Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
04 Июл 2022

Blog Post

Все рубрики

Військовий прокурор з автівками ціною 100 000$ (Фото, Відео) | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

ІРИНА НІМЕЦЬ, громадянська дружина військового прокурора зони АТО Костянтина Кулика:

— Подарки бывают разными. В этом случае моя совесть предложила подумать: принимать или оставаться скромной девушкой.

Позашляховик «Мерседес» — це додаток до родинного автопарку Німець та її бойфренда Костянтина Кулика – військового прокурора зони АТО. Ще в ньому – пара шикарних «Ленд-Роверів», новенька «Тойота РАВ-4» і ще один «Мерседес», в якому пані Ірина фотографувала дітей і робила селфі,

Пережити неспокійні для країни часи також допомагають понад півтисячі квадратів елітної нерухомості у центрі Києва.

Сам Костянтин Кулик після сюжету “Слідства.Інфо” сховав свій «Ленд-Крузер» за військовими номерами і не полишає надії отримати теплішу посаду в Генпрокуратурі. А чому б ні? Адже подвійне життя – типове для людей з його професійного кола.

Наприклад, колега Костянтина Кулика, військовий прокурор Південного регіону Максим Якубовський теж планує йти на підвищення. Колишній слідчий Генпрокуратури, до війни він два роки він працював як юрист на скандального політика Віктора Медведчука, якого часто називають «сірим кардиналом» української політики.

Перехід до військової прокуратури у 2014-му Якубовський відзначив розширенням свого автопарку позашляховиком ціною під сто тисяч євро і отриманням генеральських погонів.

От тільки сума доходів Максима Якубовського і його родини за весь 2013 рік, враховуючі річну зарплатню і банківські накопичення, складала менше 128 тисяч гривень. За 2014-й він із дружиною заробив 170 тисяч. Навіть половини вартості автівки не набігає. Тож відкриваємо полювання на прокурора і його авто. Для цього їдемо в Одесу, де й базується прокуратура південного регіону.

Темно і сиро — не краща погода для милування видами Одеси. Але ми спеціально приїхали вночі, щоб вполювати військового прокурора Південного регіону. Десь він їздить за своєму позашляховику за два мільйони гривень. І ми маємо його спитати: звідки гроші на таку автівку.

Та свою легенду військовий прокурор Південного регіону виковує на скромній вулиці Пироговська, у будівлю з номером 11. Скромна споруда привертає увагу своїм автопарком топових іномарок під вікнами.

«БМВ», «Тойота Камрі», позашляховик «Вольво», позашляховик «Мерседес», позашляховик «Тойота». Власне, керівник військової прокуратури мало відрізняється від своїх підлеглих.

Кажуть, в українській армії і міліції завжди було легко відрізнити начальника – за певними фізіологічними ознаками. Цей же принцип працює у прокуратурі. Усі тачки круті, але авто військового прокурора все одно дорожче за інші. Тільки от ставить його він не під місцем роботи, а за рогом іншої будівлі, через дорогу, біля будинку офіцерів, щоб ніхто не здогадався, кому так добре живеться навіть під час війни.

Вартість такого ось позашляховика «Ауді Q7» за словами менеджера салону, який продав прокурору автівку, починається від 72 тисяч євро за базову комплектацію. А у прокурора вона не базова. Він свою машину півроку чекав.

Крім новенького AUDI, в Києві на прокурора чекає крутий позашляховик «Jeep Compass» 2012 року за 33 тисячі доларів. Тобто, лише особистий прокурорський автопарк тягне далеко за сто тисяч доларів. Не погано, як на людину, що працює у прокуратурі із 1998 року!

Чекати на згоду прокурора поспілкуватися із нами доводиться довго. Ми навіть отримуємо листа, в якому Якубовський висловлює сумніви у наших професійних здібностях і неупередженості.

Доводиться імпровізувати і захоплювати його зненацька. Та військовий прокурор не губиться – запевняє, що елітний позашляховик коштував копійки.

МАКСИМ ЯКУБОВСЬКИЙ, військовий прокурор Південного Регіону:

— Это такой, выставочный экземпляр. Простенький, выставочный. Ну, то есть, одна должна была где-то постоять и так далее. Чтобы можно было сделать скидку хорошую.

У своїй декларації Максим Якубовський вказав ціну автівки — 750 300 гривень. От тільки найдешевша версія Q7 коштує 63 тисячі євро, тобто майже два мільйони гривень. До того ж, у прокурора не найпростіша версія, а із просунутим трилітровим дизельним двигуном. Ціна на таку модифікацію стартує від 72 тисяч євро. А це вже – понад два мільйони. Та прокурор запевняє, що насправді їздить на диві німецького автопрому, щоб заощадити державі бюджетні кошти.

МАКСИМ ЯКУБОВСЬКИЙ, військовий прокурор Південного Регіону:

— Почему я езжу на работу и с работы на своей машине – потому что это дешевле, чем гонять служебную.

Ще важча ситуація в прокурора з нерухомістю. У Максима Якубовського її просто не має — усе в оренді або на дружині.

МАКСИМ ЯКУБОВСЬКИЙ, військовий прокурор Південного Регіону:

— Я декларирую это это, это. Показываю даже то, что находится у меня в праве пользования. Потому что это положено по закону. Я не могу понять, что вас в этом смущает.

Родом Максим Якубовський з Кіровограда. Чи комфортно живеться йому та його родині в чорноморській перлині?

Одеса, спальний район, 15 кілометрів від центра міста. Військовий прокурор південного регіону запевняє, що орендує квартиру у цій багатоповерхівці. Але чи так це насправді?

— Максим Якубовский, не видели такого?

— Да. Ну это же военный прокурор.

— Здесь, у вас живет?

— В этом подъезде.

— А это его квартира?

— Да. Жена, знаю, в школе работает. Завучем в школе.

— Завуч школы простой?

— Ну, гимназии, я не знаю этих подробностей.

Виявляється, Якубовські живуть на вулиці Добровольського вже півтора десятка років. Коли сусіди чують, що офіційно квартира родині не належить, дуже дивуються.

— Он везде пишет, что это арендованная квартира.

— Ну, чего-то, наверное, я не знаю.

У родині Якубовських двоє дітей. Тож, мабуть, свої позашляховики прокурор купував на вільні гроші, що залишалися від зарплатні. А дружина свою відкладала на будівництво власної резиденції за містом – у престижному селищі Нова Дофінівка.

Одразу за лиманом, на березі, стоїть будиночок прокурорської дружини. А Чорне море Одеси разом із пляжем — зовсім поряд.

Немає сміття, немає туристів. Прекрасне повітря. Прокурор тут надихається на роботу.

Село Нова Дофінівка. Будинок, який вигідно відрізняється від незаможних сусідів, записано на дружину військового прокурора Якубовського. Хоча працює жінка звичайним завучем у школі.

Навіть паркан і ворота прокурорського маєтку виглядають дорожчими від решти дворів. Сусіди кажуть, що власниця приїжджає до себе на позашляховику, який у декларації 2013-го року був, а у 2014-му — зник.

— По-моему, «Мицуха» джип.

— «Мицубиши» тоже «Лансер», то есть, «Аутлэндер», да?

— Да. По-моему да.

— Женщина или мужчина?

— Женщина.

— Но женщина лет 40-50?

— Таких лет.

За модним парканом будинок виявляється ще більшим, ніж здається на перший погляд. Він стає ширшим, а внизу з’являється ще один поверх.

— То есть это тот дом, который до сих пор не достроен. Но это ваш дом или не ваш дом?

— Официально на жене. Да. Это жены дом. Это то, что дом, который указан в декларации.

— 250 квадратов?

— 226, что ли. Это тот дом, что указан в декларации.

— Это не свежий дом, это давно уже построили?

— Не, ну вы видели. Он до сих пор еще не построен.

— Ну да, там лопаты стоят.

— Та же никто не живет до сих пор.

Але насправді у нежитловому будинку хтось живе. Сторож чи будівельники, які приїхали на старій автівці. А коли побачили нас, то просто серед двору покинули лопати, електричну бетономішалку і сховалися.

Утім, у декларації військового прокурора Південного регіону є й третя, добре пристосована для життя квартира.

— Вы же записали киевскую квартиру, которая не ваша. А зачем вы ее записывали, если вы не живете?

— Потому что у меня там вещи. Потому что я туда приезжаю. Вот я субботу и воскресенье провел в Киеве. Потому что мне надо было выполнять задачи в Киеве.

Максим Якубовський вже півроку, як в Одесі. Але запевняє, що сплачує за орендовану квартиру на 87 квадратів у Києві, у житловому комплексі «Ліко-Град», на Ломоносова, 58-А. Цікаво, чи дозволяє прокурорська зарплатня подібні витрати?

На сторінках оголошень ціна за оренду подібної квартири на Ломоносова коливається від 10 до 18 тисяч гривень за місяць. Це – половина, а іноді й 90% від місячної прокурорської зарплатні. Звісно, якщо насправді ця квартира належить не самому прокурору. У місцевому ЖЕКу кажуть, він, як справжній власник, є офіційним платником за комунальні послуги.

— Кажуть, що знайшли його фамілію тут.

— Ну я скажу, що таке.

— Неофіційно.

— На нього заключений договір. В 47-й.

Шалені витрати на оренду квартир, утримання будинку на 250 квадратів, нагодовані й одягнуті діти, пальне на для родинного автопарку. Тут зарплатні на новий комплект коліс не вистачить. Тим паче вона у військовій прокуратурі набагато скромніша, ніж у антикорупційному бюро.

МАКСИМ ЯКУБОВСЬКИЙ, військовий прокурор Південного Регіону:

— У молодежи, наверное, тысяч от семи. От шести, от семи. И у тех, кто имеет выслугу, звания и прочие регалии, ну, думаю, тысяч до четырнадцати.

— У вас, стало быть, 16-17?

— Ну, может быть, даже чуть больше.

— Двадцать?

— Ахахаха.

Походження своїх грошей сам Максим Якубовський пояснює двома роками роботи, з 2011-го по 2013-й, на одного із найодіозніших політиків України, кума Володимира Путіна, Віктора Медведчука.

Ось тут, у незалежному центрі правових ініціатив «Правова Держава”, працював військовий прокурор Південного регіону Максим Якубовський. Він запевняє, що заробив тут гроші на новенький «Audi Q7». Це понад 70 тисяч євро.

Центр правових досліджень “Правова держава” насправді є приймальнею народного депутата Німченка Василя Івановича.

ВАСИЛЬ НІМЧЕНКО, Народний депутат України (Опозиційний блок):

— Центр “Правова держава” — це сугубо експертна організація, сугубо аналітична організація. Сугубо пишуща організація. Законопроекти, концепція, все інше.

Саме аналітику “Правової держави” проросійські політки активно використовували для дискредитації асоціації України із Євросоюзом.

«Депутат Царев заявляет о несоответствии Соглашения об ассоциации с ЕС Конституции Украины. Царев отметил, что правовую оценку ему предоставил директор Независимого центра «Правова держава» Василий Нимченко».

Офіційно Максим Якубовський був експертом центру з питань кримінального права. Але численні публічні виступи проводив у рамках піар-компаній партії Медведчука, за гроші якого й жив.

— Хоча б приблизно, які суми йому платились за роботу?

ВАСИЛЬ НІМЧЕНКО, Народний депутат України (Опозиційний блок):

— Я не знаю. Вважаю, що це його особиста справа.

— Це десятки тисяч?

— Та ну! Про що ви ведете мову! Які десятки тисяч!

— Гривень.

— Які десятки тисяч!

Отже, на Q7 медведчуківських гонорарів би не вистачило. Але саме від путінського кума Якубовський повернувся до прокуратури із підвищенням до військового прокурора Південного регіону і погонами генерала. А тепер сподівається очолити антикорупційну прокуратуру. Після вдалого проходження перевірки комісією.

МАКСИМ ЯКУБОВСЬКИЙ, військовий прокурор Південного Регіону:

— Вирішили, що майємо займатися корупційними справами. Тоді появилися в Генеральній прокуратурі справи суддів, ворів-суддів, ворів в райдержадміністраціях. В червні 2008 року ми викрили одержання хабаря на загальну суму 5 мільйонів 200 тисяч доларів США, яка до цього часу є найбільшим готівковим хабарем у світі. Цю справу я закінчував і особисто направив до суду і особисто обвинувальний акт.

Перед членами комісії Якубовський хвалився участю у розслідуванні справи львівського судді-колядника Зварича. А от про походження грошей на Ауді Q7 говорив менше, хоча це питання йому ставили кілька разів.

МАКСИМ ЯКУБОВСЬКИЙ, військовий прокурор Південного Регіону:

— Авто купив, ну, по перше, в мене і до того було авто. По-друге, я і В Генеральній прокуратурі отримував достатньо високу зарплату. Якщо прораховувати зараз сказати, то це буде зарплата десь 50 тисяч гривень на сьогодні.

50 тисяч гривень — це 1800 доларів. Чи дійсно отримували таку зарплатню слідчі Генпрокуратури хоча б у кращі часи? Ми запитуємо про це в екс-заступника Генпрокурора Миколи Голомші.

МИКОЛА ГОЛОМША, колишний заступник Генпрокурора України:

— Тисячу доларів десь на той час, коли долар був п’ять із зайвим.

— Коли почалася криза 2008 року і долар подорожчав, була проведена індексація, збільшилася зарплатня?

— Нє, нє. Зарплата, навпаки, впала в той час. І всі це розуміли. Тому що був скачок долара і, звісно, що гроші знецінилися і тоді вже Зарплати були десь в районі 500-600 доларів. Вот так.

Може, колишній заступник Генпрокурора щось наплутав? Перепитуємо ще раз. Ні, каже він, після кризи 2008-го року зарплатня не повернулася навіть до рівня 1200 доларів на місяць. Тобто, до 12 тисяч гривень.

— Мова про купівлю новенького Ауді Q7, це 72 тисячі євро.

— Це виключено. Такого бути не могло. Тому що, щоб виключно у Генеральній прокуратурі це заробити. Навіть візьміть, нехай, 1200 доларів, так, чи навіть більше. Ну скільки він в рік може заробити, хто би це не був. Тому це трохи не відповідає дійсності.

Ми із Якубовським  А в Одесі генерал від прокуратури все перепитував, що бентежить у його відповідях про зарплатню і Q7. Навіть зізнався, що виставка елітних автівок під його вікнами – то не простих слідчих.

МАКСИМ ЯКУБОВСЬКИЙ, військовий прокурор Південного Регіону:

— Сегодня здесь у нас проходило совещание полдня, в котором у нас принимали участие порядка 30-35 руководителей правоохранительных органов из шести областей Украины. Все съехались сюда.

Мабуть, що довше дивишся на корупціонерів, то гостріша потреба бути на них схожим. А маскується кожен по-своєму. У Києві військовий прокурор зони АТО Костянтин Кулик почепив на власний «Ленд-Крузер» військові номери. В Одесі військовий прокурор Південного регіону Максим Якубовський ставить свій Q7 за квартал від роботи. Ось і вся відмінність.

____________________________

АВТОРИ:

Олександр Курбатов, Дмитро Гнап, для Слідство.Інфо

Related posts