Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Окт 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Громадська молодiжна органiзацiя “Жiнка” 

Деталі Категорія: Туризм Кожен замок живе  своєю легендою, яка часто не підтверджується жодним історичним документом. Однак  на Житомирщині є замок, якому не потрібні легенди для приваблення туристів.  За півтора роки діяльності  історико-культурного комплексу «Замок Радомисль», що знаходиться  в місті Радомишль,  тут   побувало понад  двадцять тисяч відвідувачів.    Секрет популярності замку простий  –  це і  фортифікація, і давня паперова мануфактура, і  єдиний у світі музей українських домашніх ікон.  А також відвідувачі можуть прогулятися по ландшафтному парку з старовиннми скульптурами,  побачити  пам’ятник на воді  та навіть спробувати своїми руками створити папір для письма. Адже саме на радомишильському папері, який виготовляли на території замку, у 1616 році  було надруковано першу книгу  Києво-Печерської лаври — «Часослов». 

Детальніше…

Деталі Категорія: Творчість     Жодний різдвяний вертеп не може обійтися без такого персонажу, як чорт. Як правило, чорт,  в кінці вистави забирає душу Ірода в пекло.     Наші предки вірили, що до Різдва чорти літають на мітлах та можуть вкрасти місяць. Як тут не пригадати повість Миколи Гоголя  та однойменний  фільм «Вечори на хуторі поблизу Диканьки».    А ви знаєте, що чорт, на якому коваль Вакула літав до цариці за черевичками для своєї коханої Оксани, нині зберігається в «Музеї  Чортів» у  м. Каунас (Литва).    Саме там зібрана найбільша колекція чортів, бісів, дияволів, шайтанів, відьом та іншої нечистої сили. «Музей Чортів» нараховує понад 3 тисячі експонатів з багатьох країн світу.       Виник музей з ініціативи відомого литовського  художника Антанаса Жмуйдзінавічюса, якому подарували чорта з пишним конопляним хвостом. Він нібито і навіяв своєму господареві зібрати колекцію «ворогів людського роду».     Однак, в Україні також можна знайти колекцію чортів, які «водяться» у нашій місцевості:  водяні, степові, лісові, домашні. Зібрав  українських чортів докупи відомий український вчений, історик, фольклорист, етнограф Дмитро Іванович Яворницький.

Детальніше…

З Новим Роком, з Новим Щастям!

Деталі Категорія: Громадська молодіжна організація “Жінка” Шановні гості та читачі  інтернет – видання «Жінка – Онлайн»! Прийміть наші сердечні вітання з чудовими святами Нового Року та Різдва Христового!    Нехай ці свята – вісники оновлення – принесуть Вам і Вашим родинам добро, мир і достаток, а 2014 рік відкриє перед Вами нові обрії та перспективи, принесе цікаві ідеї, нові перемоги та енергію для досягнення нашої спільної мети:  побудови демократичної, соціальної, правової держави, де людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. З повагою ваша «Жінка –Онлайн»  Деталі Категорія: Жінка відпочиває Життя без свят, наче дорога без перепочинку.      У народній уяві  святкові дні були своєрідним «проломом  часу», «кінцем світу», за яким наступало оновлення. У цей час наставав розгул нечистої сили,  тому саме у свята можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.     Взагалі, обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Віра у ворожіння була так поширена серед слов’ян, що до цих пір в українських селах  ворожбит чи знахар користується великою пошаною. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів.

Детальніше…

Related posts