Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
08 Дек 2022

Blog Post

Все рубрики

Депутати Київради: мільйонери, землевласники та любителі дорогих авто | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

07.Апрель.2016

_________________________________________ ====================================

Моніторинг декларацій депутатів Київради Громадського руху ЧЕСНО виявив, що дещо менше 20% депутатів, які подали декларації, не мають власного житла.

Найбагатшими депутатами стали забудовник Ваган Товмасян та екс-міський голова Олександр Омельченко. У заступника Кличка Іллі Сагайдака 29 квартир. Понад 10% депутатів Київради — безхатченки. У екс-ГАКівця Олександра Пабата — традиційно найбільший автопарк.

Найгірші справи у депутатів Марини Кочур («Батьківщина») та Володимира Бохняка («Свобода»). У них і жити немає де, і доходи такі, що живуть за межею бідності, якщо вірити декларації.

У коментарі Громадському руху ЧЕСНО депутатка Кочур повідомляє, що мешкає у родичів і на житло в Києві не витрачається, а продукти отримувала передачами з Сумщини.

Депутат Бохняк також прожив 2015 рік, за його словами, завдяки підтримці родичів, щоправда із західних теренів України.

До списку безхатьків потрапили і мільйонери з «Солідарності» Ігор Опадчий, Олег Костюшко.

Відсоток безхатченків у Київраді цього скликання майже такий самий, як і в Київраді попереднього скликання.

Найбільше нерухомості — в представників «Солідарності»

Якщо одні депутати, згідно з їхніми деклараціями, не мають власного житла, то інші володіють тисячами квадратних метрів.

Громадський рух ЧЕСНО також визначив тих депутатів, які мають найбільше нерухомості — і житлової, і нежитлової, як то гаражі, офіси тощо.

У новому скликанні Київради Дмитро Гордон поступився першим місцем одразу двом депутатам — Володимирові Старовойту («Батьківщина») та Іллі Сагайдаку («Солідарність»).

У Старовойта переважно нежитлова нерухомість. А у сім’ї Іллі Сагайдака у власності 29 квартир та 9 будинків.

Зауважимо, що у 2014 році в декларації Дмитра Гордона було дещо менше квадратних метрів. Дмитро Гордон дивується, що цього року він не на першому місці за кількістю нерухомості: «Да? Ну видите, хорошо!»

Стосовно земельних ділянок загальною площею 2 га депутат Гордон повідомив, що не збирається вести забудову або фермерську діяльність, а землю продає.

«Свободівець» Олег Чернецький, як і раніше потрапляє до рейтингу тих, у кого найбільше нерухомості. Як і Гордон, він збільшив власність на кількасот метрів за минулий рік.

Із значним відривом від попередніх депутатів у цьому рейтингу йде Ірина Никорак — помічниця народного депутата від партії «Народний фронт» Олександра Присяжнюка (сина голови КОДА екс-регіонала Анатолія Присяжнюка).

Депутат-прогульник від Солом’янки Вячеслав Непоп торік був теж у цьому рейтингу. Цього року він надіслав інформацію із запізненням — 6 квітня. Депутат обігнав Никорак, яка у графіці посіла 5 місце, на 60 метрів. У Непопа дуже багато житлової нерухомості.

Найбільші землевласники — представники «Батьківщини» та «Солідарності»

Щодо лендлордів Київради, з-поміж яких за попередньої каденції беззаперечне лідерство було в очільника «Батьківщини» Володимира Бондаренка, то тут ситуація після виборів теж дещо змінилася.

На перше місце вийшла соратниця голови «Батьківщини» Людмила Антонова, обрана у Шевченківському районі.

Саме Антонову пов’язують із Віктором Пилипишиним, який більшість своєї команди заводив у Шевченківському районі під брендом «Єдності».

Коли рух ЧЕСНО з’ясовував у Володимира Бондаренка, як так сталося, що людина з команди Пилипишина пройшла під стягами його політсили, то політика це питання роздратувало й зрештою він поклав слухавку.

Третє місце з-поміж лендлордів обіймає представник «Солідарності» екс-голова Святошинської РДА Ілля Сагайдак, який нещодавно пішов на підвищення. Його погодили на посаду заступника міського голови Віталія Кличка.

Мільйонером Сагайдак став завдяки вдалому шлюбу — одружився із донькою колишнього очільника «Нафтогазу».

До списку лендлордів потрапив ще один представник «Солідарності» Вадим Сторожук, що пройшов від Подолу.

Зараз депутат обіймає посаду першого заступника гендиректора «Київводоканалу». До цього як політик балотувався на Рівненщині.

У новому скликанні Київради Олег Костюшко, який знову пройшов від Солом’янки під брендом «Солідарності», у рейтингу лендлордів з 3-го перемістився на 5-те місце.

Любителі автопарків: Лексуси та Мерседеси — найпопулярніші автівки депутатів

З-поміж столичних депутатів є й ті, хто має цілі автопарки. Так, мажоритарник зі Святошина екс-ГАКівець та прогульник засідань комісій минулого скликання Київради Олександр Пабат задекларував, як і торік, 11 автівок.

У Пабата є автівки на будь-який смак — від вінтажної Волги ГАЗ-21 до ексклюзивного Morgan Aero-8 2003 року випуску.

Пабату поступився навіть колишній столичний мер Олександр Омельченко, який пройшов як очільник списку «Єдності».

У цього депутата-прогульника автопарк із 6 машин — два позашляховика, Toyota Land Cruiser та Volvo XC90, а також індійське авто Tata і два Fiat’и.

Третє місце розподілили між собою одразу троє депутатів: два представники «Солідарності» Ілля Сагайдак та Олесь Маляревич, а також представник «Самопомочі» Максим Борозинець.

Ілля Сагайдак — єдиний депутат зі списку власників автопарків, у якого більшість машин записані на дружину. Мільйони, як і дорогі автівки, з’явилися у декларації політика після вдалого шлюбу.

Директор ТОВ «Кіномедіа» Олесь Маляревич був скромнішим. Range Rover у нього ближчий до базової комплектації, є також Audi A8 та два Lexus’и — загалом стандартний набір українського політика. Максим Борозинець має у власності Мерседеси, Шевроле та Нісан.

Депутат, обраний у Солом’янці, Вячеслав Непоп, який торік потрапив на другу сходинку з-поміж власників автопарку, цьогоріч не потрапив у рейтинг. Він так і не подав вчасно декларацію до Київради. Але 6 квітня надіслав її ЧЕСНО. Як виявилося, автопарк Непопа дещо поменшав. Тепер він складається з Волги ГАЗ-21, Lexus LX-570, Mercedes-Benz G-55, Toyota Land Cruiser 200. Цьогоріч автопарк Непопа недорахувався двох автівок — Mazda та одного Mercedes-Benz G-55.

Попри те, що депутати Київради мають достатньо статків, у жодного власника приватного автопарку немає екологічно дружніх машин, таких як «Тесла». Найпопулярнішими з-поміж депутатів є Лексуси та Мерседеси.

Деякі депутати мають у власності водні транспортні засоби: представники «Солідарності» Ігор Баленко (Дарницький район), Сергій Артеменко (Дніпровський район), депутат від «Самопомочі» Олексій Руденко (Солом’янка) та Володимир Старовойт (Оболонь).

Громадський рух ЧЕСНО нагадує, що станом на 31 березня 12 депутатів не надали для публікації на офіційному сайті Київради свої декларації.

Найбільше декларацій приховали представники «Батьківщини». Друге місце у солідарності «Солідарність», а третє — у «Самопомочі», яка перед виборами демонстративно викладала у відкритий доступ усі декларації кандидатів, що після виборів майже одразу зникли.

______________________________________

Громадський рух ЧЕСНО запрошує долучитися до моніторингу діяльності депутатів Київради активістів столиці у кожному районі (pigmaliones@gmail.com).

Автори:
Ірина Федорів, координаторка регіональної мережі Громадського руху ЧЕСНО, Сергій Огородник, журналіст руху ЧЕСНО,
Остап Кучма, аналітик руху ЧЕСНО

======================================

Related posts