Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
30 Ноя 2022

Blog Post

Все рубрики

Віталіна – Авторський блог 

Posted Автор: Віталіна

    Мій рідний дядько живе в Росії. В радянські часи його забрали  служити  до армії в маленьке  російське  містечко з великою атомною станцією.

   На той час ми вже пережили Чорнобильську трагедію, тож дядько жартував, що має імунітет до радіації. Відверто кажучи,  його долею не було кому перейматися – батьки на той час померли, а в брата та сестри  (моєї мами) було вже по троє дітей на кожного.  Але ми були раді, що він не потрапив до Афганістану, як багато сільських хлопців, що часто поверталися у цинкових гробах.

Там  в Росії  сталося те, що власне  може статися між будь – якими народами: кохання. Мій дядько –  гарний солдат Олександр з України, розвантажуючи ящики в магазині, познайомився  та закохався в російську  дівчину Наташу, що працювала продавцем.  Вони якось відразу поріднилися та вирішили одружитися.  Мовного та культурного бар’єру не було –  Наташа щойно закінчила з червоним дипломом Львівський кооперативний технікум ( була така практика в Радянському Союзі – відсилати на навчання за тисячі кілометрів).  

Продовжити читання Posted Автор: Віталіна        Ще півстоліття тому вирішальним фактором у будь –яких війнах чи конфліктах було  військове знищення противника. Але  з появою інформаційних суспільств, таке знищення стало неактуальним та й дуже вартісним.       Значно  швидше та дешевше можна ліквідувати  суперника  невоєнними методами – здійснити його  політичну ізоляцію  через  потужний інформаційний  тиск на вище керівництво. Це стало можливим завдяки інформації, яка стала  домінуючою силою  в глобальному світі.        В інформаційному суспільстві людина  створює та  споживає  інформацію у  неймовірних  обсягах.  Вченими підраховано, що за останні 30 років було створено більше інформації, ніж за 5.000 років до цього. Тільки  один примірник газети «Нью –Йорк Таймс» містить більше інформації, ніж це було доступно мешканцеві Англії  XVII  сторіччя за все його життя.  Людина натовпу, що існувала у всі віки, як пасивний інструмент історії, стала головним об’єктом полювання на цій війні.  А  її свідомість – головним полем бойових дій. Агресивний  інформаційний терор, що, як правило, відбувається не в реальності,  а в свідомості, спрямований виключно на неї. По суті, робота великих медіа – груп зводиться до того, аби тероризувати людину натовпу  нескінченним потоком  інформації.     Натиснути кнопку  вимикання дисплею – єдиний радикальний захід, аби  захистити себе від  маніпуляцій ЗМІ. Але людина цього  не робить – вона понад все боїться приректи себе на цілковите випадіння  з інформаційного простору. Сьогодні споживачі інформацій все частіше обирають інтернет- комунікації, онлайн – ЗМІ.  Це пов’язано з тим, що людина більше не хоче бути пасивним користувачем інформації, адже телебачення, радіо чи друковані видання не дають їй змоги посперечатися чи висловити свою точку зору.      Вона обирає комунікації, які дають їй змогу проявляти інтерактивність, створювати власний  інформаційний простір без табу та цензури. Тому інтернет стає тією ланкою, де найлегше вразити людину дезінформуванням та маніпуляціями ЗМІ.  Американський вчений Т. Рона  ще у 1976 році вперше  застосував термін “інформаційна війна” та окреслив її положення.  Після війни з Іраком, де методи інформаційного протистояння показали високу ефективність, вчені взялися досліджувати  стратегії інформаційних війн. Білоруський дослідник   та вчений Володимир Мироненко, що вивчав питання інформаційної агресії,  виділяє три етапи  підготовки   інформаційної війни.  Продовжити читання Posted Автор: Віталіна

Нам, українцям, наразі важко зрозуміти росіян, які у переважній більшості схвалюють дії президента Росії Володимира Путіна щодо України. Нам важко збагнути, як можна підтримувати загарбницькі  військові  дії  на території України.

Те, що сьогодні робить Володимир Путін  нас шокує, бо ми не здатні  на те, щоб прийти на чужу землю та вкрасти її шматок. А от для росіян це не вперше. Першим українську землю намагався привласнити засновник Москви, князь Юрій І Довгорукий ( син Володимира  Мономаха). Він довго не міг заспокоїтися тим, що йому належить лише Ростово-Суздальська земля. Тому після смерті батька Юрій  почав війну з своїми братами за київський престол. 

Тричі завоював  Київ, де й залишився до кінця свого життя. Щоб закріпитись на півдні, він роздавав тут своїм синам удільні князівства. Юрій I Довгорукий не був любленим серед киян; під час пиру у київського боярина Петрила його 15 травня 1157 року отруїли.  За Юрія Долгорукого вперше виявилося суперництво двох народів, між Києвом та Суздальщиною ( Росією) почалася боротьба, яка триває і донині.

Відмінність та неприязнь двох народів, українців та росіян, – давно помічена багатьма  дипломатами та  подорожуючими у різні часи. Можливо, прочитавши спогади іноземців про російських правителів, ми зможемо трішки більше  зрозуміти  їх…  безнадійність.

16 століття.

Щоби зрозуміти відмінність відносин у житті та побуті  Московщини кінця XVI ст., не можна не згадати великого твору англійця Джайльса Флетчера, що був у 1588 році послом при московському дворі,  «Про російську державу або спосіб правління росій­ського царя».

Про спосіб правління московською державою Д. Флетчер пише: «Правління в них (московських царів) чисто тиранське, всі кроки царя розраховані на те, щоби були корисні лише для одного царя, а крім того найбільш безоглядним і варварським способом».

У спеціальному розділі під заголовком «Про за­соби збагачення царської скарбниці майном підда­них» автор пише, що цар притримується таких засад: «Не противитися насильству, видиранню і всякого роду хабарам, яких уживають князі, «дяки» (губер­натори на місцях) та інші урядовці над простим на­родом в областях, але дозволяти їм все це до закін­чення їх служби, доки вони цілком не нажеруться.

Продовжити читання Posted Автор: Віталіна П’ятниця, 14 березня 2014

Инстинкт свободы

Елена Заславская

1 *** При мыслях о ней впадаю в бешенство. Твержу, что уеду в Бразилию К Дону Педро. Независима? С некоторой погрешностью. Суверенна? Примерно. И все-таки, задыхаясь от нежности: «Щє не вмерла…» *** Со всех переулков и улиц Прет народ. А может, и нет революции? Может быть это флеш-моб? *** Иногда я спрашивала: «Где мы? На какой территории? Оранжевой? Бело-голубой?…» -Три гетьмана Пишут историю.

-Нет, мы с тобой!

Продовжити читання Posted Автор: Віталіна

Генеральному  директору  та засновнику cоціальної мережі Facebook  Марку Цукербергу   є чим гордитися – він  створив продукт, яким користується кожний сьомий на планеті. Станом на вересень 2012 року фейсбук  активно використовували  понад 1 мільярд користувачів.

   14 травня  2014 році Марку Цукербергу  виповниться 30 років.  Для порівняння:  у  29 років Стів  Джобс лише   розпочав роботу над  Macintosh, а Білл Гейтс у 29 років  готував першу  версію Microsoft Windows. 

10 фактів про вундеркінда Марка  Цукерберга:

1 . Марк Цукерберг має порушення колірного зору – дальтонізм. Він погано відрізняє червоні та  зелені кольори,  а от  синій колір бачить найкраще, тому відповідна  кольорова схема  домінує на Facebook.

Продовжити читання Photo shared Автор: Віталіна

ДІВА ОБИДА І Стали над прірвою — хто потойбіч? ─ темні обидва. Плакала в ніч із коханих облич Діва Обида. Хтось упаде — бо немає для двох місця на світі. Душу якого заманює Бог в порвані сіті? Вже прикипіла до тисячі пліч траурна бинда… Кликала пріч із пекельних сторіч Діва Обида. Вже перейшли чудеса і хрести, нетрі і скали. Люто гнучи задубілі хребти, що там шукали? Віщого слова? погибелі? Чи їдла для бидла?.. Ще озирається, нитку рвучи, Діва Обида: може, душа, спопеліла дотла, не озвіріє… Чом же ти ймення Обиди взяла, Діво Маріє?

Автор: Ігор Римарук

Продовжити читання Posted Автор: Віталіна “Якщо хтось іде не в ногу з тобою, не поспішай дорікати йому – можливо, він чує звук іншого маршу”. Генрі Торро. Романтична  революційна полуда помітно спадає з очей  навіть найзавзятіших активістів євромайдану. Майже два місяці відсидівши у центрі Києва протестувальники так і не змогли знайти відповіді на головні  запитання: заради чого вони тут стоять  і що далі? Хто їх лідер, проти кого вони воюють  і кого підтримують?      Самі активісти цього  не знають. Їх боротьба  перестала цікавити соціум і все частіше викликає  осуд, нерозуміння  та насмішки. Необ’єктивність ЗМІ  у висвітленні подій  Євромайдану спровокувала багато міфів, які є повною протилежністю дійсності.   Міф №1.  Євромайдан  –  це революція.        Євромайдан  виник як громадський протест проти призупинення  українською владою процесу євроінтеграції. Але революцією цей протест так і не став:  ним не  було охоплено переважну більшість  регіонів України. До того  ж  в країні не було оголошено надзвичайного стану, підприємства та установи працювали у звичному режимі, велика частина українців не проявила  особливого зацікавлення подіями на Майдані.  Продовжити читання Posted Автор: Віталіна Понеділок, 09 грудня 2013 * * * вона обіймалася з пам’ятниками. мала повне зібрання його творів. і коли Великдень збігався з датою народження Леніна, може, на ніч вона казала: «Леніне наш, що єси на площі…» Продовжити читання Posted Автор: Віталіна До певного часу я підтримувала євроінтеграцію, бо  Європа – це круто!  Росія – щось таке старе, деспотичне, агресивне, минуле, до якого не хочеться повертатися. Хоча змушена визнати – мої родичі в Росії мають  набагато більшу заробітну плату та пенсії. Зрозуміло, що порівнювати  життя поляків чи австрійців з життям наших співвітчизників – дико. Економіка України слабка, процвітає корупція, низькі соціальні стандарти, які не йдуть в жодне порівняння  з життям європейців. Але, власне, вірилося з усієї сили, що підписання угоди дасть Україні змогу швидше розвиватися та хоч трішки наблизить нас до цивілізації. Я і зараз вважаю, що євроінтеграція  необхідна  для України, але не такою ціною і  не такими методами. Не потрібно бути великим економістом і політиком, щоб зрозуміти, підписання угоди ставить перед Україною виконання цілого ряду вимог. Одна із них – постійне підвищення пенсійного віку. Коли ти молодий, сповнений романтики та оптимізму, в останню чергу думаєш про старість. Продовжити читання Posted Автор: Віталіна Неділя, 17 листопада 2013

17 листопада  – день працівників сільського господарства.

Це день простих, скромних, працьовитих людей, які щоденно встають вдосвіта, аби  годувати  Україну та  світ.

За останніми даними Міністерства Аграрної Політики та продовольства  у 2013 році сільгоспвиробники вийшли на рекордні темпи збирання – 1 мільйон тонн зерна за добу. Тому вже найближчим часом Україна досягне історичного максимуму врожаю зерна у 60 мільйонів тонн. 

Міністр Микола Присяжнюк додав, що «ми працюємо над стимулюванням подальшого приросту і плануємо вийти на прогнозований нам ООН показник у 72 мільйона тонн зерна до 2020 року. Це реальна планка. Аби її досягти, ми максимально коригуємо державну політику.»

 Корекція державної політики на якій  наголошує міністр  полягає в тому що сільгоспвиробники продають свою продукцію за безцінь.  На практиці  все виглядає так:

Селянин  або сільгоспвиробник здає молоко державі / приватним підприємствам по 2.50 грн, а в  магазинах молоко коштує 8 – 10 грн.

Селянин заробляє всього  15 – 19 грн за 1 кг живої ваги, продаючи худобу ( на ринку  1 кг м’яса – 50 – 70 грн)

За  1 тонну кукурудзи сільгоспвиробник  в середньому має 1000 грн

За  1 тонну пшениці – 1500 – 1700 грн

Овочі та фрукти сільгоспвиробники здають майже даром.

Продовжити читання

Related posts