Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Июл 2022

Blog Post

Все рубрики

Пражская весна | Everyday in Ukraine 

21-Aug-2014

Автор: : Роман Игоревич

21 августа 1968 года — день, когда началось вторжение в Чехословакию подразделений Советской Армии и «братских социалистических стран», положившее конец недолгой «Пражской весне», — дата памятная. Причем не только в Чехии и Словакии. Ее исправно вспоминают теперь и в России, часто давая трагическим августовским событиям 1968-го разные, диаметрально противоположные, интерпретации и оценки.

23-Aug-2013

Автор: : don_katalan

45 років тому в Чехословаччину були введені війська Варшавського договору.

У ніч на 21 серпня 1968 року збройні сили СРСР, НДР, Польщі, Угорщини та Болгарії вступили на територію країни, щоб придушити демократичні реформи, ініційовані першим секретарем ЦК КП Чехословаччини Олександром Дубчеком – так звану «Празьку весну».

23 березня 1968 на з’їзді комуністичних партій в Дрездені прозвучала критика реформ в Чехословаччині, 4 травня Брежнєв прийняв делегацію на чолі з Дубчеком в Москві, де гостро критикував стан в ЧССР, 15 липня керівники комуністичних партій надіслали відкритий лист ЦК КПЧ. Радикальні зміни у країні викликали вкрай негативну реакцію з боку керівництва СРСР, оскільки погрожували вивести Чехословаччину з сфери радянського впливу. Найбільше Дубчеку дісталося за свободу преси. Від нього вимагали заткнути рота засобам масової інформації. Він пояснював, що в його країні цензура скасована, тому керівництво партії і країни не може наказувати журналістам, що їм робити.

29 липня Дубчек знову зустрівся в прикордонному містечку Чієрна над Тисою з Брежнєвим. Дубчек вимагав виведення радянських військ, що залишилися в Чехословаччині після спільних маневрів; радянські ж представники наполягли на «стабілізації» настроїв в ЧССР.

Related posts