Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
04 Дек 2022

Blog Post

В Києві погрожують відбирати квартири за борги по ЖКХ | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine
Все рубрики

В Києві погрожують відбирати квартири за борги по ЖКХ | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

У під’їздах багатоповерхівок Святошинського району з’явилися оголошення, в яких мешканців попереджають про можливий арешт їхнього майна за комунальні борги.

Так, мешканка Борщагівки Наталія Харламова розповіла, що на папірцях було надруковано, що потрібно надати квитанцію про сплату боргу бухгалтеру жеку щоб уникнути арешту та продажу квартири.При цьому на папірці не було ніяких печаток, тільки мобільний телефон.

За вказаним телефоном відповіли, що належать комунальному концерну під назвою «Центр комунального сервісу».

Ми представляємо інтереси всіх київських ЖЕКів з питань заборгованості за комунальні послуги. Зараз йде робота з боржниками у всіх будинках міста, які знаходяться в комунальній власності. Тим, у кого є заборгованість, необхідно надати бухгалтеру жеку (або бухгалтеру кооперативу або ОСББ) квитанції про сплаті. Інакше надалі з такими власниками будуть судові розгляди: на їхні квартири накладати арешт, а борги стягуватися , — розповів Сергій, співробітник Центру.

Він уточнив, що для арешту квартири досить будь-якої суми заборгованості, але запевнив, що людей, які заборгували за три-чотири місяці, чіпати поки не будуть.

У КМДА підтвердили, що працівники Центру, розісланому городянам дивні оголошення, діють в рамках закону.(Хоча це пряма погроза — ред.)

Це один з методів боротьби з боржниками. Зараз проводиться претензійна робота, де людей попереджають, що за борги за комунальні послуги можуть бути наслідки. Якщо у боржників є питання, вони можуть звернутися в центр (в телефонному режимі або до фахівця на вул. Вернадського 63-а) і розібратися в ситуації Ті, у кого є борг, повинні його оплатити, а якщо у боржника складна фінансова ситуація -. можлива реструктуризація боргу Ну а якщо боржник проігнорує попередження і не буде платити за компослуги -. центр буде звертатися в суд І далі сума боргу буде стягуватися в судовому порядку, -. розповіла Юлія Грамотна, прес-секретар заступника голови КМДА  Петра Пантелєєва.

але якщо в квартирі є малолітні діти, то відняти квартиру неможливо. Втім, такого київська влада і уряд не допустить, адже тоді почнеться масовий бунт «, — вважає

Президент Інституту реформ та розвитку міста Олександр Вовченко заявив, що в законодавстві не передбачений чіткий механізм, згідно з яким можна виселити боржника на вулицю.

Можна накласти арешт на квартиру при боргу більш 12000 грн, але виселити при наявності прописаних дітей неможливо, — уточнює Вовченко.

А ось правозахисник Едуард Багіров стверджує, що через суд можна накласти арешт на квартири боржників, а потім на аукціоні продати житло за копійки, щоб погасити суму боргу. Таким чином близько 7000 неплатоспроможних киян можуть залишитися «без даху над головою».

____________________________

Джерело:

Вечірній Київ

============================

Related posts