Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
03 Дек 2022

Blog Post

Операція "Федералізація". Як в Україні реалізовують кремлівські плани | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine
Все рубрики

Операція "Федералізація". Як в Україні реалізовують кремлівські плани | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

12.Февраль.2017

Московська пропагандистська машина, не покладаючи рук, активно провадить свою діяльність в Україні.

У будь-якому з регіонів країни можна знайти кілька десятків “активістів”, які, без жодних докорів сумління, упевнено культивують інтереси нашого споконвічного ворога.

Не є секретом, що Кремль намагається штучно створити та активізувати сепаратистські рухи в Україні, аби дестабілізувати ситуацію. Правда, робить це, з особливою обережністю.

Чужі серед своїх?

Так звана спроба “тихої федералізації”,  поширюється у багатьох регіонах України.

Необхідна московським ЗМІ картинка про “особливості” різних регіонів України та їх прагнення вийти з-під “диктату” Києва реалізовується шляхом підкупу місцевих депутатів, політиків та громадських активістів.

Нещодавно СБУ повідомила про затримання зловмисниці, яка намагалася дати 50 тисяч гривень хабара високопосадовцю Львівської обласної ради.

За ці гроші, на розгляд сесії обласної ради, мали винести проект про прийняття звернень до Президента України, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради щодо “надання Львівській області спеціального економічного статусу та передачі усіх повноважень місцевим органам самоврядування”.

Так створюється думка про “русинське” Закарпаття:

А на Одещині, де за будь-якими громадськими акціями в Інтернет-ресурсах, контрольованих Москвою, пропагується ідея створення республіки “Південної Бессарабії”.

Минулого року в Дрогобичі відбулася сесія міської ради, на якій розглядали звернення громадських організацій, про надання місту “особливого економічного статусу”.

Після чого, місцевими інтернет-ресурсами були опубліковані неправдиві відомості щодо ухвалення цього рішення.

Інформація поширилася у російських ЗМІ, під наголосом, що на Західній Україні багато територіальних громад нібито вимагають відокремлення від Києва.

Місяць тому, мережею також активно розповсюджувалося повідомлення про петицію сумнівного авторства, яку підтримують мешканці Дніпропетровщини.

У зверненні йшла мова про необхідність подальшої децентралізації та надання дніпропетровській громаді більших повноважень, аж до економічної автономії.

На Львівщині було створено фейковий рух “Сила Галичини”, метою якого є нібито “реалізація вільної економічної зони на Західній Україні”.

Учасники форуму звернулися до жителів Львівської області з підступним закликом підтримати створення “вільної економічної зони”.

Розхитують ситуацію і в Херсонській області, особливо у південних районах, на адміністративній межі з Кримом. Там промосковські сили активно використовують антикримськотатарську риторику, аж до поширення міфів про створення кримськотатарської національної автономії у самій Херсонській області (!).

Масштабно і незаконно

Вони називають себе просто “людьми”, свій рух – “територіальною громадою”, а свою діяльність поза державним контролем – “народною економікою”.

Особливої тенденції у прихованій діяльності таких “активістів” набули, так звані, “народні громади”, “вільні економічні зони”, “автономії” та “республіки”.

Так, у Хмельницькому, група заздалегідь “організованих ентузіастів”, протягом останніх років, створює “народні” підприємства, які діють поза зоною державного контролю.

Термін “територіальна громада” у них тлумачать зовсім не так, як його пояснює чинне законодавство – це не об’єднання громадян, які спільно вирішують питання місцевого благоустрою та побуту, на кшталт ОСББ та самоврядування.

“Народна економіка” у хмельницькій інтерпретації – це три десятки підприємств, які, порушуючи законодавство України, займаються пасажирськими перевезеннями, виробництвом, громадським харчуванням, аудиторськими та юридичними конторами.

Усі вони об’єднані, так званим, “договором територіальної громади”.

У жовтні минулого року СБУ викрила в Чернігівській області псевдодержавне утворення “Титульний суверенний народ України”, члени якого не визнавали повноваження державних органів України і видавали паспорти “людини корінного народу України”.

Група осіб створила самопроголошені структури, у тому числі “органи місцевого самоврядування”, “судові та правоохоронні органи”, “фінансові установи”.

У соцмережі “члени титульного суверенного народу” створили сторінку, де публічно закликали до порушення територіальної цілісності України та пропагували ідеї терористичних організацій “ДНР-ЛНР”.

Як виявилося, угрупування мало серйозні наміри на подальшу діяльність: під час обшуків житла та офісних приміщеннь правоохоронці знайшли бланки паспортів, посвідчення, кілька десятків печаток і штампів власного виробництва.

Більше того, організація мала свої “грошові банкноти”, виготовляла “автомобільні номери” та “водійські права”.

Члени сепаратистського угрупування відмовлялись виконувати вимоги українського законодавства щодо призову на строкову військову службу, обіцяли звільнити всіх від оподаткування, реалізувати непідсудність органам судової влади України, позбавити від сплати комунальних платежів та затвердити недоторканність майна.

А що говорить законодавство?

Члени “громад” стверджують: відповідь на всі запитання щодо їхньої діяльності можна знайти у статті п’ятій, Конституції України, де чітко вказано: “Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування”.

Саме слово “безпосередньо”, “громади” і зробили основним постулатом про те, кому насправді належить влада. Сполучник “і” в цій пропозиції лише доповнення: мовляв, якщо хочете – керуйте собою безпосередньо самі, а хочете – можете через органи державної влади.

Утім, відомий адвокат та заслужений юрист України Сергій Войченко вважає, що розслідування діяльності таких “територіальних громад” – це лише питання часу.

“У нашій країні діє виключно законодавство України. Якщо ти займаєшся підприємницькою діяльністю, то, як не крути – маєш сплачувати податки.

Ухилення від сплати зборів та податків, у залежності від багатьох критеріїв, які чітко передбачені в статті 212 КК України, карається штрафом від однієї тисячі до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів, позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскацією майна.

Ці люди, по суті, зазіхають на те, що державна система споконвіку вважає своєю власністю, – на податки та на контроль економіки і фінансів.

Перш за все, варто зауважити на тому, що, так звані, “громади” діють лише на місцевому рівні, де мало кому заважають. Рано чи пізно, вони вийдуть за рамки.

Наразі, можна констатувати лише той факт, що “народні підприємства” відносно спокійно існують, лише через повну дезорганізацію державного апарату”, – зауважив юрист.

Судячи з відповідей державних інстанцій, відомства поки байдуже реагують на те, що хтось вирішив працювати без їх контролю: “взяли до уваги”, “сподіваємося на тісну співпрацю” і навіть “хочемо подякувати вам за вашу роботу”.

Чиїх рук справа?

Деякі експерти стверджують, що авторами новоутвореного в Україні руху “народної економіки”, є аналітики Адміністрації Президента РФ, підлеглі Владислава Суркова.

На фото: Владислав Сурков та Володимир Путін

Багато хто висуває версії, що це – банальний самопіар підприємців, яким не вдалося реалізувати себе у конкурентному суспільстві.

Але, безумовно, у цій історії не обійшлося й без участі п’ятої колони в Україні.

Як виявилося, за всім цим стоїть ніхто інший, як “Український вибір” Віктора Медведчука.

На фото: Віктор Медведчук

За його допомогою створюються та реєструються в державних установах організації, які мають різні назви, але сходяться в одному – це так звані “територіальні громади”, які відверто закликають місцевих мешканців не платити податки українській державі та утворювати “вільні економічні зони”.

У жовтні 2016 року у Львові відбувся “міжрегіональний форум депутатів Львівської, Івано-Франківської та Київської обласних рад”(?), на якому представили “проект договору про розмежування повноважень регіонів з центральною владою”.

Фото Міжрегіонального форуму депутатів Львівської, Івано-Франківської та Київської областей

Трохи пізніше у ЗМІ з’явилась інформація про засідання депутатської групи Одеської міської ради “За Порто-франко”.

Засідателі (варто зазначити, що до складу цієї групи входило аж 18 депутатів, в основному – “опоблоківці”, серед яких Сергій Дунаєв і “ківаловець” Володимир Корнієнко) звернулися до Президента із закликом “активізувати прийняття змін до Конституції щодо реальної передачі повноважень регіонам”.

Засідання міжракційного об’єднання Одеської міської ради “За Порто-франко”

Депутати, дивним чином, солідарно з терористами “ДНР-ЛНР”, вважають за необхідне наділити певні регіони “особливим статусом”. Це, на їх думку, дозволить розпочати процес передачі владних механізмів іншим регіонам.

“Слуги народу” впевнено користуються нестабільною економічною ситуацією в країні та недовірою громадян до чинної влади, скеровуючи їхню діяльність у вигідне для Росії русло.

У напрямку – Схід?

Очевидно, що області, які отримають “особливий статус” будуть, з часом, вимагати все більше повноважень і поступово перетворяться на території, аналогічні “ДНР” та “ЛНР”.

Наступним кроком, на думку експертів, має стати поглиблення політичної та економічної “співпраці” з Москвою так званих територій з “особливим економічним статусом” і дасть змогу, більш глибоко проникнути кремлівським пропагандистським ЗМІ в інформаційний простір України.

Події можуть розвиватись і за аналогією анексії Кримського півостріва: захоплення терористами, при підтримці російських спецназівців адміністративних будівель; оголошення “референдуму” під дулами автоматів; результат 120% “за незалежність регіону” та подальше його входження до складу Росії.

Наразі, завданням не тільки українських спецслужб, а й кожного громадянина є припинення реалізації московського сценарію “тихої федералізації” України.

Лілія Кузьменко
для ІНФОРМАТОРа

загрузка…

Related posts