Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
30 Ноя 2022

Blog Post

Все рубрики

Повзуча анексія Росією грузинських територій триває досі, – дипломат | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

31.Январь.2018

Росія продовжує повзучу анексію грузинських територій в Південній Осетії.

Про це написав у Twitter постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Він повідомив, що РФ інкорпорувала збройні підрозділи Південної Осетії в свою армію і відкрила в ній два митних пости, а також в Абхазії.

«Повзуча анексія грузинських територій триває і через десять років після війни з Грузією», – підсумував дипломат.

Справка:

Російсько-грузинська війна 2008 року — збройний конфлікт між Грузією з одного боку та Росією і сепаратистськими угрупуваннями Південної Осетії та Абхазії з іншого. Війна розпочалася навколо збройного протистояння в Південній Осетії у серпні 2008 року. У військових діях проти Грузії, крім регулярних збройних сил Південної Осетії і Росії, брали участь бойовики з Росії і Абхазії. Сторони звинувачували одна одну у провокуванні бойових дій. У ніч на 8 серпня після обстрілів грузинських сіл, збройні сили Грузії заявили про намір «відновити конституційний лад» на території невизнаної республіки і в результаті боїв зайняли більшу частину Цхінвалі. Того ж дня Росія втрутилась у конфлікт на стороні південноосетинських сепаратистів та ввела війська, в тому числі танкові бригади, на територію Грузії, піддала бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об’єкти.

Військові дії поширилися далеко за межі Південної Осетії на інші міста Грузії та Абхазію, де з’єднання абхазьких загонів та російських «добровольців» атакували позиції грузинських військ та захопили Кодорську ущелину. Після окупації частини Грузії російськими військами та етнічних чисток грузинських сіл навколо Південної Осетії за участі міжнародних посередників було досягнуто припинення вогню. Згідно з досягнутими домовленостями, вивід російських військ з грузинської території мав закінчитись до 1 жовтня 2008 року.

Війна в Абхазії — збройний конфлікт в межах Грузії, що відбувався у 1992—1993 роках. Причиною конфлікту стало прагнення абхазької політичної еліти до незалежності (тобто від’єднання від Грузії), яке відкидала грузинська політична еліта. З абхазького боку окрім місцевих військових утворень воювали також добровольці з Північного Кавказу (передусім чеченці, інгуші та кабардинці). Формально нейтральна Росія допомагала абхазькій стороні військовою технікою та відкрито (зокрема, російські війська брали участь у облозі Сухумі 1993 року). Війна завершилася військовою поразкою Грузії, що означало втрату контролю над регіоном, який фактично став повністю контрольованим Росією.

загрузка…

Related posts