Дмитро Тимчук: Україну не має турбувати, що думає РФ про реінтеграцію Донбасу

21.Январь.2018

Не всім депутатам подобаються правки, які приймають до так званого законопроекту про “реінтеграцію Донбасу”. Що вони змінюють?

По-перше, ті правки, які зараз розглядаються, вони всі враховані в редакції законопроекту, який підготував Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони протягом жовтня – листопада минулого року. Зараз обговорюють правки, на яких депутати хочуть просто пропіаритися.

Дуже багато правок дублюються і кожен хоче виступити і висловити своє “фе”. Хоча насправді, якщо подивитися редакцію комітету, а ця редакція є на сайті Верховної Ради, то ми побачимо, що там є посилання і на дату початку окупації Донбасу, і стосовно економічних стосунків з цими територіями і таке інше. Тобто депутати або не читають законопроекти, які поступають в редакцію комітету, або прагнуть піару, як на мене.

По-перше, цей документ став набагато конкретнішим, починаючи з того самого визначення чіткої дати початку окупації, що підсилює позиції України в міжнародних інстанціях. Навіть коли громадяни України отримували компенсації за пошкоджене майно, за матеріальні збитки, то можна апелювати до дати, з якої починається окупація, і для того, щоб потім вимагати компенсації від Російської Федерації. Це як приклад.

Окрім того, на відміну від першої редакції законопроекту, який був проголосований в першому читанні, в редакції комітету, який зараз подається на друге читання, немає ніяких згадок про Мінські домовленості: ні безпосереднього посилання на Мінські домовленості, ні посилання на резолюцію Ради безпеки ООН, де якраз в якості додатку міститься Мінський протокол.

Після тривалої роботи комітету цей законопроект став, на мій погляд, набагато конкретнішим і в якості закону буде більш ефективним, ніж початковий варіант, який розглядався у Верховній Раді у першому читанні.

Деякі політики говорять, що у законопроекті забули про Крим.

Це абсолютна брехня, яка належить до історії піару. В преамбулі до законопроекту №7163, про який ми говоримо, чітко прив’язано окупацію Криму до окупації Донбасу. Те, про що ми говорили, що початковою датою окупації території України визначається початок спецоперації росіян з анексії Криму.

Тобто Крим там чітко вказаний. Те, що він не вказаний в інших статтях, це абсолютно зрозуміло. Бо коли ми кажемо про застосування Збройних сил, про створення Штабу об’єднаних сил, про задіяння Збройних сил і інших формувань на Донбасі, “втулити” Крим, було би дуже дивно, адже, як ми знаємо, у Криму бойові дії не йдуть. Тому у законопроекті, у преамбулі у якості політичної декларації є пряма прив’язка Криму до Донбасу. Але в тих статтях, які стосуються життєдіяльності чи застосування Збройних сил справді згадки про Крим немає. Зрозуміло чого.

Як на це відреагує Росія – це особисті проблеми Росії. Після 3,5 років російської агресії проти України, після того, як Росія “заграбастала” у нас цілий півострів і частину території Донбасу, оглядатися Україні на Росію і думати, як вона відреагує, як на мене – це просто смішно. Ми – український парламент і ми повинні боротися за захист інтересів України, а не Росії. Це по-перше.

Що стосується розриву дипломатичних зв’язків, то це преференція вищої законодавчої влади, і вона вирішує розривати ці зв’язки чи ні. Якщо парламент буде перебирати на себе функції виконавчої влади, то це вже буде протирічити Конституції. Але цим законом ми якраз створюємо підстави для виконавчої влади для вирішення питання: розривати ці зв’язки чи ні.

загрузка...

Comments are closed.

Analytics Plugin created by Web Hosting