Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
15 Авг 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Будь особистістю: розмовляй українською! 

Деталі Категорія: Жінка онлайн

   Звідки ми взялися, українці? Як виник наш народ та українська мова: одна з наймелодійніших  мов  у світі? 

     Історики стверджують, що територія сучасної України була заселена з найдавніших часів, з епохи неоліту. В прадавні часи на землях України проживало багато племен і народів, кожен з яких залишив нам у спадок частку неповторної культури.

Однак, за біогенетичними законами виживає найсильніший народ, вбираючи в себе якості інших. Можна припустити, що сучасні українці з прадавніх часів господарювали на своїх землях в  ролі господаря або гнобленого. Більшість дослідників наголошують на тому, що українці є автохтонами, тобто “корінними жителями країни”.

Протягом останніх 5 тис. років на українських теренах у різний час розвивалося не менше сотні стародавніх етносів, що підтверджують археологічні знахідки. Культурні набдання цих народів стали частиною нашої української спадщини. Але це не означає, що трипільців, праарійців, скіфів та сарматів слід вважати українцями. Незважаючи на те, що дані народи  проживали на території України тисячі років.  

Ймовірніше, ці народи  поглинули аборигени, які  взяли для свого історичного розвитку все варте уваги. Тому якась частина культури чужих племен увійшла в генофонд українців, інша – пішла в світи.  В цих непростих міжетнічних процесах український ген виявився сильнішим. 

  Давньоукраїнська народність сформована з східнослов’янських племен, які проживали на території України: полян, сіверян, древлян, уличів, тиверців і т.д. Якщо поглянути на мапи розселення племен, то можна побачити межі щільного проживання даних  племен. Між ними майже немає великих відстаней, що сприяло зближенню та формуванню української народності.

    З цієї народності у 14 – 15 ст. українці виділилися як етнос, мова якого належить до східнослов’янської групи індоєвропейських мов. Центром формування українського етносу були землі Подніпров’я та Галицької Русі.  Лише з 18 століття українська народність трансформувалася як нація, що має власну мову, культуру та менталітет.

  Варто зауважити, що українцям постійно доводилося боротися за зміцнення та незалежність держави. Поляки, литовці, австрійці, угорці, турки та татари не раз зазіхали на землі України, знищували та вбивали українців.

    Особливо тяжку втрату зазнав український народ в результатів набігів кримських татар та походів турецьких завойовників. Вони забирали в полон цвіт української молоді. Втрати населення України в період найбільшого розмаху набігів (15 – 17 століття) становили 2,5 мільйонів полонених та загиблих!!! При цьому чисельність населення України становила  всього 7 мільйонів людей (перепис 1629 р.).

     У наступні століття українцям було також не солодко. Визвольний рух під керівництвом гетьмана Івана Мазепи забрав життя сотень тисяч українських чоловіків. Закріпачення селян, депортації, розкуркулення, голодомори переслідували українців багато років, але були не в змозі знищити нас як націю.

 Численні заходи царської Росії та радянської тоталітарної держави спрямовані на знищення української мови лише загартовували українців у боротьбі за свою країну та рідне слово. “Хочеш знищити народ – знищ його мову!” – основне гасло комуністичних вождів, які всіляко нав’язували українцям чужу мову.

     Сьогодні ми не маємо жодного морального права розмовляти іншою мовою, крім українською. Бо за нашими спинами ходять тіні тих, хто віддав своє життя за Україну, за її волю та мову. Це мільйони репресованих українців, які загинули в концтаборах за українське слово, за майбутнє України, за те, аби ми могли вільно розмволяти своєю мовою на своїй землі.

   Коли ми розмовляємо чужими словами чи суржиком, маємо пам’ятати, що цим принижуємо не тільки предків, але й в першу чергу себе. Ми даємо іншим ліпити з себе покірних рабів, даємо можливість нав’язувати нам чужі звичаї та думки. А отже, допомагаємо руйнувати Україну як державу та націю.

   Українською мовою захоплюються на всіх континентах світу. Її вивчають, досліджують, плекають, передають нащадкам.  Українську мову неможливо забути та знищити. Вона вічна, як цей світ. В Біблії написано, що спочатку було слово, тому шануймо те, що дав нам Бог. Шануймо українське слово, як робили це наші славні предки, увічнивши мову в народній творчості.

  Завжди пам’ятай, що ти –  українець: в твоїх жилах тече кров вільної людини, твоя країна – найкрасивіша на планеті. І пам’ятай  слова українського талановитого поета Василя Симоненка, який у молодому віці загинув за справедливість: “Можна все на світі вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину».

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts