Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
05 Дек 2021

Blog Post

Все рубрики

Антимайдан на вихідних коштував 60 млн.грн. – це бюджет усіх дитсадків країни на рік | Everyday in Ukraine 

17-Dec-2013

Автор : Роман Игоревич


Президент каже, що дуже не любить несправедливість і любить дітей.

Інший представник провладної партії каже, що у дітей вкрали “кусочєк счясьтя”.

Варто трошки порівняти цифри і ще раз наочно перевірити щирість таких слів. Ну, раптом, дійсно, все пояснюється якраз тим, що вони просто дітей так люблять і не розуміють, що пластікова “йолка” дітям на майдані уже давно не такий уж і празнік. Конфлікт поколінь, знаєте.

ОТЖЕ:

Бюджет України’13: графа Дошкільна освіта – 71 млн грн.

Бюджет Польщі’13: графа Дошкільна освіта – 320 mln zł (874 млн грн)

Якщо грубо порахувати, то в 12.3 разів їх діти більш забезпечені освітою. Але так рахувати неправильно.

Різні країни, різні потреби і народжуваність. Тому слід рахувати інакше.

У 2009-му в Україні народилось 508540 дітей. В Польщі – 419400.

В Україні – 139.6 грн / дитину в РІК. В Польщі – 2083.9 грн / дєцко.

Виходить ще більш несправедлива цифра – в 15 разів більше. Це навіть якщо не рахувати того, чого без суду не порахуєш – скільки із цих грошей в Україні опиняється поза контролем і насправді розкрадається.

Ну от – ось вони, діти, ось ваш бюджет і ваші витрати на цих ваших же дітей, яких ви так любите. Ви хочете сказати, що у поляків в 15 разів вищий рівень життя? Чи може Євросоюз їх годує? Ні, це виключно їх держбюджет. Просто в них державні пріоритети трошки інші. Справедливіші.

До речі, до цього можна було б додати і те, що діє кілька програм ЄС по дофінансуванню дошкільної освіти в Польщі.

Де ж наші гроші? Чому наші діти страждають в жахливих совкових дитячих садочках з виховательками, які йдуть на таку низьку зарплату з фанатизму або якщо не пощастило в житті знайти іншу роботу?

Боюсь вас засмучувати. Я не буду порівнювати витрати на державний апарат тут і там, хоча це треба обов’язково зробити. Провести оцінку. Витрати на так звані правоохоронні органи і органи, які охороняють особисто тіло.

Але зараз є значно більш кричущі факти як горящі головєшки. За найдешевшими підрахунками і якщо вірити українській міліції на Європейську площу привезли 60 тисяч бюджетників. Цифри:

– 30 мільйонів на гонорари (500 грн/людина – зарплата за 2 дні (хоча деякі отримали лише по 250, тобто кілька мільйонів на цьому теж хтось по-регіоналівськи “заробив”).

– 18 мільйонів – транспорт з регіонів і назад, спецпоїзди, автобуси з водіями, ночівля, намети і гуртожитки і годування за два дні – щонайменше ще 300 грн на людину.

– близько 10 мільйонів – атрибутика, сцена, музика і музики (гонорари на тій сцені, до речі, космічні), “зазивали” і організатори.

Загалом вийде майже 60. При найкращих підрахунках. Бо з ними і правда як зі скотом – хліб і гречка, несправжні “Пісняри” і невиплачені гроші. Насправді ж витрачено значно більше, пару десяток вкрадено за традицією “свій у свого за своє”, а ще залучені сили міліції і комунальні служби, яким за додаткові години роботи доплатять.

Близько 60 мільйонів. Два дні шабашу-мітингу і наступного року можемо закривати всі дитячі садочки. Бо вони для нашого держбюджету коштують стільки ж. Я розумію, що полум’яні прихильники Регіоналів ніколи цього не прочитають, а їм варто було хоча б раз подивитись на те, як виглядають заклади дошкільної освіти в Польщі і, можливо, вони самі б усе зрозуміли. Дітей вони жаліють. Стабільність вони оберігають. Дебільністю є ваша стабільність.

______________________________________________________________

Bogdan Logvynenko

Related posts