Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
09 Авг 2022

Blog Post

Минуло 28 років від дня Ходжалинського геноциду | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine
Все рубрики

Минуло 28 років від дня Ходжалинського геноциду | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

27.Февраль.2020

Ходжалинська трагедія — один з найбільш жорстоких і жахливих терористичних актів в історії людства.

Кривава розправа, вчинена вірменськими катами і їх поплічниками над мирними азербайджанцями, є кричущим свідченням вірменського вандалізму, спрямованого на політику етнічної чистки азербайджанців. Небачена жорстокість, від якої було вбито ні в чому не винних людей, і масштаб скоєних звірств розкривають жахливу сутність вірменського тероризму.

В ніч з 25 на 26 лютого 1992 в Ходжали було вбито 613 мирних жителів, серед них 63 дитини, 106 жінок, 70 людей похилого віку, 8 сімей були вирізані повністю, 487 осіб, серед яких 76 дітей, отримали важкі каліцтва. 1275 невинних жителів було взято в полон, а ті ходжалинці, що рятувалися від обстрілу і розправ втечею, загинули в лісах на тріскучому морозі.
Одним з очевидців Ходжалинського геноциду, що волею долі опинився в самому епіцентрі кривавих подій, був відомий литовський журналіст, головний редактор суспільно-політичної газети «Зірка Ладзіяй» Річардас Лапайтіс. У 2015 році відбулася прем’єра документального фільму «Нескінченний коридор», знятого за спогадами Річардаса Лапайтіса. За підтримки фонду Гейдара Алієва фільм був продемонстрований у багатьох країнах світу.

Річардас Лапайтіс побував в Державному Центрі Перекладу та поділився своїми спогадами про криваві події в Ходжали. Пропонуємо увазі читачів його розповідь.

загрузка…

Related posts