Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
14 Авг 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — А Ви граєте в «цу цзюй»? 

Деталі Категорія: Спорт Перегляди: 3550

    Умовний відлік появи жіночого футболу можна почати із китайської фрески, вік якої понад 2 тисячі років. На фресці зображена древня китайська гра, яку грали жінки – «цу цзюй», що в перекладі означає: «штовхати м’яч».

   В часи Середньовіччя, коли релігійні догми та стереотипи були як ніколи жорстокими по відношенню до жінки , ні про які дівочі футбольні зустрічі мови не могло бути. 

  Втім, починаючи з XVII сторіччя у Європі жінки значно активізувалися і навіть провели свої перші поєдинки. Так, існує згадка про «незвичайний поєдинок» з м’ячем між заміжніми та незаміжніми жінками, який був проведений в невеликому шотландському містечку.

 Але Батьківщиною жіночого футболу і донині прийнято вважати Англію. Саме там у 1895 році був створений перший жіночий футбольний клуб – «Брітіш Леді Футбол Клаб». Слід зауважити, що жіночий футбол був не просто популярний, він був шалено популярний. В англійських архівах збереглися такі дані: в 1917 році в Престоні «жіночий поєдинок з м’ячем» зібрав величезну кількість глядачів – 10 тисяч, таким успіхом не могли похвалитися навіть найсерйозніші чоловічі матчі. 

   У квітні 1920 року в Англії відбувся перший у світі міжнародний поєдинок між британською командою «Дік Керр Ледіс» і французькою «Феміна». Зустріч закінчилася з рахунком 2:0 на користь англійок.  Слід зауважити, що чоловіки хоча й приходили вболівати на матчі, але не дуже позитивно сприймали жіночу гру. В1921 році Англійська асоціація заборонила жінкам грати на стадіонах, на яких проводяться матчі чоловічої ліги.Трохи пізніше, Англія взагалі офіційно заборонить своїм жінкам грати у футбол, мотивуючи тим , що дане заняття шкідливе для здоров’я жінки.

  Але, англійки мало цим переймалися, вони так полюбили футбол, що продовжували збиратися підпільно та проводили неофіційні чемпіонати. Так, в 1966 році в Англії був проведений неофіційний чемпіонат світу серед жіночих команд. Врешті, зрозумівши, що не дозволяти жінкам грати у футбол, безглуздо та нецивілізовано, у 1971р. Великобританія скасувала всі заборони. Чого не скажеш про Радянський Союз, де лише почала діяти постанова Держкомспорту про заборону всіх видів східних єдиноборств, чемпіонатів з бриджу й… жіночого футболу. Виявилося, що такі фізичні вправи “негативно впливають на організм жінок…”

 Далі в датах:

У 1969 – створена Міжнародна європейська федерація жіночого футболу.

У 1970 – Федерація провела перший жіночий турнір.

1972 – в Італії була організована перша в історії професійна жіноча ліга. 

1990 – Міжнародна федерація футболу офіційно визнала жіночий футбол ( до цього часу футбол розглядався як чоловічий вид спорту)

1991 – перший чемпіонат світу з футболу серед жінок. Першим переможцем Чемпіонату світу стала американська збірна, яку до сьогодні вважають світовими фаворитами. У першому чемпіонаті взяли участь 12 країн. Після цієї події жіночий футбол отримав великий поштовх до розвитку і почав викликати інтерес серед глядачів.

  Чемпіонат 1999 відвідали більше 650 тисяч глядачів і близько 1 мільярда в 70 країнах подивилися по телевізору. Фахівці ФІФА розраховують, що до 2012 року кількість жінок, які грають у футбол зрівняється з чоловіками. Вже зараз близько 40 мільйонів жінок у світі займаються цим видом спорту.

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts