Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
17 Май 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — ФОРУМ – Тема:Податок на народження дітей? (1/1) 

  • Adminvita
  • АВТОНОМНО
14 травня 2013 року депутати Верховної ради ( 350 обранців) проголосували за зміни до законів про щодо призначення та індексації пенсії. За цими змінами, які вступили в силу з 1 липня 2013 р., допомога у зв’язку з вагітністю та пологами ( 126 днів) буде враховуватися до пенсійного віку жінки. Здавалося б, радіти та й годі, адже пенсійний вік в Україні підвищений та й відрахування буде сплачувати роботодавець. Але соціальні фахівці переконані у негативності даних змін. На їх думку, це змусить роботодавців відмовляти молодим жінкам при прийнятті на роботу, бо за них доведеться тепер сплачувати ще й податок пов’язаний з народженням дитини – 33,2 від фонду оплати праці (чотири середні заробітні платні жінки, яка збирається народити). До того ж вагітних жінок та жінок, які мають неповнолітніх дітей не можна звільнити з роботи за багатьох умов. Їх не можна змушувати працювати в нічний час та понад норму. А ще лікарняні, декретні та щорічні відпустки, які створюють роботодавцям низку проблем при працевлаштуванні жінок. На таких позиціях стоять захисники роботодавців.

Що ж кажуть ті, хто захищає жінок, які збираються народити?

Жінкам не йдуть нарахування на пенсію там, де відсутні сплати до пенсійного фонду, фондів соціального страхування: з тимчасової втрати непрацездатності, від нещасних випадків і т. д Це логічно – фонди виплачують гроші тим громадянам, які туди щось вносили. Якщо жінка отримує виплату чи допомогу, але вона не оподатковується, годі сподіватися що цей термін буде зарахований до пенсійного віку. З прийняттям нових змін, про які йшлося вище, тепер 126 днів буде зараховуватися жінкам до пенсійного віку.

Чи важливо це для жінок

Після народження дитини, жінка як правило оформляє декретну відпустку по догляду за дитиною на три роки, під час якої отримує грошову допомогу. З цієї допомоги жодних відрахувань до пенсійного фонду немає, тому претендувати на те, що ці роки будуть зараховані до пенсійного віку, жінка не може. Отож і порахуйте скільки років ви маєте потім допрацювати, аби ви змогли оформити пенсію. Може тоді й в нагоді стануть ті 126 днів ( або й більше), за які сплатив ваш роботодавець. До речі, щодо роботодавців, то й вони раніше сплачували цей податок, просто на час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами виникав пробіл. До того ж, цікаво про яких роботодавців так турбуються соціальні експерти? Більшість із них, давно не виконують трудового законодавства – свідомо працевлаштовують жінок без трудових книг та договорів, змушують працювати понад норму та у вихідні дні, не кажучи вже про лікарняні по догляду за дитиною та соціальні відпустки. Багатьох жінок відразу про це попереджають. При цьому йдеться не про власників дрібних підприємств, а про тих, хто володіє прибутковими супермаркетами та підприємствами, які не звикли рахуватися з правами своїх підлеглих. Маючи на рахунках мільйони, такі роботодавці будуть судитися з громадянами за копійку. Адже українці – це дешева робоча сила, а жіноча праця взагалі ніщо.

Особисто я вважаю ці зміни позитивними і гадаю, що жінкам потрібно активніше дбати про свої права, ніж захищати роботодавців.

Падати не страшно. Страшно – ніколи не літати. Адміністратор заборонив доступ на запис.
  • UkrFemida
  • АВТОНОМНО
З моєї точки зору, як юриста на підприємстві, можу сказати, що для роботодавців, які економлють на усьому, ця обставина буде враховуватися при прийнятті на роботі жінок дітородного віку. Можливо частина роботодавців буде шукати шляхи як уникнути сплати ЄСВ з своєї кишені. Крім того, на мою думку, 126 днів для страхового стажу- це капля в морі, вони не особливо щось вирішать при нарахуванні пенсії, але суттєво вплинуть на вибір роботодавців при прийнятті на роботу. Як на мене, це ще один мінус для жінок і плюс для чоловіків при прийнятті на роботу.
Адміністратор заборонив доступ на запис.
  • Adminvita
  • АВТОНОМНО
Чи входить декретна відпустка по догляду за дитиною до трьохрічного віку до пенсійного віку жінки за новим законодавством? Мені пояснювали, що з виплат, які нараховуються на дитину, немає жодних відрахувань, тому ці роки не зараховуються до страхового стажу.

Це так?

Падати не страшно. Страшно – ніколи не літати. Адміністратор заборонив доступ на запис.
  • UkrFemida
  • АВТОНОМНО
Так і є. Щодо страхового стажу є такий лист фонду соцстрахування від 04.05.2011 р. N 04-29-1068. Цитую: ………………… Отже, період перебування застрахованої особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховувався до страхового стажу відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону N 2240 в редакції, що діяла до 01.01.2011 року. Після 01.01.2011 року період перебування застрахованої особи у зазначеній відпустці не зараховується до страхового стажу за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, оскільки зарахування такого періоду не визначено Законом N 2240. Також не враховується до страхового стажу період отримання виплати застрахованими особами допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яку здійснюють органи праці та соціального захисту населення, оскільки зазначений вид допомоги не належить до виплат, які передбачені окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Тому, декретна відпустка по догляду за дитиною до трьохрічного віку не зараховується до страхового стажу.

Адміністратор заборонив доступ на запис.
  • Adminvita
  • АВТОНОМНО
Друзі, на одній із ділових зустрічей, мене звинуватили у тому, що на сайті я дезінформую своїх читачів в даній темі. Мовляв, завжди період здійснення догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховувався до страхового стажу для призначення пенсії. Тоді спільно з ГО “Ліга соціальних працівників” ми підготували запит до Міністерства Соціальної політики” щодо роз’яснень. Нам надійшла відповідь, яка особисто мене не задовольнила. Адже я прохала прокоментувати лист керівництва фонду соціального страхування, а про це, у відповіді , ні слова… Тоді не було іншого виходу, як запитати у самого Міністра Соціальної Політики – Наталі Королевської про цю плутанину. Як не дивно, відповідь надійшла за кілька днів. Скористалася я фейсбуком Цитую дослівно відповідь Наталі Королевської: Доброго дня. Отримала відповідь від наших спеціалістів. Стосовно зарахування до страхового стажу за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності повідомляємо, що Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 були внесені зміни до статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240 (далі – Закон № 2240) Згідно з якими страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини. Оскільки єдиний внесок, що сплачується за особу в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, спрямовується лише до Пенсійного фонду України було визначено, що цей період зараховується до страхового стажу на пенсійне страхування, але не входить до страхового стажу на страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням. Міністерством соціальної політики підготовлено проект Закону України ” Про внесення змін до статті 7 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” (щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного вІку) який зареєстровано у Верховній Раді України за №3116 від 22.08.2013 Після схвалення зазначеного законопроекту Верховною Радою України період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку буде зараховуватися до страхового стажу на страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Отож, нам нічого не залишається, як чекати схвалення зазначеного законопроекту, аби остаточно бути певними, що відпустка по догляду за дитиною до трьохрічного віку це не згаєнний термін, який потім потрібно десь допрацювати, а повноцінний робочий час. Адже непрацюючих матерів не буває!

Падати не страшно. Страшно – ніколи не літати. Останнє редагування: від Adminvita. Адміністратор заборонив доступ на запис.

Related posts