Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
04 Дек 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн – Бути мамою нині не модно 

     Грецький філософ Сократ любив повторювати: “Три речі можна вважати щастям: що ти людина, а не дика тварина, що ти грек, а не варвар, і що ти чоловік, а не жінка”. Його слова цілковито відображають ставлення до  жінки як до неповноцінної  особистості, що панувало в античності.

 Часи Сократа, Платона і Піфагора давно минулися, а погляди на жінку суттєво не змінилися. Християнська релігія вимагає від жінки повної покори перед чоловіком та самопожертви заради сім’ї.

 Консервативні переконання, традиційна чоловіча влада в політиці, економіці, а також спротив жінки до оновлення своїх ролей в суспільстві гальмують кар’єрний ріст українок.

 Довгий час українки жили відповідно до певних ідеалів жінки: до революції “жінка – мати”, потім – «вірний товариш». Через зміни в країні прийшла  потреба у нових взірцях для наслідування. Але брати нові образи не було звідки, тому ідеал жінки довелося позичити в американок.

Сьогодні в Україні наслідується два ідеали жінки. Перший – дівчина – фотомодель. З неї вимагається гарна зовнішність, білі зуби, великі груди, поверхові знання реальної дійсності, підвищена комунікабельність та розкутість. Таких дівчат залюбки беруть на роботу круті боси, вони розглядаються як неодмінний додаток до успішного чоловіка. Багато українських дівчат сліпо підкорилися цьому образу і ще й досі продовжують чекати,  коли ж  на них звернуть увагу заможні чоловіки.

 Другий ідеал, який сьогодні достатньо популярний, незважаючи на його аморальність – це дівчина – розпусниця. Заняття проституцією все менше засуджується  в українському суспільстві. У масовій свідомості українців така дівчина живе легко, просто і в своє задоволення, хоча всі розуміють яким чином вона заробляє гроші.

 Жінка – мати, особливо багатодітна, сьогодні не є ідеалом жінки в Україні, вона  викликає  негативні емоції: співчуття, нерозуміння, засудження за бажання мати багато дітей. Материнство стало предметом дискусій і розглядається як перепона кар’єрного росту, як обмеження свободи жінки, як щось нав’язане силоміць жінці. Приклад Європи, де дітей народжують не раніше 30 років, зупиняє багатьох жінок рано виходити заміж та вагітніти.

 В Україні політика захисту материнства нагадує принцип батога і пряника. З однієї сторони, влада матеріально заохочує українок народжувати. Але роки проведені в декретній відпустці, за новим пенсійним законодавством, не входять до жодного!!! пенсійного стажу. Таким чином, коли жінка народжує одну дитину – вона втрачає три роки, двоє – шість років, троє – дев’ять  років пенсійного стажу. Враховуючи те, що пенсійний вік для жінки збільшений, не важко порахувати в скільки років мати трьох дітей зможе вийти на пенсію.

    В Україні дітей двохрічного віку не дуже охоче беруть до дитячих садочків, а отже жінка змушена доглядати дитину сама до трьохрічного віку вдома. Роботодавці при прийомі на роботу жінки, що має дітей, відмахуються від неї руками. Адже це постійні лікарняні, оплачувані вихідні, скорочений робочий тиждень та інші законодавчі вимоги, яких має дотримуватися працедавець. Саме тому жінкам – матерям часто  відмовляють у роботі, аби уникнути додаткових проблем із законом.

  З іншої сторони, українських  жінок влада силою хоче заставити народжувати: то депутати реєструють законопроекти аби заборонити жінкам переривати вагітність,  то вводять податок на бездітність, який принижує будь – яку людину. Все це загалом формує негативне ставлення до материнства та викликає у жінки певний спротив.

    Як зробити материнство ідеалом жінки  в Україні?  Як змусити українських жінок повірити, що народження дітей – це насолода, а не суцільні проблеми? Сьогодні українкам вже не достатньо гарних  і високих слів про роль матері. Жінка  потребує реального захисту материнства та охорони праці, яких будуть дотримуватися  роботодавці. Влада має  скасувати положення про те, що декретна відпустка не входить до трудового стажу. Невже  праця по догляду за дитиною не заслуговує на те, аби її визнати на законному рівні?

   Крім того, депутати мають  розробити певні кроки, аби допомогти матерям  у працевлаштуванні. Це мають бути спеціальні податкові пільги для роботодавців, що беруть на роботу матерів (поширена практика за кордоном) , або  це має бути суворий контроль всіх працедавців стосовно виконання трудових зобов’язань перед жінкою –матір’ю.

   Втім, враховуючи що  проблеми  материнства  депутати порушують лише перед виборами, та й то роздаючи чергові обіцянки, зміни ставлення до жінок – матерів  в Україні чекати доведеться довго. А крилатий вислів Сократа все ще залишатиметься актуальним в Україні.

Related posts