Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
22 Май 2022

Blog Post

Все рубрики

Як депутат-антимайданівець із бізнесом в Криму став одеським військовим комісаром | Everyday in Ukraine | Everyday in Ukraine 

06.Сентябрь.2017

Скандальний одеський депутат Андрій Кисловський регулярно стає героєм новин. Або, точніше, антигероєм.

Депутат міської ради від партії з гучною назвою “Довіряй справам” відзначився і дивовижно швидким кар’єрним зростанням, і рейдерськими методами ведення бізнесу, і вмінням майстерно приховувати прибутки (у тому числі автопарк та кілька квартир), і відвертими антиукраїнськими поглядами, — про це пише видання informator.news.

Комуніст та борець із хунтою

Почнемо з останнього. У 2010 році Кисловський був обраний до міської ради від КПУ. Після заборони “Комуністичної партії” він перейшов до партії Ківалова, а у 2015 він пройшов до міськради вже у складі партії “Довіряй справам”.

При цьому, у 2014 Кисловський відверто підтримував “Антимайдан”. Зокрема в інтернет-виданні “КПУ” за 1 травня 2014 року повідомляється про мітинг “Антимайдану” в Одесі, у якому взяв участь “кандидат на пост мера Одеси, депутат Кисловський”. Відзначається також, що “демонстрація завершилася виступом одеських комуністів на головній площі спротиву хунті – Куликовому полі”.

Кисловський на мітингу КПУ в Одесі, 1 травня 2014 року.

Після того, як зі “спротивом хунті” у Кисловського не склалося, наш герой не здавався і не опускав рук. Вже після початку війни він підписав звернення депутатів Одеської міськради до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів. Автори звернення наполягали на “припиненні воєнних дій та політики насильства взагалі з усвідомленням того факту, що основна загроза ескалації конфлікту полягає у настроях та діях націонал-екстремістських кіл західного регіону України” та на “нормалізації відносин з країнами Євразійського союзу, зокрема з РФ, порушення яких вже нанесло країні колосальні збитки”.

Бізнес в окупованому Криму та в Росії

Утім, у самого депутата проблем з відносинами з Росією не виникало: його бізнес успішно відродився у Криму та процвітає в РФ. Як відомо, Кисловський – один з власників мережі дельфинаріїв “Немо”, до якої також входять готелі, спа-салони та фітнес-центри. Мабуть, не треба уточнювати, що колосальні прибутки від фірми не вказані у декларації Кисловського. Але про декларацію трохи згодом.

Після окупації Криму Кисловський заявляв, що нова кримська “влада” закрила всі його дельфінарії. Він розповідав журналістам, що через ветеринарну службу в нього хочуть вилучити усіх тварин “на користь третіх осіб, які мають стосунок до уряду республіки Крим”. Але, вочевидь, одеський депутат успішно домовився з цією новою владою – як результат, дельфінарій “Немо” успішно працює в Криму, зокрема в Алушті та у Феодосії.

Дельфінарій “Немо” в Алушті.

Причому домовився Кисловський доволі швидко: видання “ИзбирКом” наводить фото документу про реєстрацію ООО “Дельфинарий «Немо»” у відомостях про державну реєстрацію юридичних осіб РФ. Як слідує з цього документу, Кисловський перереєстрував свій бізнес у Криму фактично одразу після анексії півострову – 25 квітня 2014 року, тобто через місяць після так званого “референдуму”.

Але це ще не все. На офіційному сайті мережі дельфінаріїв можна дізнатися про те, що “Немо” працює не лише у Києві чи в Одесі, а й, наприклад, у Нижньому Новгороді або в Сочі. Тобто бізнес одеського воєнкома сплачує чималі податки у російський бюджет і при цьому спокійно функціонує в Україні. Судячи з того, що Кисловський це не приховує, для нього тут протиріч немає.

Єдине, що не зміг зробити Кисловський, так це відновити “Немо” у Донецьку: на сайті, в оголошенні російською, ідеться про те, що дельфінарій тимчасово не працює. Вочевидь, домовитися з властями “ДНР” поки важче, ніж з кримськими.

Воєнна кар’єра: від організатора «Антимайдану» до одеського воєнкома

Про бізнес Кисловського мова ще піде далі. Поки відзначимо, що з травня 2015 року він став заступником воєнного комісара Приморського районного військомата Одеси – начальником відділення комплектування. Таким чином він фактично уникнув призову та служби у лавах ЗСУ, отримавши легку паперову роботу. Чи випадково?

Влітку 2014 року інформаційне агентство “Одеса Медіа” опублікувало коментар Кисловського стосовно того, чи піде він служити.

“В разі війни мене можна на будь-який корабель поставити як штурмана бойової частини. Але є одне “але”: військовий комісар Приморського військомату Олег Лобан не бере мене на службу. Я уже декілька разів його просив, але він відмовляє, навіть повістку не прислав!”, – “обурювався” Кисловський.

Андрій Кисловський та Олег Лобан.

Але він не просто знайомий особисто із військовим комісаром Одеси. Стосовно Олега Лобана ЗМІ писали, що він купив дружині житло в окупованому Криму. Так що погляди у обох очільників одеського військового комісаріату доволі схожі. Схожі на статтю кодексу про “державну зраду”.

Гірший депутат року

Утім, політична та військова кар’єра Кисловського – це лише квіточки. Та перед тим, як перейти до його бізнесу, відзначимо рівень його роботи в Одеській міськраді. У лютому 2017 року Комітет виборців провів “Атестацію депутатів Одеської міської та обласної ради”, під час якої експерти проаналізували діяльність більше восьмиста депутатів. Кисловський був визнаний найгіршим депутатом Одеської міськради з найбільшим негативним рейтингом.

Це означає, що він регулярно «прогулює» засідання, не голосує та не пропонує жодних проектів. Вочевидь, Кисловський використовує цю посаду тільки для того, аби домовлятися стосовно нових забудов, розширення бізнесу та вирішення проблем із законом. То що ж заважає одіозному політику виконувати свої прямі обов’язки та відвідувати міську раду?

Бізнес-імперія Кисловського

Мережа дельфінаріїв “Немо”, співвласником якої є Кисловський, примітна не лише веденням бізнесу в окупованому Криму та в Росії. Журналісти неодноразово писали про те, що “Немо” функціонує з чисельними порушеннями. Наприклад, під час будівництва стоянки біля готелю мережі в Одесі, коли було вирублено десятки дерев. Також ділянка набережної, неякісно побудована біля дельфінарію, у перший рік після відкриття стала причиною декількох трагедій: люди падали у воду, спираючись на хрупку огорожу, один чоловік тоді потонув. Можна згадати і чисельні протести еко-активістів, які обурювалися тим, що у дельфінаріях використовується хлорка, і тварини живуть у шкідливих умовах.

Активісти мітингують під київським дельфінарієм “Немо”.

Загалом розбудова бізнес-імперії почалася з того, що “Нерум” буквально відібрав тварин у севастопольського дельфінарія, не повернувши їх з оренди. Про це розповівжурналістам власник дельфінарію у Севастополі Олександр Жбанов, який з перемінним успіхом намагався судитися з Кисловським.

Не без скандалів обійшлося і в Києві, де під час будівництва дельфінарію виявилося, що не все чисто з документами на землю. Наразі Господарський суд Києва постановив знести столичний дельфінарій “Немо” через незаконне будівництво комплексу. У той самий час власники “Немо” сподіваються, що їм вдасться вирішити питання з документацією, адже раніше у них завжди виходило налагоджувати зв’язки з міськими чиновниками.

Зв’язки і покровителі

Якщо говорити про покровителів фірми, слід почати з того, що всіма закладами під брендом “Немо” в Україні керує компанія “Нерум”. Перевіривши Реєстр підприємців, журналісти дізналися, що дельфінарії, які належать ООО “Нерум”, зареєстровані на Михайла Кучука, який на момент реєстрації бізнесу займав посаду заступника Одеського міського голови, а потім перейшов до ОДА, де займався питаннями будівництва. Серед засновників ООО “Нерум” значиться також В’ячеслав Кучук – брат Михайла Кучука. При цьому сам Кисловський заперечує участь Кучука у бізнесі.

Колишній “регіонал” Михайло Кучук.

Окрім цього, фірма, яка займається готелями “Немо”, зареєстрована на брата Кисловського Олексія, який також є депутатом Одеської міської ради, але від “Морської партії” Ківалова. Також деякі з дельфінаріїв зареєстровані на родичку Кисловського Раїсу.

Також на ім’я Раїси Кисловської зареєстрована фірма “Изюм ЛТД”. Ще у 2002 році ця компанія отримала державний акт на право користування ділянкою майже у 0,9 га на території колишнього санаторію “Жемчужина” в Одесі. Тепер журналісти попереджають про те, що Кисловський може використати цю ділянку для забудови, хоча вона була отримана без належної документації та, вочевидь, завдяки зв’язкам у прокуратурі.

Підсумовуючи, можна відзначити, що завдяки високій посаді Кисловський зумів побудувати бізнес-імперію з філіалами у Росії та Криму, при цьому щоразу уникати проблем з правоохоронцями. У матеріалі проекту “Ні корупції!” ідеться про те, що цьому сприяв і покровитель фірми Михайло Кучук.

Як не треба приховувати прибутки

У правоохоронців мало би бути багато запитань до депутата. У своїй декларації за 2015 рік Кисловський вказав дохід у 43 тисячі гривень, тоді як дохід дружини склав трохи більше 25 тисяч. При цьому з декларації дізнаємося, що йому належить авто Mercedes Benz GL 350 вартістю більше 900 тисяч гривень. Мають елітні автомобілі також члени його родини: “Мерседес” і “БМВ”. Запитання №1: за які гроші депутат придбав ці машини? Якщо за рахунок бізнесу, то чому не вказав його у декларації та ухиляється від сплати податків?

Хоча Кисловський не розкриває фінансових показників бізнесу, у своєму розслідуванні журналісти “Одеської правди” взяли середній чек та заявлену відвідуваність в 1,2 млн. чоловік за 2012 рік та дійшли висновку, що виручка мережі на той момент мала скласти щонайменше $14 млн. При цьому вже у 2013 році журналісти відзначали, що “Нерум” відкриває по чотири дельфінарії на рік.

Журналісти відзначають, що більше ніяких збережень у Кисловського, згідно з декларацією, немає, як і зареєстрованої на нього нерухомості. Квартира на більше, ніж 200 квадратних метрів, записана на дружину депутата. Ще у 2015 році представник “Азова” Олег Сімашко заявляв, що щодо Кисловського має бути відкрите кримінальне впровадження за статею 366-1 КК України “Декларування недостовірної інформації”. Як відзначав активіст, згідно з декларацією Кисловського, у власності його родини є тільки одна квартира і три інших об’єкти нерухомого майна. При цьому, згідно з державним реєстром прав на нерухоме майно, депутат приховав від податкової два великих приміщення у будинку №41 на вулиці Успенська: підвал площею у 1105 кв. м. та трьохкімнатну квартиру (119,8 кв. м.).

Звернення про відкриття впровадження щодо Кисловського.

Що стосується дружини Кисловського Світлани, згідно з Реєстром речових прав на майно, раніше їй належали також приміщення на другому поверсі за адресою Катерининська, 78 (площею у 106,7 кв. м.).

У декларації Кисловського за 2016 рік з’явився ще один об’єкт незавершеного будівництва площею 54 кв. м. Адреса та інші дані про це нове приміщення приховані, як конфіденційна інформація.

«Довіряй справам»

Враховуючи все вище сказане, не дивно, що сам депутат і воєнком по сумісництву не дуже любить спілкуватися з громадянами, яких не влаштовують його методи ведення бізнесу. 29 листопада 2014 року, під час акції протесту одеситів проти будівництва парковки біля дельфінарію «Немо», Кисловський побився з активістами та зник з місця подій. Як відзначали кореспонденти сайту «Преступности.нет», під час акції громадяни затримали та передали поліції водія Кисловського, який мав при собі пістолет. Щодо самого воєнкома, один з активістів розповів, що той вдарив його під час словесної перепалки. Як говориться у біографії Кисловського, він є кандидатом у майстри спорту з боксу. Принаймні для спілкування із вдячними виборцями йому ці вміння знадобилися.

Кисловський втікає від активістів.

«В результаті нетривалої сутички, Кисловський, перестрибуючи через огородження своєї ж недобудованої парковки, втік від активістів та зник на своєму автомобілі», – ідеться у репортажі.

Утім, попри таку кількість питань і гучних скандалів, у яких був замішаний Кисловський, останнім часом йому живеться доволі спокійно. Бізнес успішно функціонує як в Одесі та Києві, так і в окупованому Криму; податки в російський бюджет платять філіали «Немо» в Нижньому Новгороді та в Сочі. Ніхто не згадує про не задекларовані прибутки, записані на дружину автомобілі, квартири та дорогі годинники. Останній раз ім’я Кисловського згадували у ЗМІ взагалі у червні: повідомлялося, що воєнком влаштував «облаву» на одеських студентів, яких (!) привозили до військомату на машині дельфінарію.

У цій ситуації є щось комічне. Але далеко не смішно буде одеситам, якщо комуніст-мільйонер, борець з хунтою та любитель дельфінів, який має бізнес у Росії, вкотре пройде до міської ради. Аж надто сильно довіряють його справам правоохоронці та ті, завдяки кому Кисловський почуває себе добре за будь-якої влади.

Джерело

загрузка…

Related posts