Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Дек 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Євросоюз допомагає українкам повернутися до роботи 

Деталі Автор: Віталіна

  Українські батьки, які повертаються на роботу після  відпустки по догляду за дитиною, відтепер можуть розраховувати на можливість мати гнучкий графік роботи, додаткове навчання, соціальну  та психологічну  підтримку.

   Також на роботі на  них  чекають кімнати догляду за дитиною, перерви для годування дитини та відпочинку, створення можливості працювати вдома.

Такі  фантастичні  зміни  пропонує  соціальний  проект «Знову до роботи», на який у 2012 р. Євросоюз виділив для України  півмільйона євро. На даний час проект впроваджується лише в шести областях України, на кількох десятках підприємств.

Але якщо проект виявиться успішним та результативним, цілком можливим є його втілення на підприємствах усіх форм власності.

 Мета проекту – допомогти батькам успішно повернутися  до професійного життя  після відпустки по догляду за дитиною (реінтегруватися).

    Зважаючи на те, що 94%  тих, хто користується даною відпусткою – це жінки, то проект  цілком можна вважати жіночим.  Так, понад 60 % українських матерів зазначили, що вони змушені  повертатися до роботи раніше через фінансові труднощі.

   Роботодавці неохоче наймають молодих жінок, очікуючи, що їх професійні якості залишаться на неналежному рівні після тривалої відпустки по догляду за дитиною. При поверненні на ринок праці у значної частини батьків виникають  труднощі, як то: втрата кваліфікації, неофіційне працевлаштування, спонукання до звільнення, зміна професійного середовища. 

За статистичними даними попередні роботодавці відмовляються знову брати на роботу 25 – 30%  тих жінок, які планують повернутися на роботу після декретної відпустки. Адже для повноцінного повернення у робочу спеціальність працівнику потрібно близько шести місяців.

 Тому даний проект спрямований на розробку  та втілення моделі реінтеграції матерів та батьків до професійного життя, яка допоможе жінкам у працевлаштуванні.  Модель включатиме  комплекс соціальних послуг для батьків, заохочення та пільги для роботодавців тощо.

Проект  виконується ВГО «Ліга соціальних працівників» в шести областях  України  на визначених підприємствах протягом 2012 – 2015р . Якщо запропоновані зміни допоможуть жінкам успішно  інтегруватись в економіку України,  то цілком можливе  подальше втілення проекту на підприємствах усіх форм власності.  Серед партнерів проекту  – Міністерство соціальної політики, Державний Центр Зайнятості , депутатські об’єднання з питань гендерної рівності.

На даному етапі проекту вже вивчено вітчизняний та міжнародний досвід щодо реінтеграції батьків на ринку праці, здійснено аналіз українського законодавства щодо осіб з сімейними обов’язками. Також здійснено опитування батьків щодо визначення їх проблем при поверненні на роботу.

З’ясовано, що середня зарплата жінок складає 71% середньої зарплати чоловіків, а середній дохід жінок складає всього 62% від середнього доходу чоловіка. Жінки суттєво менше представлені на ринку праці. Рівень економічної активності жінок працездатного віку складає 58,4%, в той час як 70% чоловіків працездатного віку  є  економічно активними.

До того ж чоловіки витрачають у середньому в 4 – 5 разів менше часу на домашню роботу і виховання дітей, ніж жінки. У сукупності всі фактори негативно впливають на повернення жінок до роботи після відпустки по догляду за дитиною.

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts