Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
19 Май 2022

Blog Post

Все рубрики

Річниця пожежі на нафтобазі “БРСМ-нафта”: як це було | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

08.Июнь.2016

8 червня до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу на нафтобазі у Васильківському районі. Першочергово до місця події були направлені пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС України з найближче розташованих населених пунктів: Васильків, Глеваха, Калинівка. Всього ж на ліквідацію пожежі в подальшому було задіяно 939 чоловік та 117 одиниць техніки, позмінно в цілодобовому режимі одночасно працювали понад 200 чоловік та 55 одиниць техніки.

Тільки завдяки самовідданим діям пожежних-рятувальників у перші 12 годин вдалося запобігти розповсюдженню вогню за межі території нафтобази, зокрема на поруч розташовану нафтобазу “КЛО”, військову базу, де зберігалися боєприпаси і загалом в десятки разів зменшити масштаби надзвичайної ситуації.

Гасіння пожежі тривало 90 годин, пожежа була локалізована в межах периметру 9 червня. Проте ще до 20 червня, час від часу, у різних місцях відновлювалося горіння палива. Тож остаточно пожежа була ліквідована 20 червня.

Найтрагічнішим днем за весь час ліквідації пожежі був ранок 9 червня, коли на території нафтобази пролунав вибух. Вибух, що забрав життя трьох рятувальників: Максима Глазкова – заступника начальника АРЗ СП ГУ ДСНС України у Київській області, підполковника служби цивільного захисту, Антона Басовського – пожежного-рятувальника 15 ДПРЧ ГУ ДСНС України у м. Києві, сержанта служби цивільного захисту, Андрія Тарасенка – заступника начальника АРЗ СП ГУ ДСНС України у м. Києві, майора служби цивільного захисту. Це були професіонали своє справи, герої, які виконали свій службовий та громадянський обов’язок і віддали найцінніше – своє життя – у боротьбі з вогняною стихією. Слова про героїзм дійсно є правдою, а не перебільшенням. Після загибелі пожежних нагороди знайшли своїх героїв. Максим Глазков, Антон Басовський та Андрій Тарасенко посмертно нагороджені орденом “За мужність” III ступеня.

Після ліквідації пожежі з резервного фонду Державного бюджету України Державній службі з надзвичайних ситуацій було виділено 47 млн. 745 тис. грн. Зокрема: 1 млн. 160,00 тис. гривень для надання одноразової грошової допомоги постраждалим і сім’ям осіб, які загинули під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, з розрахунку 200 тис. гривень — за кожного загиблого члена сім’ї та 70 тис. гривень — на кожного постраждалого. 46 млн. 585 тис. гривень — для відшкодування втрат, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації.

Крім того, сім’ям загиблих було додатково виплачено 491 тис. 850 грн. Це одноразова допомога, що надається відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 р. № 908 “Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової допомоги у разі загибелі, травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту”.

Родинам загиблих загалом виплачено 1 млн. 91 тисячу 500 грн. Вдові Андрія Тарасенка була виділена однокімнатна квартира у Києві. Грошові виплати постраждалим та родинам загиблих здійснювалися через фонд страхування від нещасних випадків на виробництві.

За рахунок коштів державного бюджету (401, 9 млн. грн.), спецфондів (9 млн. грн) та міжнародної допомоги (107,4 млн. грн.) Державна служба України з надзвичайних ситуацій впродовж 2015-2016 років придбала 56 од. пожежно-рятувальної техніки та понад 160 км. пожежних рукавів, 19 од. рятувальної техніки, 12 комплектів обладнання радіаційного, хімічного та біологічного захисту, 1 тис. 24 комплекти ізолювальних дихальних апаратів на стиснутому повітрі, 36 комплектів засобів пошуку вибухонебезпечних предметів, 3 тис. 920 комплектів захисного одягу пожежного.

Пожежне братство постійно опікується родинами загиблих товаришів і завжди пам’ятатиме про відважних сміливих рятувальників — Андрія, Антона та Максима. Вони й досі частина нашої рятувальної спільноти.

В річницю трагедії ми з сумом і скорботою згадуємо про ті події. Вкотре співчуваємо рідним, близьким, друзям загиблих хлопців. Ми не забули про їх подвиг!

Світла та вічна пам’ять героям!

Прес-служба ДСНС України

загрузка…

Related posts