Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
17 Май 2022

Blog Post

Все рубрики

У Голосіївському парку побудували маєток… Прокурору? | Everyday in Ukraine 

В екологів своя війна. В дику природу заселився новий мешканець – кажуть, прокурор. Природоохоронці досі нічого не можуть зробити, в суді запевняють – все погоджено. І це непоодинокі випадки як на Київщині так і по всій Україні.

Юлія Поворозник, журналіст:

– У самому центрі Голосіївського національного парку, де лише вчені мають право проводити дослідження, екологи показують незаконно споруджений маєток. Активісти вже вкотре намагаються достукатись до його власників, однак господарів важко застати вдома.

Михайло Михалко, голова громадської природоохоронної організації “Спілка порятунку Голосієва”:

– Прокурор побудувався тут. Закон передбачає знесення будівель незаконно-побудованих, значить будинок зноситься, а той хто його побудував — платить штраф — половина вартості кошторисного цього будинку.

А в районі хутора Мриги, посеред парку – мисливський вольєр для кабанів. Парканом огороджено близько трьох гектарів землі. Екологи припускають – місце, де вирощують напівприручених диких свиней, регулярно відвідують любителі полювання.

Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру:

– Приезжают хлопцы на машинах, заезжают в этот загон, как мы видим, охраны здесь нет никакой, и туда им поставляют кабанов. Согласно статьи 16, закона «О природозаповедном фонде», ведение охотничьего хозяйства в национальных парках, заповедниках и биосферных заповедниках запрещено.

Надзвичайно шкідливим для екосистеми “Голосіївського” є і добування піску. Для цього тут викорчували дерева та висушили болото. Такі дії можуть призвести до загибелі всіх тварин і рослин Національного парку, багато з яких занесено до Червоної книги України. Хоча зараз видобуток припинено, екологи взяли ситуацію під контроль та звернулись до правоохоронних органів – однак справа просувається надто повільно.

Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру:

– Проблема убрать загон, или убрать, тем более,  вот этот замок — это в наше время очень трудные задачи. Получили ответ пока из Министерства экологии, которые о замке вообще ничего не сообщили нам, а по поводу этого, они написали нам, что «зеленстрой» согласовал. Мы будем обжаловать это согласование.

Шматують і територію парку “Чарівна гавань” у Криму. Екологи побоюються, що місцева влада закриє рекреаційну зону. А 158 гектарів заповідника “Нижньодністровський” відібрала Одеська обласна рада.

Іван Русєв, експерт товариства охорони птахів:

– В 2008 году, когда его создавали там началось изъятие земель для застройки кирпичом — изымались самые ценные территории в границах парка на пойменных лугах. Строятся коттеджные комплексы. Эта территория вся была природная – луга, там были только птицы, лягушки, черепахи и рыба выходила на нерест.

У ситуації, що склалась природоохоронці звинувачують місцеву владу. Розповідають і про ще одну загрозу Національному парку Одещини – будівництво ліній електропередач, які частково можуть пройти заповідною зоною.

_________________________________________________

Юлія Поворозник, Юрія Росохай, телеканал «Київ».

Related posts