Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
03 Окт 2022

Blog Post

Все рубрики

Iсторiя | Everyday in Ukraine 

29-Jan-2015

Автор: : Роман Игоревич

Довідка: Битва пiд Крутами — битва, яка відбулася 29 січня 1918 р. поблизу селища Крути, на малій залізничній станцiї на вiдстанi 130 км вiд Києва. Битва тривала близько 5 годин і закінчилася поразкою українських загонів, які захищали підступи до Києва. Як така, битва не мала вирішального значення в перебігу військових дій, однак вона набула особливого значення в свідомості багатьох завдяки героїзму загону української молоді, яка загинула біля Крут. Під час поховання юнаків на Аскольдовій горі в Києві М. Грушевський назвав їх героями, Павло Тичина присвятив цьому героїчному вчинку вірша. У 2006 р. на місці битви встановили пам’ятник і на 80-ті роковини випустили пам’ятну гривню.

23-Aug-2014

Автор: : Роман Игоревич

Iсторiя свята

01-Mar-2014

Автор: : Роман Игоревич

Це було найперше й наймасовіше постання після смерті Сталіна. Ключову роль у Норильському повстанні, яке тривало 61 день, відіграли українці, зокрема колишні бійці УПА. Коли почався штурм військами МВС захоплених в’язнями табірних зон і солдати та офіцери поливали повстанців свинцем з автоматів та кулеметів, українські патріоти відбивалися камінням. А коли й воно закінчилося — заспівали свій гімн «Ще не вмерла Україна». Що таке ГУЛАГ сьогодні знають всі в цілому світі… Натомість, менше світові відомо про життя в окремих таборах, розташованих по всьому колишньому Радянському Союзу. А це тому, що до середини ХХ століття мало хто повертався звідти живим, бо амністій для приречених, власне – приречених на смерть – не було. Щойно події 50-х років, які мали місце в цих таборах, дещо змінили ситуацію.

26-Feb-2013

Автор: : Роман Игоревич

25.02.2013р. День народження Лесі Українки та 100-річчя вшанування її пам’яті, а влада знову не підготувалася чи, можливо, саме кучугурою снігу та сміттям вирішила віддати шану цій видатній українській особистості?

Related posts