Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
03 Окт 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Марафон написання листів 2014 

Деталі Категорія: Громадська молодіжна організація “Жінка”

   Вже традиційно (втретє) громадська молодіжна організація “Жінка” у м. Житомирі провела одну з найбільших правозахисних компаній у всьому світі “Марафон написання листів”. 

Це глобальний захід, який проводиться кожного року міжнародною організацією Amnesty International до Міжнародного дня прав людини – 10 грудня.

  Amnesty International – всесвітній рух більше 7 млн. людей що виступають на захист загальновизнаних прав кожної людини. Ідея Марафону народилася у Варшаві у 2001 році. Тоді польські активісти Amnesty International у форматі 24-годинного заходу першого разу провели Марафон написання листів.  З часом, захід став глобальною кампанією, у якій беруть участь сотні тисяч людей зі 140 країн.

  Головна мета Марафону зібрати щонайбільше листів та надіслати їх  на адресу людей, яким в даний момент загрожує небезпека. Привернення суспільної уваги через ЗМІ та інтернет допомагає донести наші звернення багатьма мовами до мільйонів людей. У цей час ми пишемо листи, щоб приділити трохи більше уваги й часу тим, хто цього потребує, та показати нашу небайдужість. Надсилаючи сотні тисяч листів ми здійснюємо тиск на уряди країн, де відбуваються порушення прав людини, а також висловлюємо свою підтримку жертвам порушень.

 До успіхів минулорічних  Марафону можна віднести звільнення  білоруського активіста Алєся Бєляцького – герой Марафону 2012 — був звільнений з в’язниці в червні 2014 року, вісім місяців раніше терміну. Він сказав, що відношення до нього у в’язниці покращилося після участі його справи у Марафоні.

  Трьох несправедливо ув’язнених активістів – камбоджійську активістку з захисту житлових прав Йорм Бофу, російських активістів Володимира Акименкова та Михайла Косенка — звільнили після того, як прихильники Amnesty International відправили тисячі підписів на їх підтримку. Тільки у 2013 році було зібрано 2.3 мільйони підписів під петиціями та листів на захист дванадцяти осіб.

 Цьогорічний всесвітній Марафон був 15-тим та всьоме проходив в Україні. Крім Житомиру, до марафону написання листів, приєдналося більш ніж 50 містах України.

 На захист кого ми писали  цього року? На захист українського режисера, арештованого російськими спецслужбами, китайської активістки, ув’язненої за мирні протести, жінок Південної Африки, що борються за доступ до медичної допомоги, українки Ірини Рабченюк, яка постраждала від «Беркуту» на вул. Інститутській у грудні минулого року. Про цих та інших героїв цьогорічного марафону ви можете прочитати на сайті http://amnesty.org.ua/

 Ми переконані, що з порушеннями прав людини, де б вони не відбувалися, повинні боротися люди у всьому світі.

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts