Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
18 Май 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Найкращі вислови про жінок 

Деталі Категорія: Жінка онлайн Автор: Віталіна Перегляди: 15231

     У Давній Греції жінки  не мали  ніяких прав.

    Деякі грецькі мислителі вважали, що жінок не варто вчити навіть грамоти, оскільки, знаючи забагато, вони перестануть коритися чоловікові.

    Святий Тома Аквінський вірив, що жінка є недосконалим чоловіком. Схожі погляди мали  Аристотель і Сократ, який любив повторювати вислів про щастя: «Три речі можна вважати щастям: що ти не дика тварина, що ти  грек, а не варвар, і що ти чоловік, а не жінка». 

 Ще один житель Греції Прокруст прославився тим, що вкладав людей на ліжко, а воно нікому не було впору. Кому було мале – тих він розтягував, а кому велике – відрізав «зайві» сантиметри з обох боків.  Така само із стереотипами про жінок та чоловіків – вони нікому не бувають в пору. 

Втім,  більшість стереотипів  присвячено  жінкам.  Наприклад, досить поширеною є суспільна думка про самотню жінку як нещасливу. Успішна жінка обов’язково має бути заміжньою, виховувати  дітей, бути доброю  господинею. Відповідно стереотипам, жінка, яка  гарно заробляє, але не має родини, спустошена та приречена бути не   щасливою.

 Про хибність цього судження дуже влучно зауважила виконавча директорка Фейсбук Шеріл Сендберг:  «Світ медіа створює стереотипи, наприклад, про те, що жінка  обов’язково повинна обирати між сім’єю і кар’єрою. І зовсім  не показує приклади щасливих успішних  жінок, у яких є і сім’я, і кар’єра.

  На жаль, мільйони жінок у світі притримуються стереотипів та виявляють рабську покірність перед ними.  За глобальною статистикою ООН з 1, 3 мільярда найбідніших людей світу абсолютна більшість – жінки, які до того ж становлять 75% усіх неписьменних людей у світі.  На  цей час жінки володіють лише 1%  всієї власності у світі, незважаючи на те, що  виконують 2 /3 всієї роботи у світі.

 На щастя, сучасний світ руйнує стереотипи і жінки поступово відновлюють свої права. Сьогодні ми підібрали добірку висловів про жінок, які спонукають до роздумів:

 Нема   чоловічої статі, ані жіночої, – бо всі ви один у  Христі Ісусі!»  ( Біблія, Новий Заповіт).

Жінка творить історію, хоча історія запам’ятовує   лише імена чоловіків. Генріх Гейне

Жінки – більшість, яка існує на правах меншості.  (Лайза Кремер)

Дружина – не коханка, але друг і супутник життя, і ми завчасно повинні привчитися до думки любити її і тоді, коли вона буде старенькою. Олександр Белінський

Чоловік дивиться на жінку, як  дитина, що розглядає  свої ляльки. Дивиться, як  на іграшки, які можна одягати та роздягати. Франк Суіннертон

“Чоловіки завжди тримали долю жінки в своїх руках, вирішуючи її залежно від власних інтересів”. С. де Бовуар.

“Жіночність? Коли цим словом позначають зовнішність, тоді це може бути. Але коли під ним розуміють покірливість, мовчазну згоду зі всім, постійну компромісність – тоді це не про мене”.  Соломія Павличко.

 “Чоловіки нерідко досягають високого становища завдяки своїм дружинам. Жінки досягають високого становища тільки всупереч своїм чоловікам”.  Лінда Лі-Поттер.

 Будь-яка жінка, яка розуміє проблеми, що виникають  при управлінні домом, може зрозуміти проблеми,  що виникають при управлінні країною. Маргарет Тетчер

“Я вважаю, що в нашій культурі є дуже багато таких традиційних цінностей, втрата яких – просто благо, – і це мене обнадіює. Бо якщо вважати традиційною цінністю те, що в селі майже кожен чоловік б’є жінку, й вона, бідолашна, не знає куди подітися, а в неділю вони удвох ідуть до церкви, гарно вбрані, то мені такі цінності просто огидні”. Соломія Павличко.

Жінка народжується і залишається вільною і має рівні  з чоловіком права. Якщо жінка має право зійти на гільйотину,  вона також повинна мати право зійти на трибуну. Олімпія де Гуж

 Важко скласти щастя чоловіка,   прирікаючи на страждання жінку. Віктор Гюго

 Жінка є перша людська істота,   що потрапила в рабство.  Август Бебель

 Жоден із чоловіків на смертному ложі ніколи не шкодував  про те, що проводив занадто багато часу зі своєю сім’єю.  Сенатор Пол Цонгас

 Легше керувати нацією,  ніж виховувати чотирьох дітей. Уїнстон Черчилль

Жіноча робота ніколи   не лягає спати. Народна мудрість

 …Я переконаний, що для жінки важливо бути  фінансово незалежною, це правда. Не обов’язково бути,  так званою, успішною, але не просити копійки на колготи і бути впевненою в тому, що завтра  ти не будеш думати, чим прогодувати дітей. Це важливо.  Сенатор Джеймс Уолтер

 Раніше чоловік роздумував, чи зможе він дозволити  собі одружитися; тепер він роздумує, чи може   він прожити без дружини, яка працює.  Карл Еллстам

  «У ставленні до жінки як до здобичі й служниці ви­ражена та безкінечна деградація, в якій людина опиняється стосовно самої себе. Безпосереднім, природним, необхідним ставленням людини до людини є ставлен­ня чоловіка до жінки. На підставі цього ставлення можна, отже, судити про ступінь загальної культури людини.» Карл Маркс

 Повалення материнського права було всесвітньоісторичною поразкою жіночої статі. Чоловік захопив кермо   правління в домі, а дружина була позбавлена свого почесного   становища, закабалена, перетворена  в рабу його бажань, у звичайну зброю дітонародження.  Фрідріх Енгельс.

 «Хто перший зрозуміє важливість ґендерної теми, зробить просто квантовий стрибок у своєму полі­тичному розвитку».  Леонід Кожара. Міністр закордонних справ України.

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts