Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
18 Май 2022

Blog Post

Все рубрики

Вихід Британії з ЄС? Проблеми та можлива ціна питання | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

Однак представник британської транспортної компанії RH Commercial Vehicles вважає, що нічого страшного не станеться:

“Вигоди для нас такі: ми більше не будемо перевантажені регулюваннями. Водночас я не вважаю, що це призведе до істотних змін з точки зору торгівлі. Наші відносини з європейським виробником триватимуть і далі. Ми і далі будемо зростати, розвиватися, і вони також. Це спільний інтерес для обох сторін – забезпечувати розвиток, і я упевнений, що так і буде”.

Депутати британського парламенту від різних політичних сил готуються до гострих дебатів щодо цього питання. Одні вважають, що вихід з Євросоюзу піде економіці країни на користь. Інші кажуть, що він буде мати катастрофічні наслідки для експорту, імпорту та інвестицій.

“Перевага виходу полягає у тому, що ми зможемо контролювати наші витрати, бути упевненими, що ми витрачаємо гроші на наші потреби”, – каже євроскептик, депутат британського парламенту, Стівен Бейкер.

“Може бути дуже погано з точки зору інвестицій, тому що багато глобальних компаній інвестують у Велику Британію, оскільки це англомовний ринок, а також, тому що країна є членом ЄС. Відтак це відкриває доступ до набагато більшого ринку – 500 мільйонів споживачів”, – розповідає депутат британського парламенту, лейборист Стівен Кіннок.

Ось деякі прогнози щодо виходу Британії з ЄС в цифрах:

  • Згідно з найгіршим сценарієм – втрата 3% ВВП (до 2030 року);
  • У разі всеосяжної торгової угоди з ЄС – втрата 0,8% ВВП;
  • У разі торгової угоди і дерегуляції – втрата 0,1% ВВП;
  • У разі виходу на світові ринки – зростання на 0,6% ВВП;
  • У разі безпрецедентного поштовху через дерегуляцію – зростання на 1,55% ВВП.

Прихильники європейського майбутнього Великої Британії нагадують, що її членство в ЄС підштовхнуло зростання експорту.

Невеличка лондонська пивоварня Gosnells London Mead має широкі партнерські зв‘язки на континенті.

Засновник компанії боїться їх втратити:

“Наші діжки надходять з Нідерландів, пляшки – з Бельгії, а мед – з Іспанії, так що значною мірою, весь наш ланцюжок поставок пов‘язаний з Європою. Крім того, ми експортуємо нашу продукцію в Італію і шукаємо інші ринки в Європі. Я думаю, що якщо ми вийдемо з ЄС, все це опиниться під загрозою”.

Оцінити наслідки можливого “Брекзіта” – вкрай складно. І якщо перспективи економічних втрат поки не виглядають надто драматичними, то на політичному рівні Британії доведеться підготуватися до справжньої битви.

________________________________

Related posts