Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
26 Ноя 2022

Blog Post

Все рубрики

Закарпатье | Everyday in Ukraine 

25-Jun-2014

Автор: : Роман Игоревич

Рубрика : Lifestyle, Блоги, Дороги, Культура, Общество, Точка Зрения, Украина

Метки: Блоги, Донецк, Закарпатье, культура, Мукачево, Общество, Паланок, Точка зрения, Украина, фоторепортаж

В Мукачево опасно признаваться, что ты из Донецка – сразу хватают и ведут кормить. Расспрашивают о войне. В Закарпатье вообще как-то остро воспринимают события на Донбассе, как будто они происходят в соседнем селе.1. В Мукачево, похоже, асфальта нет. Кругом мостовые.

23-Aug-2013

Автор: : don_katalan

45 років тому в Чехословаччину були введені війська Варшавського договору.

У ніч на 21 серпня 1968 року збройні сили СРСР, НДР, Польщі, Угорщини та Болгарії вступили на територію країни, щоб придушити демократичні реформи, ініційовані першим секретарем ЦК КП Чехословаччини Олександром Дубчеком – так звану «Празьку весну».

23 березня 1968 на з’їзді комуністичних партій в Дрездені прозвучала критика реформ в Чехословаччині, 4 травня Брежнєв прийняв делегацію на чолі з Дубчеком в Москві, де гостро критикував стан в ЧССР, 15 липня керівники комуністичних партій надіслали відкритий лист ЦК КПЧ. Радикальні зміни у країні викликали вкрай негативну реакцію з боку керівництва СРСР, оскільки погрожували вивести Чехословаччину з сфери радянського впливу. Найбільше Дубчеку дісталося за свободу преси. Від нього вимагали заткнути рота засобам масової інформації. Він пояснював, що в його країні цензура скасована, тому керівництво партії і країни не може наказувати журналістам, що їм робити.

29 липня Дубчек знову зустрівся в прикордонному містечку Чієрна над Тисою з Брежнєвим. Дубчек вимагав виведення радянських військ, що залишилися в Чехословаччині після спільних маневрів; радянські ж представники наполягли на «стабілізації» настроїв в ЧССР.

Related posts