Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
19 Май 2022

Blog Post

Все рубрики

Річку Либідь продовжують забруднювати небезпечним снігом. ФОТО | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

16.Февраль.2015

_________________________________________ ====================================

Попри минулорічну заборону, КК»Київавтодор» продовжує скидати брудний сніг і сміття, зібрані в урядовому кварталі Києва, у русло річки Либідь.

Про це повідомляють активісти у Facebook.

«Пригадуєте, торік ми з виявили, що в річку Либідь скидають сажу з вулиці Грушевського. Тоді довели справу до 3 мільйонів гривень штрафу, який досі ніхто не сплатив, і до обіцянки Попова (екс-голови КМДА Олександра Попова – ред.) зробити там парк. І ось ми знову перевірили. Тепер там по повній складують сніг з урядового кварталу», — написав голова Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Як нагадав народний депутат Олександр Бригинець, у березні 2014 року вивозити залишки барикад, зокрема канцерогенну сажу та покришки, на береги річки Либідь, на перехресті вул. Саперно-Слобідської та вул. Кіквідзе наказав Попов.

«Разом із тим, місце незаконного складування снігу (а торік – сажі) – це заповідна територія — пам’ятка природи місцевого значення «Історичне гирло річки Либідь». Територія пам’ятки також входить до складу історико-архітектурного комплексу «Київська фортеця», — підкреслив Бригинець.

Голова КМДА Володимир Бондаренко, який обіймав цю посаду після Попова, доручив КП «Київавтодор» терміново вивезти залишки сміття з даної ділянки, привести територію до вихідного стану. У свою чергу Голосіївська райадмінстрація отримала доручення провести на місці звалища озеленення та відновити благоустрій.

Бондаренко пообіцяв, що у наступні роки КМДА не плануватиме на даній ділянці тимчасове складування снігу.

«Проте у 2015 році це сталося знову. Забруднення території природно-заповідного фонду в таких масштабах є прямим порушенням ст. 252 Кримінального кодексу України», — повідомив Бригинець.

Він звернувся до мера Києва Віталія Кличка, Державної екоінспекції та тимчасової контрольної комісії Київради з контролю за охороною водоймищ з проханням розглянути відповідну проблему та вжити заходів реагування.

______________________________________

Фото Олексія Василюка

Джерело

Related posts