Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
30 Ноя 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — 10 причин гордитися тим, що ти українка 

Деталі Категорія: Жінка онлайн

    Назва «Україна» дуже давня. Походить від древнього слов’янського слова «кра», що позначає «край», «вкраїна», «земля, що окремішньо вирізняється з поміж інших земель». Історики тердять, що назва проіснувала автономно кілька тисячоліть, аж поки в IX столітті не стала Україною – Руссю.

 Сьогодні Україна – одна знайбільших країн Європи, яка сповідує демократичні цінності. Причин, аби гордитися своєю національністю дуже багато, але десять з них варто запам’ятати:

1.В Україні розташований географічний центр Європи (за м.Рахів Львівська область).

 2. В Україні 98% населення письменні (навчені грамоти), це надзвичайно високий показник. Загалом у світі близько 775 млн осіб, які не вміють ні писати, ні читати. На жаль, дві третини цих людей – жінки та дівчата.

3. В Україні народився геніальний митець, якому встановлено найбільшу кількість пам’ятників на планеті – Тарас Шевченко. Найбільша кількість пам’ятних знаків  поету в межах України встановлена в Івано – Франківській області, хоча сам Шевченко ніколи не відвідував цей край.

4. В Україні грають на найдовшому музичному інструменті в світі – трембіті. Її довжина може сягати 4 м, а звуки чути більш ніж за 10 км.

5. Україна має найглибшу станцію метро у світі. Метро Арсенальна знаходиться на глибині 105 метрів під землею неподалік українського парламенту.

6. Україна – єдина країна світу, яка з власної ініціативи відмовилася від ядерної зброї. Будучи третьою країною в світі за ядерним потенціалом, Україна підтвердила статус мирної та доброзичливої держави.

7. В Україні створили найпершу конституцію в світі – «Конституція прав і свобод Війська Запорізького» (1710р.). Автор  – Пилип Орлик.

8. В Україні (м.Житомир) народився геніальний авіаконструктор Сергій Корольов, завдяки якому відбувся перший політ в космос та розроблено літак із найбільшою вантажопідйомністю у світі – Ан-225 “Мрія”.

9. В Україні в селі Межиріччя Рівненської області знайдено найстародавніше поселення Homo Sapiens (Людини  Розумної).Там же вчені виявили найстародавніша мапу світу. Вік знахідок – 14,5-15 тисяч років. Мапу вибито на кістці мамонта.

10. В Україні проживають найкращі жінки на Землі, і це не перебільшення, а констатація факту. Ми найкращі, бо ми – українки!

Україна, рідна нене,    

Ти одна навік у мене,

Я, твоє мале дитя,

Присвячу тобі життя.

Кращої нема від тебе:

Жовте поле, синє небо,

І у місті, і в селі

Хліб духмяний на столі.

  Все, що буду я робити:

Будувати чи садити,

А чи в космос я полину

Все для тебе, Україно.

 Щоби  край мій процвітав,

Щоб народ заможним став –

От така моя мета,

Рідна земле золота.

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts