Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Дек 2022

Blog Post

Все рубрики

Українка хоче бути «сексі»? — Жінка-Онлайн 

Деталі Категорія: Жінка онлайн Перегляди: 2295

   Чи бувають ідеальні жінки? Якщо так, то якою повинна бути ідеальна українка?  Мода на ідеальний жіночий образ приходить  і зникає, а жінка залишається…Чи можливо бути сьогодні  самою собою та не здатися в полон стереотипам, які нав’язує соціум? Спробуємо дати відповідь.

    Ідеал  української  жінки   в різні часи був  неідентичним. До 1917 р. ідеальною вважалася жінка, що відповідала образу матері, господині, добропорядної християнки.

    Українська жінка в ті часи народжувала четверо – шестеро дітей, в яких користувалася  високим авторитетом. Повага та любов  до матері  була як щось святе: «куля мине, а материне слово не мине»,  – казали у народі. До матері діти зверталися виключно на «Ви», а недоглянути її на старості, вважалося ганьбою та гріхом.

  В радянський період українська жінка  повинна була відповідати ідеалу «робітниці та матері». Жінка потрібна була суспільству для праці. Домогосподарки вважалися ледарками і “баринями”. Українка  стала народжувати менше –  троє дітей у сім’ї вже було забагато.  Радянський Союз взяв курс на гендерну рівність, бо в працях Енгельса і Маркса було чимало сказано про жіночі права та спільність дружин.

      Наприклад,  «Комуністичний Маніфест», по якому навчалися радянські студенти, містив такі еротичні твердження: «Ви, комуністи, хочете запровадити спільність жінок, – кричить нам  хором вся буржуазія… Комуністам нема потреби запроваджувати спільність жінок, вона існувала майже завжди. Буржуазний шлюб є в дійсності спільністю жінок, (позаяк) буржуа , не задовольняючись тим, що мають у своєму розпорядженні жінок і дочок своїх робітників, не кажучи вже про офіційну проституцію, вбачають  особливу насолоду в тому, щоби зводити один  в одного жінок.»

     Наведені цитати треба розуміти як протест проти статевої нерівності, яка так і не була досягнута в Радянському Союзі. Жінки стали працювати важче, народжували  і   майже відразу виходили  на роботу. Ніяких відпусток по догляду за дітьми чи грошових виплат за декретну відпустку не існувало.  Щоправда, і доярка, і ланкова,  могла стати депутатом, але формально. До керівних посад жінок не допускали.

     В пострадянський період  знову стала домінувати ідея “природного призначення жінки” як матері та дружини. В незалежній Україні  ідеальна  жінка мала відповідати образу  Берегині. Криза 90-х років змусила українок стати «заробітчанками» у Європі та світі в цілому. Висококваліфіковані працівниці, спеціалісти, науковці  масово  їхали за кордон аби прогодувати дітей.

Там «Берегині» зазнавали жорстокої трудової, психологічної, сексуальної експлуатації, але повертатися додому не поспішали. Багато жінок влаштували в наймах своє життя і залишилися на постійне місце проживання. Народжуваність в Україні різко знизилася, а кількість переривань вагітностей зросла. Ідеальна українська жінка того часу багато працює, аби врятувати сім’ю від бідності та голоду.

    Сучасна українка має  грати всі  попередні  ідеальні ролі:  ніжної коханої, лагідної матері, вдумливого  фахівця або відповідального керівника , мужнього захисника свого  домашнього вогнища, ревної християнки і т.д.  Останнім часом, у ЗМІ та популярній літературі, українській жінці пропонується ще один  образ ідеальної жінки: сексуально –  розкутої хижачки, яка полює за багатим чоловіком. З’явилося безліч глянцевих видань, що дають “поради”, як спокушати чоловіків, здаючись менш розумними, ніж насправді.

     На превеликий жаль, жінки  охоче прийняли цей  образ і тепер чи не всі українки хочуть бути «сексі». Дружини футболістів роздягаються, бо вони хочуть бути «сексі». Телеведучі, співачки, письменниці чи акторки також хочуть бути «сексі». Маленькі дівчатка, підлітки, молоді мами розуміють, що треба бути «сексі», аби подобатися та витримати конкуренцію на серце якогось чоловіка..  Весь світ чекає від українських жінок, що вони мають бути «сексі». І жінка, яка отримує компліменти раз на сім років, свято віре, що коли вона стане «сексі»,  все зміниться.   

 Але  бути “сексі” –  лише тимчасова мода на новий ідеал, що  занадто примітивний для українок. Спосіб підняття самооцінки, у якому  жінка швидко  розчаровується, бо виявляється, що все що від неї потрібно – бути сексі. Але  жінка – це не просто гарна форма, якою можна захоплюватися. Жіноча суть завжди наповнена змістом: глибоким та незбагненним. Чи можна її передати еротичним спокусливим образом? – Ні! Тому роль сексуальних хижачок – це  роль, що спотворює, дратує та стомлює.  Роль, що нав’язана байдужими  чоловіками. І плюнути на все не так вже й важко, бо бути собою –  найкращий ідеал для ЛЮДИНИ НА ВСІ ЧАСИ! 

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts