штабу Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження.

Також проти фірми відкрили ще одне кримінальне провадження за фактом легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинене в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінального правопорушення.

На початку 2015 року проти них відкрили чергове кримінальне провадження – за фактом підробки документів для отримання ліцензії ДАБІ. Не зважаючи на це, у 2015 фірма знову опинилася серед топ-підрядників.

№4. ТОВ «Демос Буд» (9,9 мільйона гривень). Фігурують в тому ж провадженню по відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом в особливо великих розмірах, що й «Технобуд компані». Крім них, там фігурують підрядники 2014 року (Тов «Білтек Буд», ТОВ «Мегапрофі», ТОВ «Алто ін», ТОВ «Кумсервіс»), які в 2014 році отримали підряди на загальну суму близько 37,3 мільйона гривень. Слідство встановило, що частина з цих фірм мають ознаки фіктивності.

№3. ТОВ «Укрспецстрой» (10,4 мільйона гривень). Фірма донецького екс-депутата від Партії Регіонів Леоніда Хомутовського. За 5 років фірма отримала підрядів на 132 мільйони гривень, з яких майже 100 мільйонів були отримані після його обрання депутатом.

Також фігурували в Донецьку у імовірній «схемі підкупу» протестувальників з кошти міського бюджету. Так, за інформацією «Наших грошей», в 2011 році мешканці однієї з донецьких хрущівок виступили з протестами у зв’язку із будівництвом, яке розгорнула по-сусідству з ними корпорація «МАКО» Олександра Януковича.

«Ймовірно, для підкупу протестувальників, в 2013 року було виділено майже 7 мільйонів грвиень для проведення капітального ремонту в даній хрущовці – за кошти міського бюджету Донецька. Підряд на роботи отримало ТОВ «Укрспецстрой»», — відзначили в Антикорупційному штабі.

№2. ПАТ «ХК «Київміськбуд» (10,5 мільйона гривень). Улюбленці журналістських розслідувань і правоохоронних органів. Проти даного підприємства порушено низку кримінальних проваджень, серед яких: 1) ухиляння від сплати обов’язкових платежів, що призвело до фактично ненадходження до державних цільових фондів коштів у сумі 3,4 мільйона гривень, 2) незаконне привласнення бюджетних коштів в сумі понад 200 мільйонів грвиень спільно з іншими юрособами, чим завдано матеріальної шкоди державі в особливо великих розмірах, 3) спільно з іншими юрособами та службовими особи державних і недержавних підприємств, установ, організацій, шляхом зловживання своїм службовим становищем, в особливо великих розмірах заволоділи грошовими коштами, земельними ділянками, будівлями та спорудами на території України.

№1 ТОВ «Інтерстрайк» (14,7 мільйона гривень). Виглядають фіктивною конторою, створеною для освоєння конкретних державних підрядів. Минулого року отримали замовлень з міського бюджету на майже 15 мільйонів гривень, а через кілька місяців після завершення дії договорів виставили підприємство з ліцензією на продаж за 4 тисяч доларів.  

«Ми підготували звернення до Кличка з вимогою фільтрувати підрядників, не допускаючи кримінальні фірми і шахраїв до коштів міського бюджету, а також покарати осіб, що допустили ці фірми до підрядів і покривали їх зловживання своїми підписами», — підсумували в Антикорупційному штабі.

КМДАУкрправдазагрузка...

Comments are closed.

Analytics Plugin created by Web Hosting