Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
22 Май 2022

Blog Post

Все рубрики

Ще ніколи в Закарпатті так не вирубували ліс (Фото, Відео) | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

13.Апрель.2016

Вирубують, не замислюючись над тим що буде потім.  З гірських масивів Закарпаття все частіше зникає ліс. Якщо такими темпами і надалі вирубуватимуть дерева, то цілком можливо що край перетвориться на пустелю. Води і повітря позбавляють ті, хто за зрубані дерева отримує чималі кошти, нашій знімальній групі вдалося зустріти лише на короткій відстані шість лісовозів.

Вже просто всі забули про велику повінь 1998-го року яка забрала зо два десятки людей. А причиною називали саме массові вирубки лісів, вода не затримувалася в горах і пішла в долину. Але вже про це ніхто не згадає і просто відмашуться руками…

Суха статистика:

Згідно з даними ООН, вирубують ліси гігантськими темпами. Щорічно втрачається близько 13 мільйонів гектарів лісу, тоді як виростає лише 6. Це означає, що  щосекунди з лиця землі зникає лісовий масив розміром з футбольне поле.

Сюжет ТСН:

«Поки старателі на Рівненщині йдуть у бій з поліцією, а держава ніяк не вирішить, як організувати видобуток цивілізовано, ми виявили ще одне місце, де народ обкрадають, і багатство наше спільне просто знищують. Мова йде про Карпати. Випуск ТСН.Тиждень за 10 квітня 2016 року»

Як повідомляє «Межигірський Портал» на Мукачівщині під суцільну рубку затесали майже 2 гектари лісу. Йдеться про Мукачівський агроліс. Затесані під вирубку дерева знаходяться майже на межі з військовим лісництвом між селами Шенборн та Нижній Коропець.

Місцеві мешканці розповіли, що приблизно рік-два тому на цій ділянці проводилася санітарна вирубка дерев. Про це свідчать і пні, які залишилися в лісі.

Серед затесаних дерев дуб, ясінь, бук, граб. Масштаби майбутньої лісосіки вражають. До того ж, як зауважив «Голосу Карпат» екс-лісівник, під час виїзду на місце, ліс молодий, приблизно 100-річний і вирубки не потребує. Проте, судячи із кількостіі затесаних дерев тут мають намір провести суцільну вирубку лісу.

За коментарем із даного приводу власкор «Голосу Карпат» звернулася до управління лісгоспу в Ужгороді, прихопивши із собою фото, зроблені у лісі на Мукачівщині.

Як зазначив заступник начальника управління лісгоспу Василь Кий, дерева затесані під вирубку, і судячи з фото, належать до так званого цінного «ділового» лісу. Щоб з’ясувати детальну інформацію щодо даної ситуації Василь Васильович зателефонував до очільника мукачівського лісгоспу Руслана Прокопця. Проте, як виявилось, ситуацією він не володіє і про що саме йдеться не знає.

Мешканці села Луги, Рахівського району Закарпатської області, навіть виходили на акцію, та палили шини на знак протесту проти масової вирубки дерев в навколишніх лісах.

Селяни звинувачують місцеве керівництво ДП «Рахівське ЛДГ» у корупції та варварському знищенні флори.

У своїх виступах протестуючі заявляють, що директор з підлеглими розкрадають ліс й, перебуваючи на посадах, вже стали мільйонерами. Крім цього, жителі повідомляють, що кожен з лісничих має у власності більше трьох одиниць лісозаготівельної техніки, вартість якої сягає понад 100 тисяч доларів, і мають у власності по два джипи вартістю 150 тисяч умовних одиниць. У зв’язку зі скрутою та складною політичною ситуацією мешканці села повернулися з Росії додому.

Селяни готові від безвихідного положення вдатися до крайніх заходів і продовжувати мітингувати безстроково, пише PMG.

Крім того, згадавши події двохрічної давності на Майдані Незалежності, люди в знак протесту запалили шини.

загрузка…

Related posts