Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
26 Ноя 2022

Blog Post

Все рубрики

ЯК ЧИНОВНИКИ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ ДОПОМАГАЮТЬ БІЗНЕСМЕНАМ-ШАХРАЯМ ЗРОБИТИ БОМЖАМИ 30 СІМЕЙ МЕШКАНЦІВ КОЛИШНЬОГО ВІЙСЬКОВОГО МІСТЕЧКА | Everyday in Ukraine 

07-Oct-2013

Автор : Роман Игоревич

В останній час піднято багато «шуму і пилі» стосовно «проекту сторіччя» — будівництва так званого інноваційного парку Біонік хілл, в порівнянні з яким «грандіозність» проекту Остапа Бендера «Нью-Васюки» видається дитячими пустощами.

Хоча злі язики стверджують, що це будівництво звичайного житлово-котеджного містечка, яке назвали «інноваційним парком виключно з метою видурити з бюджету Києва 216 млн. грн., щоб на халяву, за рахунок бюджетних коштів провести дорогу та комунікації до цього приватного будівельного майданчика. А історія про те, як забудовник (за яким стоїть відомий олігарх Василь Хмельницький) умудрився отримати цю земельну ділянку (територія колишнього військового містечка) в 147 га і вартістю в понад мільярд грн. абсолютно безкоштовно, не сплативши до міського бюджету жодної копійки, тягне, як мінімум, на кілька кримінальних справ.

Проте, ця стаття про інше. На території військового містечка, крім військових складів і казарм знаходяться і жилі будинки (які і по сьогодні залишаються державною власністю), в яких проживали 33 сім’ї, відселити яких намагаються на даний час. Причому відселяють в шахрайський спосіб – з позбавленням законного житла та переселенням у житло, на яке громадяни не матимуть жодних легітимних прав. І що саме обурливо – допомагають шахраям у цьому посадові особи Міністерства оборони.

При цьому, відселяти людей намагається не власник земельної ділянки і не забудовник, а якесь ТОВ «Столиця Центробуд», яке, на даний час, немає жодного відношення до цієї земельної ділянки.

Згідно п.2.1.1 «договору» який буквально нав’язується людям і за яким ТОВ «Столиця Центробуд» вже відселила два десятки сімей і намагається відселити 12 сімей, що ще залишились у містечку, «Столиця Центробуд» купляє квартири собі у власність.

А на яких же правах туди поселяться мешканці, яких відселяють? А НІ НА ЯКИХ! Згідно п.2.1.2 договору Товариство видає мешканцям ордери — на поселення до гуртожитку Тобто, людей, які в свій час законно отримали житло, зареєстровані в ньому і мають безстрокове право постійного проживання у будинках державного житлового фонду (а відповідно приватизувати його) відселяють у квартири, які є чужою приватною власністю – на підставі ордера на поселення до гуртожитку! Ай маладца!

Що буде з людьми далі прописано у самому «інтересному» п.4.13 договору, що нав’язується людям. – Згідно п. 4.13 — «Обсяг зобов’язань Товариства, встановлених цим Договором обмежується обов’язком забезпечити можливість переселення Особи/Осіб до Квартири без взяття на себе зобов’язань щодо забезпечення проживання після передачі у власність іншим особам»!!!!

Тобто, ТОВ «Столиця Центробуд» прямо пише – що після того, як ми продамо квартиру у власність іншим особам і інші особи (як законні власники) викинуть вас на вулицю – «ми вам нічого більш не винні». Житло, у колишньому військовому містечку, в якому люди проживали раніше, на той час уже буде зруйноване (як вже зруйнували 2 будинки) – тобто людям повертатись буде нікуди – і привіт новим бомжам!

І до власника ділянки та до забудовника люди не зможуть позиватись – адже вони з людьми ніяких договорів про відселення не укладають. А «Столиці Центробуд» на той час уже взагалі може і не бути – так що і судитись буде ні з ким.

Звичайно, Ви запитаєте – а який же ідіот підпише такий кабальний договір? І люди його ніколи не підписали б, якби їм його нав’язувала б лише комерційна ТОВка, проте головним «убалтиватєлєм» людей є Перший заступник керівника Головного квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України.

На останній зустрічі «палковніка» з мешканцями містечка, яка відбулась 10.09.2013 року на території колишнього військового містечка 136 і на якій був присутній і я, «полковник» знову «співав соловйом» про те, що мешканці зобов’язані??? відселитись, притому на тих умовах, які диктує ТОВ «Столиця центробуд».

Саме обіцянки офіційного представника влади, що «всьо будєт харашо» і його твердження що мешканці зобов’язані переселятись, призвели до того, що «лапша прокатіла» і 21 сім’ю в решті решт змусили погодитись на кабальний договір.

Це при тому, що жоден орган влади, наділений законом правом приймати рішення про знесення житлових будинків і відселення мешканців такого рішення не приймав (Міноборони до таких органів не відноситься). Я допускаю, що це можливо передбачено якимось договором укладеним між Міністерством оборони України і ТОВ «Столиця Центробуд» (коли дерибанили майно військового містечка і землю), проте, згідно ст. 511 Цивільного кодексу України – зобов’язання не створює обов’язку для третіх осіб.

Тобто, який би там договір не уклало б Міністерство з ТОВ «Столиця Центробуд» — це не породжує для мешканців обов’язку куди б то не було відселятись, тим паче на тих умовах, які їм нав’язує «Столиця Центробуд», то чому «палковнік» «втірає» їм, що вони зобов’язані відселятись? І взагалі – чому посадова особа Міністерства оборони «шуршить» в інтересах приватної комерційної структури?

Ну я розумію – вкрали у держави якихось 35 тис.кв.м. нерухомості і півтори сотні гектар землі – все вартістю в кілька мільярдів гривень – хіба нам жалко ту «кемську волость» – у нас же у бюджеті грошей дівати нікуди», але хоч би з людьми по людські обійшлись. Але жлоби і тут вирішили зекономити.

 ___________________________________

Олександр Дядюк ГО «Кияни об’єднуємось»

Related posts