Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
22 Май 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн – Чому дівчата бояться самбо? 

Деталі Категорія: Спорт Перегляди: 167

    Ще 100 років тому жінки не могли приймати участі в Олімпійських іграх.  Це було заборонено, бо спортивні навантаження вважалися шкідливим для жінок.

    Лише з появою перших документів, які проголошували рівні права статей, у жінок з’явилася можливість безперешкодно займатися улюбленими видами спорту.

    З того часу волейбол, баскетбол, футбол і навіть бокс стали для багатьох жінок справою всього життя. І хоча чоловічі збірні краще фінансуються та в цілому більше підтримуються на державному рівні, жінки й не думають здаватися. Фемінізм, емансипація та гендерна рівність сприяли тому, що жінки стали масово займатися різними видами єдиноборств.

    Самбо – спорт, який традиційно пов’язують з чоловіками, адже він уособлює бій, боротьбу. Цей вид спорту вимагає не лише засвоєння практичних навичок самозахисту, але й високу морально-вольову стійкість спортсмена. Жорсткі навчально-тренувальні заняття, на яких доводиться долати втому, переборювати страх перед неприємними відчуттями від больових прийомів суперників, – здатен здолати не кожен. А якщо розповісти жінці, що самбо це не тільки красиві кидки суперника, але й нокаути, удушення та струс мізків, – рідко хто погодиться на таку перспективу.

  Тим не менше, без поразок не буває перемог. Тому самбо займаються виключно  жінки, які сильні духом і не піддаються впливу стереотипів. Саме такою дівчиною є Олена Хіменчук (на фото), призерка Чемпіонату України з самбо серед юніорів (бронза) та Кубку України зспортивного самбо (срібло).

   Нам вдалося дізнатися, чому дівчата бояться самбо та неохоче займаються цим видом спорту.

Олена Хіменчук. На мою думку, жінки самі дотримуються стереотипу, що самбо чоловічий вид спорту. Багато й досі впевнені, що боротьба між жінками виглядає неприродньо та неестетично.

     Але життя часто вимагає від жінки вміння постояти за себе та своїх дітей. Я не кажу про те, що потрібно буде всім демонструвати прийоми та захвати. Однак такі ситуації не виключені.

   Крім того самбо тренує волю, стійкість, загартовує характер. Відколи я стала займатися самбо, по – іншому дивлюся на багато речей. Це перебудова на внутрішньому рівні, на світосприйнятті.

– Хлопці не втікають, коли чують, що ти переможець чемпіонатів з  самбо?
(Сміється). Ні, не тікають. Я настільки впевнена у собі, що не переймаюся тим, що думають хлопці. Знаю напевне, коли між обома є щирі почуття, то й має бути повага до захоплень один одного. Самбо кидати не збираюся, хочу займатися цим все життя. Самбо – унікальний тим, що не має якихось вікових чи вагових обмежень. Потрібно лише бажання людини вдосконалюватися.

Так що ж заважає дівчатам йти до зали займатися самбо?

  Знаю, що багато чоловіків не підтримують своїх партнерок у бажанні вивчати та професійно займатися  самбо. Я думаю за цим стоїть страх та стереотип, що жінка має бути слабкішою. Але це всього лише чоловічий комплекс і не варто йому підкорятися. Багатьом заважає банальна лінь. Це справжня смерть, тільки повільна. Негативним є те, що для жінок немає окремих змагань з самбо. Ми лише вивчаємо бойове самбо, а змагатися можем тільки з спортивного самбо.

   А ще жалкую, що в нашій країні спорт не підтримується фінансово державою. На змагання ми змушені їхати виключно за свої кошти, це основна перепона для підкорення нових спортивних висот. Жінкам бажаю переборювати лінь і працювати над собою.

Довідка: самбо – відносно молодий вид спорту, що поєднує в собі елементи рукопашного бою, дзюдо та інших видів єдиноборств. Бойове самбо зародилося в Росії на початку XX століття. Перші програми з самбо були секретні: вони створювалися для міліції та спецслужб.

  Спочатку самбо називали «боротьбою вільного стилю», але згодом закріпилася назва утворена з перших літер вислову – САМозахист без зброї та БОротьба. Офіційним видом спорту самбо затверджений у 1938 році в Радянському Союзі.

   Згідно з визначенням, затвердженим FIAS, САМБО – це система рукопашного бою без зброї з неозброєним або озброєним суперником, що складається зі спортивного та бойового розділів.
З 1972 р. проводяться міжнародні змагання з боротьби самбо. Самбо культивується в більш ніж 70 країнах світу. У 1981 році Міжнародний Олімпійський Комітет визнав боротьбу самбо олімпійським видом спорту, але в програму Олімпіад цей вид боротьби досі жодного разу не був включений.

Related posts