Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
04 Дек 2022

Blog Post

Ігор Луценко. Про зупинку слідства по Майдану | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine
Все рубрики

Ігор Луценко. Про зупинку слідства по Майдану | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

15.Декабрь.2015

Пише Народний Депутат України Ігор Луценко на своїй сторінці у Фейсбук:

(Трохи розширена версія того, що вже писав. Тема варта уваги, тому пищу ще раз, особливо — для журналістів, котрі МАЮТЬ знати, що дієтсья).

  • Так звана «реформа МВС» через діяльність заїжджих аферистів зупинила 13000 кримінальних справ.
  • Так звана «реформа прокуратури» зупинила щонайменше 400 справ (10 тисяч томів).
  • Зокрема, у провадженнях, котрі стосуються Майдану, не менше 5000 томів, 3000 епізодів.
  • Ще ніколи правоохоронна система України не буда у такому жалюгідному стані, як зараз.

Фото: www.everyday.in.ua©

***

Вчора був на телеефірі каналу «Еспресо», де обговорювали недільний мітинг міліціонерів. Перед цим відвідав ГПУ, де спілкувався зі слідчими, котрі ведуть справи щодо Майдану. І на одній, і на іншій події відбувалися на диво однакові речі і проголошувалися незвично подібні думки – «розвал», «параліч»

Нніскілечки не драматизую і не згущаю фарби у тій драмі, котра зараз може бути помітна якнайширшій публіці хіба що через малозрозумілий мітинг перед центральним офісом МВС. Лише констатую хвороби переходного періоду, котрі негайно треба лікувати.

І ще кажу про те, що левову частку цих бід ми б не зустріли, якби не покладалися на заморських «експертів», якщо чи не вперше за українську історію послухали вітчизняних фахівців.

***

1. Прокуратура

Слідство щодо злочинів проти Майдану зараз знаходиться у паралічі. За новоприйнятим законодавством, Управління сперозслідувань (УСР) Генпрокуратури з 19 листопада вже не має права розслідувати злочини, оскільки з’являється підслідність НАБУ, і вона поглинає левову частку майданівських справ…

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і спеціалізована антикорупційна прокуратура ще не мають спромоги (через брак кадрів, ресурсів) для того, щоб почати розслідувати ці справи.

Та й навіть якщо б НАБУ та їх прокурори б мали таку спромогу – це б не порятувало ситуацію. Для того, щоб вникнути у ту чи нішу справу – а це далеко не найпростіші провадження, там є вбивства та інші тяжкі злочини – потрібно від двох до шести місяців. Потрібно не тільки прочитати весь обсяг матеріалів. Слідчому необхідно вникнути у покази свідків, а для цього просто конче необхідно поспілкуватися оф-рекордз хоча б з ключовими джерелами свідчень, і т.п…

А час – головний ресурс. Кримінальне провадження має свої процесуальні терміни, і вихід за їх межі – означає, що злочинці уникнуть покарання. Приміром, нещодавно Портнов через суд добився поновлення слідства по ньому. Бо Портнов знає, що зараз слідство паралізоване, і час працює на нього.

УСР розслідують створення злочинної організації (ч.1 ст 255 ККУ). Під час досудового розслідування аналізуються усі ланки цієї злочинної організації. По суті, за уявленнм слідчих це – один величезний злочин, скоєний у багатьох регіонах країни та у багатьох сферах. Схеми ставлеників Арбузова у НБУ дозволяли через крадіжку рефінансування НБУ оплачувати послуги тітушок і беркутів – таким була діалектична єдність вуличного бандитизму, міліцейського свавілля і макрокорупції, проти проти якої повстали українці.

Одна прийняті без належного обговорення, з постійним апелюванням до «вимог ЄС», «умов МВФ» та інших «вищих сил» закони так цікаво та несподівано лягли на портновський КПК (який усіх – МВФ,ЄС,США – влаштовує?), що розвал справ по Майдану виглядає неминучим. Якщо не вжити негайних законодавчих років.

Найбільша небезпека – це розпорошення проваджень між трьома різними органами досудового розслідування.

Зокрема, до НАБУ мають відійти усі розслідування щодо розкрадань і зловживань високопоадовцями. До національної поліції (яка до сих пір не має слідства, про це пізніше) – провадження щодо вбивств правоохоронців на Майдані. До Деравного бюро розслідувань – провадження про злочини проти учасників Революції Гідності.

Чи не єдиним істотним досягненням громадськості та депутатів чинного скликання ВР є їх ініціатива щодо створення УСР, де всі злочини режиму Януковича концентровано вивчаються і розслідуються. Однак і це досягнення поставлено під ризик. Розпорошення неодмінно призведе не тільки до затягування, а й фактично унеможливить розслідування діяльності єдиної злочинної організації.

2. Поліція

Прийнято 2 липня закон «Про національну поліцію» міліції нема, є поліція. Здається, потрачені багатомільйонні гранти від американського уряду можна сміливо списувати. Але згодом виявилося, що закордонні реформатори випустили зі своєї уваги малопомітний факт існування у нашій країні Кримінально-процесуального кодексу.

У ньому передбачено, що слідство ведуть ті, кого закон визнає як слідчих. Саме ці спеціальні люди мають право збирати докази, допитувати, звертатися до суду тощо.

Але поліцейські – це не слідчі. Такого в КПК забули прописати.

Тому арештовані люди сидять, їх не допитують, бо не мають права. Прокуратура розслідує те, що може, інші справи – у підвішеному стані. А процесуальні строки, знову-таки, йдуть. У суд нема кому ходити, бо суддя питає – хто ти, о бувший міліціонере? Слідчий? А екс-міліціонер знизує плечима. І отримує законну відмову судді.

Параліч.

Парламент спробував виправити цю прикру помилку грузинсько-амеркианських горе-реформаторів, проголосувавши законопроект 3225. Але не будь наш Президент Порошенком, щоб не проявити принциповість і не заметувати такий потрібний законопроект.

Параліч.

Слідства по кражам, згавлутванням, шахрайствам так у країні і немає.

***

Ще раз для тих, хто звинуватить мене у згущенні фарб – поясніть про згущення фарб тим людям, котрі місяцями сидять у слідчих ізоляторах, де у кожній камері – грибок на стінах, сидять БЕЗ ЖОДНОЇ СЛІДЧОЇ ДІЇ.

Поясніть це родичам жертв Небесної сотні.

У разі чого, потрібні законопроекти є, ми, депутати та експерти, їх уже підготували. Треба лише команда з Банкової та Грушевського натискати правильні кнопки у парламенті.

________________________

Автор:

Ігор Луценко.

загрузка…

Related posts