Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
26 Ноя 2022

Blog Post

Все рубрики

Чи є життя після ДТП? Життя тільки починається! – Авторський блог 

Статистика річ не тільки вперта, вона жорстока. В дорожньо- транспортних пригодах лише за рік гине мільйон людей у світі. В Україні дане питання стоїть особливо гостро: кількість автомобілів невпинно зростає, а порушення правил руху стало звичним для водіїв та пішоходів. Але навіть ідеально дотримуючись всіх вимог та правил, не можна бути певним у власній безпеці.

Мій хороший товариш був бездоганним водієм у всіх відношеннях. Одного разу він просто зупинився на червоне світло. А той, хто їхав позаду – не зупинився: він просто заснув і на шаленій швидкості «врізався» в машину мого друга. Загинули обоє.

Немає значення водій ти чи пасажир: в машині ти усвідомлюєш, наскільки твоє життя залежить від дій інших. Будь –якої секунди на зустрічній смузі може з’явитися той, хто дуже поспішає… на той світ. Він мчить з шаленою швидкістю назустріч, в останню мить встигаючи звернути або ні. За статистикою служби ДАІ, саме обгони найчастіше стають причинами важких ДТП, і спричиняють найбільше смертельних наслідків.

Все відбувається за лічені секунди, за які життя ділиться на два етапи: до ДТП і після. Щастить тому, хто потім бачить хірурга, не щастить тим – хто залишається сиротами. Якось моя донька прийшла з садочка і каже : «Мама, сьогодні виховательки дуже плакали, бо у Вероніки загинув тато. Він їхав на машині і розбився». І, хоча я ніколи не бачила Веронікиного татка – за три роки перебування дитини в дитячому садку, він не зміг знайти часу, аби послухати її віршика на свято, – мені було його шкода. Але дитину більше.

ДТП дає змогу зробити переоцінку свого життя. Ти починаєш інакше дивитися на сонце, яке досяжне через вікна лікарні, але ти вже радієш, що можеш бачити. Ти інакше цінуєш крок, коли в тебе поламані ноги і вперше задумуєшся про те, як важливо мати руки.

Хто вірить у Бога запитує його: Чому я? За що мені таке? Які гріхи я маю? Хто не вірить – задає ці питання собі. Але відповідь очевидна – між смертю та життям тобі подароване останнє… Чим не привід подякувати долі та розпочати все спочатку?

Мільйони людей у світі народжуються без ніг, без рук, не маючи зору чи слуху, але вони живуть! Повноцінно, цікаво, досягаючи вершин успіху. Їх багато і вони не відчувають себе неповноцінними через невтішні діагнози.

 

Признаюсь чесно, в мене немає готового рецепту, як вийти з депресії, породженої ДТП. Я думаю, у кожного свій шлях. Відомий американський психолог Ніл Дональд Уолш сказав так: «Если ты думаешь, что ты в унынии, в плачевном состоянии и ничего хорошего из этого произойти не может, – подумай заново. Если ты думаешь, что мир – плохое место, наполненное негативными событиями, – подумай заново. Если ты думаешь, что твой мир распадается на части и похоже на то, что тебе не удастся снова собрать их вместе, – подумай заново. Ты можешь натренировать себя делать это. Посмотри, насколько хорошо ты натренировал себя не делать этого!» 

Related posts