Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
07 Авг 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Курс на Литву 

Деталі Категорія: Туризм Автор: Віталіна Перегляди: 1843

  Литва впевнено наздоганяє розвинуті країни Європи за економічними та соціальними показниками.

  Нині багато кроків литовської влади спрямовані, аби відкрити світові Литву.

Адже це дивний край, у якому 2830 озер, що займають майже 2% території країни. Це країна, у якій можна знайти велетенські дюни та незвичайні парки, відвідати Музей Бурштину та Музей Геноциду.

     До речі, у 1990 році Литва першою вийшла із СРСР. Литовці, на відміну від українців, засудили радянський період. Минулого року було ухвалено поправку до Кримінального кодексу — за заперечення факту окупації Литви радянською владою тепер можна сісти на три роки до тюрми. А чотири роки тому Литва заборонила радянський гімн та серп і молот із зіркою.

   Історія Литви дуже тісно повязана пов’язана з історією  України. Ще у XIV ст. Литовське князівство почало завойовувати українські землі. Утвердження литовського правління на теренах ослабленої Русі-України відбувалося практично без опору з боку місцевого населення.

    Це пояснювалося тим, що литовські князі, діючи за принципом “захоплюючи, звільняємо” (українські землі від золото-ординців), виявляли незмінну повагу до тутешніх звичаїв. Перебуваючи на значно нижчому рівні суспільно-політичного і культурного розвитку порівняно з людністю приєднуваних територій, литовці потрапляли під вплив її державних і громадських форм, релігії, побуту, писемності. Руська мова стала державною у Литовському князівстві. Тому й державу чимало істориків визначають як Литовсько-Руську.

Серед головних цікавинок Литви варто назвати Гору Хрестів – святиню та місце паломництва, відому ще й тим, що Папа Римський Іоанн Павло II відправив тут месу.

 Гора розташована за 12 кілометрів від міста Шяуляй по дорозі Вільнюс— Рига. Представляє собою пагорб, на якому встановлено безліч хрестів, загальна їхня кількість становить приблизно 200.000 тисяч.

Незважаючи на зовнішню схожість, Гора Хрестів не є цвинтарем. Перші хрести на пагорбі з’явилися як вияв набожності та вдячності Богу. Деякі хрести поставлені у пам’ять про повстанців, а деякі як символ спротиву царській владі. За народним повір’ям, тому, хто залишить на Горі Хрестів хрест, сприятиме успіх. А ще литовці здавна славилися майстерністю виготовляти та прикрашати хрести –  Юнеско визнало їх шедевром нематеріального мистецтва.

У колишньому офісі Литовського КДБ створений Музей Геноциду ( на фото – кімната слідчого).

  Експозиція займає 3 поверхи, де представлені  кабінети НКВД часів СРСР. У цокольному поверсі кожен може побачити одну з 50 камер, де відбували покарання патріоти Литви.

  У деяких камерах приводилися в дію розстрільні вироки, від чого атмосфера у таких камерах досі моторошна. Побачити тут правду можна і про геноцид  українців. У вільнюському музеї вже стали регулярними експозиції на тему Голодомору.

Крім експозиції — 220 тисяч томів ще не опрацьованих архівних справ. Серед них — прізвища, агентурні клички працівників КДБ. Але більша частина вже доступна людям, тож кожен може дізнатися ім’я ката його родини.

  «Нині в нашій країні кожна людина, яка була сином чи внуком репресованого, має право зайти в наш будинок, отримати документи. Це так просто, що ви навіть не уявляєте! Звісно, люстрація триватиме, в нас ще дуже багато документів. І як би вони не ховалися — завжди десь вилізе чи прізвище, чи ім’я, чи кличка», — запевняють наукові співробітники музею.

Гордість литовців –  Національний Парк «Куршська коса»  розташований на узбережжі Балтійського моря і Куршської затоки.

  Куршська коса – диво природи, що являє собою вузьку і довгу смугу землі. Вона відокремлює Куршську затоку від Балтійського моря. У 2000 році Юнеско визнала Куршську косу як одне з найпрекрасніших та унікальних місць на планеті.

  І дійсно, це дивовижне місце, яке чарує кожного різноманіттям свого природного світу. Природні пляжі з білого піску, столітні дерева, височезні дюни, чисте морське повітря – роблять це місце привабливим для туристів з усього світу. Тут можна зустріти поєднання дивних ландшафтів – від піщаних до болотних, побачити рідкісні види тварин та рослин.

  До речі, литовці надзвичайно цінують чистоту, тому знайти сміття на вулицях чи на природі практично неможливо. Литовці п’ють воду з – під крана, тому що впевнені у її якості. На сьогодні населення Литви складає майже три мільйони громадян. 69% з них користуються інтернетом.  Одним із активних користувачів соціальних мереж є президент Литви Даля Грибаускайте.

Президент Литви Даля Грибаускайте (перший пасажир  на фото) впевнено виграла вибори у 2009 р. – її підтримали майже 70% виборців.

    Політичний курс країни президент Литви перш за все спрямовує на Європу “бо там приймаються важливі для нашої країни рішення.”

   Литва є членом ЄС та Нато, а також приєдналася до Шенгенського простору.

Даля Грибаускайте – приклад впевненої та сильної жінки, яка знає багато мов світу та має чорний пояс з карате.

  Президент Литви неодноразово підкреслювала, що вона підтримує жіноче лідерство і навіть запропонувала створити інтернет – карту прав людини, що відображала б гендерну нерівність.

 Президент Даля Грибаускайте заявила, що у 2013 р. Литва головуючи у Європейському Союзі, за основну мету ставить контроль рішень гендерних питань в Європі. Відомо, що головою Сейму Литви є також жінка – Ірене Дегутене.

Президент Литви Даля Грибаускайте власним прикладом показує, як потрібно економити в умовах економічної кризи. Вона часто вирушає в закордонні візити на звичайних рейсових літаках економ–класу. За повідомленням ІА «Регнум», так Грибаускайте робить постійно, проте лише цього разу, прямуючи на похорон Маргарет Тетчер, виклала фотографію у «Фейсбук». На ній видно, як лідерка країни сидить поруч із пересічними пасажирами рейсу Вільнюс — Лондон.
 

Навіть якщо купувати квиток на цей рейс за три дні до вильоту, його вартість становитиме лише 73 євро. Доречний приклад для лідерів України з їхніми чартерами, туфлями зі страусячої шкіри та «межигір’ями».

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts