Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Май 2021

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Максим Гладунець – професійний фотограф 

Деталі Категорія: Чоловіки Перегляди: 4082

     Максим Гладунець  – молодий житомирський фотограф. Таких привабливих чоловіків із фотокамерою сьогодні чимало. Конкуренція серед професійних фотографів з кожним днем загострюється, адже модна  та універсальна  цифрова техніка  стала доступною для більшості людей. Тому  потреба в  послугах фотографа  вже не так виражена,  як приміром десять років тому.

   Але Максим у першу чергу молодий татусь , який не побоявся зробити виклик гендерним стереотипам. Коли в нього народилася донька, він пішов у декретну відпустку, а дружина продовжила кар’єру. Тепер вона директор успішного підприємства, а він – не менш успішний фотограф.

Як не загубитися серед тисяч любителів світлин  та створити фото, що мало би власний стиль, як встигати поєднувати роботу із доглядом за дитиною – про це та інше в розмові з Максимом Гладунцем,  ексклюзивно для Жінки – Онлайн.

–         Максиме, Ви професійно  займаєтеся фотографуванням  всього лише два останніх роки. Які події вплинули на появу рішення стати фотографом? Це була мрія дитинства чи просто спосіб заробітку,  може вас надихнула жінка?…

–          Найбільше вплинув батько. Ще в дитинстві я знімав на його «Киев-4м». Потім був фотогурток в Будинку Піонерів. В часи перебудови було складну купити плівку. Заняття фотографією відійшло на другий план.  З появою цифрових фотоапаратів повернувся до улюбленого заняття.  В Житомирскому клубі фотографів “Фотосфера” знайшов  колег-однодумців, з якими разом сприяємо розвитку фотографії в  Житомирі.

–          Кожного разу коли йдете на фотозйомку, що найперше берете до уваги? Ви відразу бачите недоліки моделі та  намагаєтеся їх приховати чи навпаки зображуєте людину, такою, якою вона є у житті.

–          Як фотограф звертаю багато уваги на світло . Потім намагаюсь розслабити модель, дати їй відчуття свободи. Ідеально коли  вона взагалі не помічає фотографа.  Коли почувається та рухається природно.  Тодіпрацюватинабагатолегше і фото будуть гарнимита емоційними. Недоліки?  Скажімо так:  я намагаюсь показати красу моделі. Так,  іноді доводиться вносити дрібні корективи, ретушувати, але я стараюсь робити це непомітно та м’яко. Максимально намагаюсь щоб на фотознімках  не було  помітним  використання комп’ютерних програм.

–          Максиме, фотографів багато, але не кожний має власний стиль, власний почерк. У чому на Вашу думку   проблема? Чому так мало індивідуальності в  більшості робіт фотографів?

–          З досвідом приходить свій стиль фотографа, своє бачення. На початку ти фотографуєш все і всюди. Квіточки, пейзажі, жучків, людей, спорт, пташок, дітей, зорі … Але в кінці приходиш до чогось одного. Вдосконалюєшся в своєму улюбленому жанрі фотографії.  З’являється свій стиль, своє бачення, своя обробка фото.

Також однією з проблем є загальнодоступність фото в цифровому світі. Її відкритість через Інтернет.  Новачки часто копіюють фото відомих авторів. Це не є проблемою. Проблемою є те, що вони не шукають адекватної критики. Більшість з них показують фото лише друзям і знайомим, які не розуміються взагалі на фото. Слід показувати фото тільки досвідченим фотографам, це значно прискорить процес розвитку «новачка».

–          В якому  жанрі/ стилі  фото Вам найбільше подобається працювати. І чому?

–          Найбільше полюбляю знімати портрети. Тому що знімати людей весело. Без людей фото виглядають сумними і невеселими.

–                Як фотограф, мрію зняти фото, які  б по енергетиці хоча б приближались до знаменитих робіт Анрі Картьє-Брессона. Це дивовижні  фотознімки. Я мрію про таку  майстерність. Але над цим потрібно  багато працювати. І в першу чергу над собою.

–         Як жінка і мати, я не можу обійти в розмові того факту, що ви повністю взяли виховання доньки на свої плечі. У той час, коли ваша дружина працює, Ви погодилися піти в декретну відпустку  аби доглядати донечку. Вам легко далося це рішення?

–          Саме рішення далось легко. А от його втілення було нелегким.  Як сказав Доктор Комаровський «Что бы ни советовали вам друзья, родственники и знакомые, запомните главное: не спать ночами, бегать по аптекам и больницам будете вы и только вы!».

Складно було спочатку. Звикнути до того що твій час і твоє життя, по суті, вже тобі не належить.  В тебе є маленький  Бос, який має повну владу над тобою, і ти повинен зробити так,  щоб йому було добре. Десь після року, коли донечка почала ходити самостійно, стало простіше повертатися до соціуму – тепер можна сходити і в гості, і в магазин, і до колег на роботу навідатися))) Я не жалкую про своє рішення.

–          Я просто висловлюю свій щирий захват вашим сміливим  кроком, адже чоловіки, які піклуються про своїх дітей  з ранку до ночі, не так часто зустрічаються в Україні. Зазвичай вони змушені терпіти насмішки рідних, знайомих, навіть співчуття. Якісь утиски щодо свого рішення Ви зазнавали?

–          Я б не назвав це утисками. Це нагадує більше здивування. Рішення чоловіка взяти відпустку по догляду за дитиною стало несподіваним для всіх. Серед колег-фотографів реакція була різною. Від «Ти герой. Пишаюсь!» до «На одного конкурента менше».  Негативної реакції не пригадаю навіть. В дворі бабці кажуть що я «образцово- показательный папа». Правда, кажуть не мені, а дружині. Вона радіє і гордиться мною, а мені приємно, як чоловікові, підставити плече дружині, аби вона могла самореалізуватися. Я усвідомлюю, що для жінки це дуже важливо.

–          Дуже приємно за ваше розуміння та підтримку. Хочеться побажати Вам удачі в професійній діяльності та гармонії в сімейному  житті. До речі, ваша дружина не ревнує, коли приміром ви відправляєтеся на фотозйомку з симпатичною дівчиною?

–          Вона в цей час з донечкою. Їй не до того. Взагалі фотограф під час зйомки не чоловік. Він має думати про те, аби вийшов якісний знімок. Справжній професіонал – фотограф  не має права давати моделі привід думати про щось інше,окрім гарного фото. Фото має бути результатом  сумісної роботи, все інше несуттєво . 

–          Дякую за щирість та відвертість. Всім тим, хто цікавиться роботами  Максима чи має до нього запитання, варто запам’ятати його  телефон (097)2486036

http://vk.com/makcimphoto

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts