Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
04 Дек 2022

Blog Post

Все рубрики

У Закарпатській області активізувалася Тячівська сейсмічна зона, – експерт | Everyday in Ukraine 

На Закарпатті активізувалася Тячівська сейсмічна зона, яка «прокидається» раз на 25-30 років, переважно у липні. За історію 200-літніх спостережень тут фіксували і семибальні землетруси. Про це заявила завідувач сейсмічної станції «Ужгород» Світлана Плішко.

«Вчора, 19 липня, о 13:33 активізувалася Тячівська сейсмічна зона. Вона лежить на зломі Тячів-Тересва-Буштино-Угля. Через ці райони проходить розлом. Ця зона проявила себе 16-ма поштовхами інтенсивністю від 1,8 до 4,5 балів за шкалою Ріхтера. О 6:18 20 липня поштовхи припинилися. Землетруси відбувалися на глибині у середньому 5 км, що класифікуються як поверхневі. Поштовхи відчували мешканці Тересви, Тячева, сіл Тернового, Нересниці, Кривого, Добрянського», – розповіла Світлана Плішко.

За її словами , оперативні групи ДСНС Закарпатської області та Тячівського району на разі на місці оцінюють наслідки цих поштовхів.

Також вона зазначила, що серія землетрусів у зоні Тячева відбувалася у 1978 році (5 балів).

«Потім у 1979 році відбулися 3-4 бальні землетруси. Тоді зафіксували 25 поштовхів», – сказала завідувач сейсмічної станції.

При цьому, вона зауважила, що усі ці землетруси, починаючи від 1978 року, траплялися саме у липні, лише у різних числах місяця.

Останній землетрус, який відбувся 30 років тому, був дуже інтенсивним.

«У 1985 році 11 липня було 62 поштовхи від п’яти і нижче балів. Тобто, Тячівська зона є дуже активна. Як то кажуть, по класиці, тридцять років мовчала, і знову дала про себе знати. Не факт, що після вчорашніх поштовхів вона затихла», – зазначила Світлана Плішко.

Також вона додала, що впродовж двохсот років спостережень, у Тячівській зоні також фіксували інші землетруси. «Так 1 липня 1810 року у Тячеві були 6-7-бальні землетруси. Потім 21 грудня 1870 року відбулися також 6-7 бальні землетруси».

Нагадаємо, 19 липня у Тячівському районі на Закарпатті зафіксували землетрус. Поштовхи було відчутно в м.Тячів та населених пунктах Терново, Нересниця, Криве та Добрянське Тячівського району.

______________________________

Захід.Нет

Related posts