Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
04 Дек 2022

Blog Post

Все рубрики

Мегалегалайз: комісія ООН закликала всі країни легалізувати наркотики | Everyday in Ukraine 

02-Jun-2011

Автор : Роман Игоревич

Рубрика : Мир

Метки: Мир, ООН

Глобальна комісія Організації Об’єднаних Націй (ООН) прийшла до висновку, що легалізація наркотиків у всьому світі і припинення кримінального переслідування наркоманів будуть більш ефективні, ніж війна проти розповсюдження наркотичних речовин, передає РБК з посиланням на BBC. До складу комісії увійшли колишній генеральний секретар ООН Кофі Аннан і колишні президенти Мексики, Колумбії і Бразилії.

У експертній доповіді відзначається, що боротьба з наркотиками призвела лише до посилення наркоторгівлі та організованої злочинності. При цьому вона обходиться платникам податків в мільйони доларів і забирає життя тисяч людей.

За даними ООН, вживання опіумниих речовин зросло з 1998 по 2008 рр. на 35%, кокаїну – на 27%, марихуани – на 8,5%. Автори доповіді виступили з критикою на адресу урядів тих держав, які вважають методи боротьби з розповсюдженням наркотиків ефективними.

Члени комісії переконані, що “політичні діячі та громадські особи повинні знайти в собі мужність визнати публічно: є переконливі докази того, що стратегії боротьби з наркотиками на основі силових засобів не можуть вирішити цю проблему, у війні з наркоманією неможливо здобути перемогу”.

Комісія піддала особливо жорсткій критиці США, зазначивши, що американські влади мають відмовитися від криміналізації антинаркотичних кампаній. У свою чергу голова відділу по боротьбі з наркоманією в Білому домі Джил Керліковске залишилася незадоволена висновками комісії ООН. За її словами, наркоманія – це захворювання, яке “можна успішно вилікувати”.

За матеріалами: РБК

ИНФОПОРН

Related posts