Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
30 Янв 2023

Blog Post

Все рубрики

Роскошная жизнь Януковича стоит жизни сотням детей | Everyday in Ukraine 

На економії витрат нашого Гаранта можна було б профінансувати лікування тисяч дітей, які зараз стоять на порозі смерті. Їхні батьки з простягнутою рукою шукають гроші по всьому світу, а Віктор Федорович бавиться новими альтанками, літаками і каналізаціями вартістю у десятки, сотні мільйонів гривень.

Пересічній людині важко зрозуміти, що таке корупція. Для українців це —  стосунки між чиновником і бізнесменом Х, який дає хабар, аби мати переваги над бізнесменом Y. Важко зорієнтуватися, яким чином це стосується кожного громадянина. Вітчизняні борці з корупцією теж грішать нездатністю розтлумачити оточуючим зміст цього слова.

Інфопорн спробує візуалізувати українську корупцію. Ми обрали декілька фактів сумнівних і нецільових витрат грошей платників податків на особисті інтереси Гаранта Конституції Віктора Януковича за 2012 рік – і порівняли їх з проханнями про грошову допомогу українським дітям на лікування від смертельних хвороб. За кожним мільйоном гривень стоять десятки і сотні життів малюків, з яких можуть вирости видатні вчені, спортсмени, інженери, вчителі тощо.

Коли кожен українець зрозуміє, що корупція — це потенційна загроза його дитині і близьким у вигляді неотримання лікування «через брак грошей», тоді вони інакше ставитимуться до зловживань у сфері державних закупівель, формуванню бюджету, способу життя вищого керівництва країни тощо.

1. Дорога до мисливської  резиденції «Сухолуччя» за 122 млн грн

Цього літа Київська облрада віддала 30 тисяч гектарів Дніпровсько-Тетерівського заповідника, де знаходиться мисливська резиденція Віктора Януковича, відома як «Сухолуччя»,  в оренду на 49 років товариству мисливців і рибалок «Кедр». На ремонт автомобільних доріг від Києва до резиденції та шляхів у самому лісгоспі вже витратили 122 млн грн. Усі роботи фінансують з державного бюджету. Завершити дорожне «покращення» повинні до кінця наступного року.

$319 735 на лікування раку четвертої стадії

У п’ятирічної Соломійки нейробластома, рак четвертої стадії. Спочатку дитину лікували від чого завгодно. Лікарі вирішили, що у дівчинки запалення суглобів, отже, тривалий час Соломія приймала антибіотики. Тим не менш, дитина танула на очах, погіршувалися аналізи і постійно трималася субфебрільна температура. Після УЗД стало ясно, що у дитини пухлина.

Соломія перенесла в Україні кілька блоків хіміотерапії та операцію з видалення наднирника.  В Ізраїлі дівчинка перенесла ще чотири курси хімії, два – високодозової хімії, пересадку кісткового мозку, променеву терапію. І здавалося, що все вже позаду, дівчинка здорова, хвороба відступила. Але лікарі в Ізраїлі сказали, що є великий ризик рецидиву – потрібне лікування антитілами і MIBG-терапія.

Через деякий час на контрольному обстеженні був виявлений новий незначний осередок хвороби. Після двох курсів протирецидивної хімії, обстеження показали, що хвороба прогресує. Соломії ставало все гірше і гірше. Грошей практично не було. Тільки адміністрація дитячого госпіталю в Цинциннаті, США погодилася почати лікування при оплаті депозиту в $40 тис. Попереду MIBG-терапія, після якої рак може піти назавжди. Вартість курсу лікування – $319 735.

Дорога до мисливського будиночка Януковича = порятунку життя 46 дітей з  нейробластомою, раком четвертої стадії

2. Карпатська дача Януковича за 235,15 млн грн

Київська компанія «УНР ПІБ» зі статутним капіталом 34 тис грн протягом року активно розбудовує президентську резиденцію «Синьогора» в селі Гута Івано-Франківської області: 85,97 млн грн пішло на реконструкцію головного корпусу з інженерним блоком, 47,37 млн грн —  на гостьовий будинок,  23,8 млн грн — на будинок для супроводжуючих осіб, 24 млн — на ремонт альтанки тощо.

Тендери провели за неконкурентною процедурою «закупівля в одного учасника», посилаючись на необхідність «уникнення негативних наслідків, пов’язаних із невиконанням доручень уряду та реалізації державних програм, передбачених для будівництва, реконструкції, проведення проектних і ремонтних робіт на пріоритетних об’єктах державного та регіонального значення».

Операція з трансплантації кісткового мозку за €276 667


П’ятирічна Валерія з 2011 року почала хворіти на гострий лімфобластний лейкоз. У свій четвертий день народження, після того, як розійшлися гості, у дівчинки несподівано піднялася температура. Батьки подумали, що це — звичайний вірус.  Здача аналізів – і смертельний діагноз: у вашої доньки лейкоз. З березня і по грудень 2011 року Валерія стійко перенесла велику кількість блоків хіміотерапії в онковідділенні Херсонської дитячої обласної лікарні.

Після п’ятого дня народження дитині стало гірше: лікарі ставлять серйозний діагноз – менінгіт. Нарешті дитині взяли аналіз, який треба було зробити з самого початку. Встановили, що в кістковому мозку присутня хромосома неправильної будови, яка виробляє білі кров’яні тільця (філадельфійська хромосома). Дівчинці життєво необхідна трансплантація кісткового мозку.

Ситуація ускладнюється тим, що батьки не підходять як донори для пересадки кісткового мозку. Зробити нерідну трансплантацію кісткового мозку в Україні неможливо – закони не дозволяють. Найближче місце, де успішно роблять операції з трансплантації дітям, використовуючи донорів — Московський дитячий центр гематології. Але з цього центру батьки отримали відмову у зв’язку з великою чергою. Звернулися в клініку міста Гамбурга, Німеччина. Там на дівчинку чекають, але виставили рахунок на €276 667.

Вартість карпатської дачі Януковича = життя 80 дітей з гострим лейкозом

3. Ремонт президентської «Зорі» за 35,3 млн грн

Головне Управління санаторно-курортних закладів в АР Крим Державного Управління справами 1 жовтня прийняло рішення щодо проведення будівельних робіт в президентської резиденції в смт Форос: 35,30 млн грн виділено на реконструкцію державної резиденції №11 «Зоря». Цього року Гарант відсвяткував на цій резиденції з дорогими гостями свій день народження (9 липня).

Курс реабілітації після субарахноїдального крововиливу за  €107 528

6 березня 2010 року Максим переніс гострий інсульт і три операції. 11 серпня 2010 хлопчикові був поставлений діагноз: «Наслідки гострого крововиливу в ліву півкулю мозку. Субарахноїдальний крововилив (САК). Тетрапарез спастично-дискінетичний з порушенням функції тазових органів». П’ять місяців хлопчик провів у комі, переніс 8 прооперованих пролежнів.

Зараз Максим потребує комплексної відновної терапії. Ціна курсу потрібної післяопераційної реабілітації – €107 528. Вона необхідна, щоб відновлення не сповільнилося і закінчилося повним одужанням. Якщо йому не допомогти – дитина залишиться інвалідом назавжди.

Вартість апгрейду місця для проведення святкових вечірок Януковича = позбавленню від загрози інвалідності 31 дитини після інсульту.

4. Перельоти на вертольоті за 16 млн грн

Сайт «Наші гроші» порахував, що оренда, обслуговування, оплата льотного часу «люксового» гвинтокрила Agusta AW139 обходиться державі у 16 млн грн на рік. Тобто, стільки платить кожен українець зі своїх кишень за рейси від Межигір’я до Адміністрації Президента на вул. Банковій, від Межигір’я до аеропорту «Бориспіль» і т. д.

Оплата лікування пухлини стовбура головного мозку — $30 тис.

На восьмий день народження 29 квітня цього року Даша відчула себе погано. У неї розболілася ліва рука, а на наступний день боліла нога — вона стала злегка кульгати. Дитині зробили МРТ і поставили страшний діагноз —  «пухлина стовбура головного мозку». У столиці онколог підтвердив страшний діагноз і відправив дівчинку додому помирати зі словами: «Хоч з бабусями – дідусями попрощається». Призначення на подальшу терапію написав лише після наполегливого прохання батька.

Виживання дітей з таким діагнозом в нашій країні складає менше 1%. Батьки звернулися у низку зарубіжних клінік, де дівчинці можуть допомогти продовжити життя, і дають шанс одужати повністю. У підсумку запрошення надіслала ізраїльська клініка. Вартість перельоту спец. літаком – звичайним дівчинка вже була не транспортабельна – склала суму близько €17,5 тис., яку збирали усім світом.

Перший етап обстеження і підтвердження діагнозу оплатив меценат, який побажав залишитися невідомим. Але лікування даного захворювання дуже дороге. Даші проведели операція шунтування. Операція пройшла успішно. Через непрофесіоналізм і байдужість українських лікарів Даша прибула в Ізраїль у важкому стані. Тепер їй потрібен тривалий час на відновлення, лікування, а в подальшому на радіотерапію (опромінення пухлини). День перебування в клініці в звичайній палаті коштує не менше $1,6 тис., в реанімаційній –  $3,6 тис.  Точний термін знаходження Дарії в лікарні невідомий — щонайменше місяць. Рахунок за опромінення поки не виставлений, назвали приблизну суму – $30 тис.

Гелікоптерні перельоти Федоровича = життю 65 дітей з пухлиною стовбура головного мозку

5. Вагон-гараж для автівок Федоровича за 13,08 млн

«Південно-Західна залізниця» уклала угоду з «Крюківським вагонобудівним заводом» на виготовлення вагона-гаража вартість 13,08 млн грн. Замовлено термінове виготовлення до кінця цього року вагону для перевезення двох автомобілів особливої норми та обслуговуючого персоналу, повністю аналогічного тому, який минулого року цей же завод зробив для перевезення автомобілів президента Віктора Януковича.

В цьому вагоні, розрахованому на швидкість руху до 160 км/год, також повинне бути одне чотиримісне купе, одне двомісне купе, одне двомісне купе для провідників, одне приміщення кухні-їдальні, один туалет і одне гаражне приміщення на два автомобілі. Також вагон буде оснащено системою внутрішнього відеоспостереження (дві камери в гаражному відділенні і монітори в купе охорони), автономною системою кондиціювання, пожежною і охоронною сигналізацією. У всіх відділеннях будуть розетки на 220 вольт і телевізори. В кухні буде встановлено холодильник, мікрохвильову і електричну печі, відеомагнітофон.

Постійна медикаментозна підтримка дитині, що хворіє на гемофілію А (важка форма) — 216 тис. грн на рік

Коли Сашкові виповнилося сім місяців, батьки дізналися, що син хворий на гемофілію А (важка форма). В нього повністю відсутнє згортання крові. В інших країнах таким дітям вводять препарат для згортання крові три рази на тиждень, що дозволяє відвідувати дитсадки, школи і жити повноцінним життям. Заради лікування сина батьки виїхали в Росію, де Сашкові призначили безкоштовне профілактичне лікування три рази на тиждень. Але згодом сім’ї довелося повернутися назад, бо фінансово жити у сусідній державі було неможливо.

У серпні 2010 року під час сніданку хлопець прикусив щоку – відкрилася кровотеча. Величезними зусиллями вдалося її зупинити, бо в батьків немає грошей на ліки. 14 днів Сашко перебував у медикаментозному сні.

У травні 2011 року зробили аналізи і дізналися, що хвороба посилилася: гемофілія А, інгібіторна форма, важкий перебіг. А це значить, що VIII фактор, який був більш-менш доступний, вже не зупинить кровотечу. Щоб повернути малюка до первісного діагнозу, йому потрібно протягом 6 місяців вводити ліки вартістю від 3 тис. грн за укол, а в разі виникнення кровотечі слід вводити VII фактор вартістю 25 тис. грн за укол. Через відсутність ліків при найменшій травмі немає гарантій, що дитина залишиться живою.

Люксовий вагон для «мерседесів» Гаранта = рік життя 60 дітей, що хворіють на гемофілію А

6. Комплексне «покращення» на 30,26 млн

Аби наш Гарант плідно працював на користь нації, бюджет передбачає низку «стратегічних витрат». Для забезпечення діяльності президента України придбано бензин та послуги харчування на загальну суму 6,35 млн грн.

Після хорошої вечері Президенту треба комфортно просратися. З цією метою Державне управління справами уклало договір на прокладання прохідного колектора та заміну трубопроводів для будинків по вул. Банковій, 11. Вартість угоди склала 7,48 млн грн.

Після «полегшення» остаточний комфорт повинен забезпечити суперкондиціонер вартістю 5,9 млн грн.

На придбання трьох головних цифрових телевізійних станцій для кримських резиденцій Януковичана витратили 1,53 млн грн. В конкурсній документації опубліковано перелік 47 телеканалів, які мають транслюватись за допомогою придбаних станцій.

Державне авіаційне підприємство «Україна» Державного управління справами уклало угоду зі страховою компанією «Проксіма» на страхування президентської цивільної авіації до кінця 2013 року вартістю 9 млн грн.

Допомога хлопчикам і дівчаткам з дитячим церебральним паралічем

Арина п’ять років тому народилася у важкому стані: проводили штучну вентиляцію легень, інфузійну терапію, пупковий катетер. При народженні був поставлений діагноз перинатальне ураження центральної нервової системи. Наразі вона живе з ДЦП, правобічним геміпарезом, спастичною формою зі стійкими вираженими руховими розладами.

Лікар порекомендував матері проходити курси реабілітації в Міжнародній клініці відновного лікування в Трускавеці. Після перших курсів Арина почала самостійно ходити, більше користуватися правою рукою. Рекомендується проходити реабілітацію кожні чотири місяці. Мати виховує дитину сама і не працює — веде догляд за дитиною, за що отримує соціальну допомогу у розмірі 1020 грн. Лікувальна путівка без проживання та харчування коштує 5935 грн.

Майже аналогічні проблеми у Дмитра. Він проходив лікування в Сумах і Києві, але поліпшення стану здоров’я з’явилося після курсу реабілітації у вищезгаданій трускавецькій клініці: дитина стала частіше підіймати голову і активніше себе поводити. Мати шукає допомогу на аналогічну суму у 5935 грн на один курс.

Ще одна дитина потребує лікування у трускавецькій клініці. У Олександри при народжені відбулася асфіксія та ішемічній інсульт. Місяць вона з мамою знаходилася в реанімації. Дитина вижила, але залишилися наслідки — ДЦП. Олександра не може ходити, сидіти і жувати їжу. Говорить лише кілька слів, погано тримає голову. Після півтора року лікування у київському Інституті болю є хороші результати. Лікарі так само радять поїхати до Трускавця. Місцеві спеціалісти кажуть, дівчинці можна допомогти —  в неї великі шанси на одужання. Лікування коштуватиме 18 тис. Грн.

Хавка, каналізація, кондиціонер, страхування літаків і телестанції = вартості зцілення 1681 дітей, що мають ДЦП

P.S. Дякуємо сайту «Наші гроші», який опублікував інформацію про тендерні зловживання

Микола МАЛУХА

Related posts