Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
05 Дек 2022

Blog Post

Все рубрики

Українські міліціонери – садисти, гвалтівники та алкоголіки(+фото з життя ментiв) | Everyday in Ukraine 

20-Oct-2013

Автор : Роман Игоревич

– Народ ніколи не любив міліцію, – каже екс-мер Лубен Полтавської області 61-річний Василь Коряк. Він 28 років працював слідчим в Лубенському райвідділі міліції. Звільнився у званні майора. – При “радах”, в середині 1980-х, горіли райвідділи у Хоролі, Гребінці, Оржиці, Миргороді. Наш підрозділ кидали на підмогу в Хорол. Там сейфи від вогню плавилися – так справи палали.

З Василем Васильовичем спілкуємося по телефону. Говорить швидко і чітко. Час від часу чутно, як стукає рукою по столі.

– Люди піднімалися через міліцейського свавілля, – продовжує. – У Миргородському районі міліціонер вночі на городі своєї матері застрелив наркомана. У Хоролі син дільничного вбив хлопця. Люди розуміють – сьогодні цієї дитини образили, завтра твою дочку трахнути і вб’ють. Ще й сина покалічать.

Жорстокість у міліціонерів придбана в органах або принесена з “громадянки” – тому що суспільство таке?- Тільки не треба розповідати: яке суспільство – така й міліція. Хто вирішив, що міліція повинна бути зрізом суспільства? Ми туди повинні відбирати кращих, тому що вони милують і карають.

 Жорстокість пробралася до міліції, як черв’як у яблуко. Скажімо, працюють два інспектори карного розшуку. Один нормальний, розкріваемость злочинів – 50 відсотків. А другий ставить людей на коліна і кийком б’є по п’ятах – розкриваність 75-80 відсотків. Приходять свята – йому премію, грамоту. А перший думає: буду і я так робити, начальство ж хвалить.

 Коли був міським головою, в селі Ісківці Лубенського району працював один дільничний, ветеринар за освітою. Як тільки він заїжджав у село, люди по погребах ховалися. Гамселив всіх підряд – під поганий настрій, під премію і коли її не дали. Я написав скаргу в міністерство. Жодної відповіді. Змушений був зібрати мітинг. Два роки боролися, поки цього дільничного посадили на сім років.

 Що чекає новачка в міліції , яка так змінює його ставлення до життя?– Тут , як ніде , стрижень людського піддається корозії. Працювати ж доведеться з покидьками – повіями , наркоманами . У міліціонера багато спокус і пропозицій. Приїжджає мент до злодія , а у того – 5- поверховий будинок. Закрадається думка: може , це я неправильно живу?

Щоб говорили прямо – бий людину – такого немає. Але навчають наших ментів по ненормальним книгам : як провокації робити , як посварити людей – ціла наука. Вчать прийомам захоплення , задухи. У 1990 – х вперше видали кийки. На навчаннях начальник показував , як робити захоплення горла кийком , і примовляв : “Не бійтеся , вона не зламається ” . Один дільничний , Мелешко , піднявся : ” Так людині ж боляче ” . У залі – тиша. А потім всі засміялися . Начальник каже: “У тебе що , з головою не все в порядку? Що за” боляче ” ? ” .

Але добрі люди теж приходять на службу. Як не піддатися жорстокості?

– Все залежить від людини, її сім’ї, сімейних цінностей. Але на нормальних в міліції дивляться, як на білих ворон.

Чому йдуть до органів, знаючи, що нічого доброго з цього не буде?

– У кого є гроші, зв’язки – ніколи не віддасть свою дитину працювати в міліцію. А простий народ, який отримує 1,5 тисячі, як почує, що міліціонерам платять три, ще й примовляє: “Іди, сину! У тебе обшук не проводитимуть, за самогон не покарають і за кермом не зупинять”.Якщо не рахувати випускників міліцейських академій, 95 відсотків в системі не мають вищої освіти. Кар’єра рядового починається з технікуму – ветеринарного, технічного, будь-якого. Далі – молодший лейтенант, навчається заочно. Такого ніде в світі немає. В Америці медиків та міліцію готують виключно на стаціонарах, щоб за будь надзвичайну подію могли допомогу надати. Наші тільки трахнути можуть.

Хто найбільші негідники?

– Найбільш криваві відділи – карний розшук і по боротьбі з наркотиками. По всій країні наркообращеніе кришують служби по боротьбі з наркотиками. Цей бізнес можна було б закрити за день, але тоді органи втратять серйозне джерело доходів.Ці дві служби – як голодні пси. Їх деруть найбільше за будь-яку похибку. Вони і пускаються у всі тяжкі . Там або роби як усі , або тебе підставлять . Чим більший садист і моральний виродок – тим успішніше . Найбільш безпринципні і нахабні – слідчі. Вони беруть гроші з обвинувачених , потерпілих. Роблять , що хочуть.Робота для білоручок – ДАІ та відділи боротьби з економічними злочинами. Там завжди випещені , випрасувані мужики . Вони не б’ють , а ” роздягають ” – на гроші. А ті білими комірцями називають податківців , тому що вони роблять такі гроші , що ніяким наркотиків не снилися.
Можливо, амбіції направляють в цю професію?- Це неможливо. Для дільничного стеля кар’єри – майор. Але у скривдженого, якщо його в юності побили або ще щось, спрацьовує комплекс – як до мене, так і я буду.го починає виявлятися жорстокість рядового міліціонера до людей?

– З обігу “ти” і неадекватної поведінки на спробу громадян в чомусь поправити його. Стандартна ситуація: просять зняти головний убір у приміщенні. Мент: “Шо? Ваші документи!”. Зняти кашкет і вибачитися – неприпустимо для нашої міліції. На людей менти кажуть “рахло”. Так і кажуть у райвідділі: “того рахла вже спіймав”, “з тими рахламі розібрався”.

Які стосунки між колегами?

– Там серпентарій, де кусючі гади кидаються один на одного. Навіть у Врадіївці першим розколовся лейтенант міліції. Почав говорити, що спільник втік через задню хвіртку.

Під час мого мерства в Лубнах міліціонер потрапив в аварію. Кров здавали йому цілим містом, тільки з міліції нікого не було. Подзвонив начальнику, той каже – наказу не було.

У міліції все побудовано на самолюбстві . Хваляться один перед одним , на які курорти їздять , який будинок мають. Щоб зібратися разом на свята – ніколи. Міліцейські свята відбуваються так : у Генделя сидять міліціонер з жінкою , може , і не своєю , і п’ять -шість “боржників ” : завгосп , наркодилер середньої руки. Пригощають його . Навіть невеликий сержант відчуває себе ” значущим ” . Це не депрофесіоналізація , а деградація . Психіка не витримує все, ось вони і заливають баки. 80 відсотків – алкоголіки. Непитущі в міліції працювати не будуть. На пенсії помирають рано , тому що печінка , як решето.

Що святе в органах, через що не можна переступати?

– Зарплата, бабло, гроші. Коли був мером, приїхали до мене одні хлопці. Розповідають: “Наших тут затримали. І чотири автомати. Допоможіть. Ви тут знаєте прокурора, начальника. Даємо 50 тисяч доларів”. Я послав їх, а в міліції за гроші зроблять все. Це я кажу як мент з 28-річним стажем. Дайте мені 10 тисяч доларів, я в лубенської міліції куплю мішок маку, і вантажити мені його допоможе хтось із начальників.

Як служба відбивається на особистому житті?

– Мало знаю міцних сімей. Поки дружина молода, вона для чоловіка-мента – жертва. Були сім’ї, де чоловіки забивали ногами дружин до смерті, вагітних. Пацани-менти не розуміють, що всіх дівчат не переімеют. Часто буває, затримають якогось чоловіка, а його дружині кажуть: роби те і те, бо він не вийде. Багато гвалтівників серед міліціонерів.

Чимало жінок в міліції мають сексуальні обов’язки перед начальством. Кожна друга втратила сім’ю, бо чоловік дізнався. Прес-секретарками влаштовуються дочки багатіїв. Папа розуміє, що донька піде по руках, зате по руках полковників, генералів. Як можна реформувати цю структуру?- Приймати на службу кожного індивідуально, а не всіх підряд. По сто разів питати, чому вибрав цю професію. Посада начальника в областях і районах зробити виборною, щоб люди призначали на три роки і знімали. Народ – кращий рентген.

Двічі був обраний міським головою Лубен Василь Коряк народився в селі Бригадирівка Хорольського району Полтавщини. Батько покинув сім’ю , коли синові було 2 роки . Підлітком побився з хлопцями , тому що ті його обізвали незаконнонародженим дитиною , і потрапив до виправної колонії . Школу закінчив із золотою медаллю.

Працював у Лубенській міліції слідчим , старшим слідчим. Двічі був обраний міським головою Лубен . На Коряка скоїли чотири замахи : стріляли , кидали гранату у двір . Василь Васильович застрелив чоловіка , який заліз до нього в будинок. Кримінальну справу порушили , але звинувачення згодом зняли.

Із дружиною Катериною виховали трьох синів. Всі працюють юристами. Є двоє онуків і внучка . Коряк посадив великий фруктовий сад . Має в будинку винний льох і соляну кімнату , яку йому подарував мер Артемівська з Донецької області.

_________________________________

Автор: vradiivka-maidan.org

Related posts