Subscribe to this list via RSS Перегляд записів, позначених міткою ‘$ s’ Posted Автор: Віталіна
Ще півстоліття тому вирішальним фактором у будь –яких війнах чи конфліктах було військове знищення противника. Але з появою інформаційних суспільств, таке знищення стало неактуальним та й дуже вартісним. Значно швидше та дешевше можна ліквідувати суперника невоєнними методами – здійснити його політичну ізоляцію через потужний інформаційний тиск на вище керівництво. Це стало можливим завдяки інформації, яка стала домінуючою силою в глобальному світі. В інформаційному суспільстві людина створює та споживає інформацію у неймовірних обсягах. Вченими підраховано, що за останні 30 років було створено більше інформації, ніж за 5.000 років до цього. Тільки один примірник газети «Нью –Йорк Таймс» містить більше інформації, ніж це було доступно мешканцеві Англії XVII сторіччя за все його життя. Людина натовпу, що існувала у всі віки, як пасивний інструмент історії, стала головним об’єктом полювання на цій війні. А її свідомість – головним полем бойових дій. Агресивний інформаційний терор, що, як правило, відбувається не в реальності, а в свідомості, спрямований виключно на неї. По суті, робота великих медіа – груп зводиться до того, аби тероризувати людину натовпу нескінченним потоком інформації. Натиснути кнопку вимикання дисплею – єдиний радикальний захід, аби захистити себе від маніпуляцій ЗМІ. Але людина цього не робить – вона понад все боїться приректи себе на цілковите випадіння з інформаційного простору. Сьогодні споживачі інформацій все частіше обирають інтернет- комунікації, онлайн – ЗМІ. Це пов’язано з тим, що людина більше не хоче бути пасивним користувачем інформації, адже телебачення, радіо чи друковані видання не дають їй змоги посперечатися чи висловити свою точку зору. Вона обирає комунікації, які дають їй змогу проявляти інтерактивність, створювати власний інформаційний простір без табу та цензури. Тому інтернет стає тією ланкою, де найлегше вразити людину дезінформуванням та маніпуляціями ЗМІ. Американський вчений Т. Рона ще у 1976 році вперше застосував термін “інформаційна війна” та окреслив її положення. Після війни з Іраком, де методи інформаційного протистояння показали високу ефективність, вчені взялися досліджувати стратегії інформаційних війн. Білоруський дослідник та вчений Володимир Мироненко, що вивчав питання інформаційної агресії, виділяє три етапи підготовки інформаційної війни. Продовжити читання
Related posts
Подпишись
* Вы будете получать самые свежие новости
Вау!
Увага! В Столицi Знищують Печерськi схили! Вже вирублено десятки дерев!(Фоторепортаж) | Everyday in Ukraine
Рубрика : everyday.in.ua©, Бизнес, Власть, ЖКХ, зеленые зоны Киева, Киев, Криминал, Незаконные застройки, Социальная жизнь Киева, Украина, Фоторепортаж, Экология Метки:…
Андреевский Спуск | Everyday in Ukraine
Автор: : Роман Игоревич Рубрика : Everyday.in.ua, Видео, Власть, Избранное, Киев, Культура, Общество, Просто фото, Украина Метки: everyday.in.ua, Андреевский…