Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Окт 2022

Blog Post

Жінка-Онлайн — Найвпливовіші жінки України
Все рубрики

Жінка-Онлайн — Найвпливовіші жінки України 

Вже стали традиціями  щорічні рейтинги та проекти ТОП – 100 найвпливовіших  українців, які  складають журнали  «Кореспондент» та «Фокус».

Незважаючи на те, що проекти  існують  багато років, кількість жінок у рейтингах суттєво не збільшується.  Зазвичай серед складених ТОП – 100  впливових українців навіть десяток  жінок не нарахуєш.

І це при тому, що експерти оцінюють  не так статки відомих осіб, як їх вплив та внесок  у суспільне та політичне життя країни.

 Проаналізувавши рейтинги найвпливовіших українців за останні роки, не можна не помітити, що ряди жінок вкрай рідко поповнюються новими іменами.

Зазвичай, впливовими жінками називають Юлію Тимошенко, Філю Жебрівську, Галину Герегу, Анну Герман, Наталю Королевську та Ірину Акімову.

Втім, останніми роками  в рейтингу впливових українців  з’явилися жінки, які  не є політиками – це  Оксана Забужко, Ліна Костенко, Кіра Муратова, Катерина Осадча  та інші. Вплив даних жінок на суспільне життя у країні навіть більш помітний, чим державна діяльність окремих учасників рейтингу.

Так, книга Ліни Костенко «Записки українського самашедшого» стала ледве не головною культурною подією останніх років в Україні. До того ж вихід книги засвідчив, українці  прагнуть читати якісну літературу – перший тираж книги у  45.000 екземплярів  був  проданий  за кілька днів.

 Схожа доля  у книги «Музей покинутих секретів»  Оксани Забужко – письменниці, поетеси, чиє ім’я останніми роками стає все більш популярним та авторитетним у  світі. На даний час книга «Музей покинутих секретів»  вийшла  німецькою, англійською та польською мовами. Наразі готуються до друку російський та хорватський переклади. Книга продовжує виходити великими тиражами як в Україні, так і за кордоном.

 Завдяки телеведучій «Світського життя» Катерині Осадчій, яка в ТОП – 100 зазвичай наприкінці рейтингу, вся країна може дізнатися про розмах корупції та разючу прірву між життям олігархів та звичайних  українців.

Варто зауважити, що до першої  десятки  найвпливовіших українців  незмінно  потрапляє  лише Юлія Тимошенко – «тигр в клітці», такий підзагаловок  до матеріалу про лідера партії “Батьківщина” розмістив  журнал  “Кореспондент”. Решта  впливових українок, як правило, відкривають другу півсотню рейтингу. 

 Журнал “Фокус” щорічно готує власний  рейтинг найвпливовіших жінок України. Щоправда складається він виключно за оцінками відомих чоловіків. Вони розглядають кандидаток за п’ятьма критеріями: близькість до ухвалення державних рішень, бізнес-вплив, вплив на громадську думку, особиста популярність і родинні зв’язки, привласнюючи їм місця від 1 до 100. Більшість з учасниць рейтингу “Фокус” – бізнес – леді або політичні діячі. А першість жіночого лідерства, як завжди,  утримує Юлія Тимошенко.

Comments:

  • Facebook

Download SocComments v1.3

Related posts