Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Окт 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — «Нива» – легенда українського жіночого футболу 

Деталі Категорія: Спорт Перегляди: 3759

   Лише в 1900 році жінки всього світу отримали можливість брати участь в Олімпійських іграх, що беруть свій початок з давніх часів. Тобто до того часу   лише чоловікам надавалося беззаперечне право на демонстрування своєї сили та вміння.

  За підсумками останнього століття можна констатувати, що відбулося багато змін в різних видах спорту за структурою представленості у них чоловіків та жінок. Жінки у спорті давно подолали гендерний стереотип, що жінки слабка стать. Адже вони нарівні беруть участь у спортивних змаганнях. Чого не можна сказати про такий вид спорту як футбол.

       Сказати що жіночий футбол в Україні непоширений – це нічого не сказати. Цей вид спорту жінки «подарували» чоловікам, зайнявши при цьому скромну роль вболівальниць. Вони зробили це даремно та не на користь тих дівчат, які з дитинства мріють стати футболістками. Тепер останнім треба долати певні гендерні стереотипи, та доводити, що дівчата можуть грати у футбол не гірше чоловіків.

     Чи був колись жіночий футбол в Україні? Був! Та ще й який! Протягом 1989- 1991р. маловідома команда «Нива» з невеликого містечка Баришівка під Києвом зуміла стати тричі чемпіоном і володарем всіх можливих кубків СРСР. Українки обіграли просто незліченну кількість команд всіх союзних республік. Навіть імениті московські та ленінградські клуби, що вважалися фаворитами змагань поступалися «Ниві». Це свідчить, що українки можуть грати у футбол на дуже високому рівні. Навіть при тому мінімумі коштів, які виділяються державою сьогодні на розвиток жіночого футболу.

Успіх «Ниви» зупинися після розпаду  Радянського Союзу і в 1991 р. на престижному міжнародному турнірі у Канаді, обігравши 114 жіночих команд з усього світу, вони здобули свій останній тріумф.

Історія Українського жіночого Футболу в датах:

У 1989 році в Радянському Союзі з’явилася Асоціація жіночого футболу.

1989 – команда українок «Нива» дебютувала на першому офіційному чемпіонаті жіночих футбольних клубів СРСР, здобувши «срібло».

У 1990 – «Нива» стала переможцем першого чемпіонату СРСР серед жінок, здобула Кубок СРСР.

У 1991 – «Нива» знову стала чемпіоном СССР.

1991 – «Нива» здобула перемогу на міжнародному турнірі у Канаді.

1992 – Засновано Комітет жіночого футболу, що є постійно діючим органом Федерації футболу України. 

2009 – Національна збірна України з жіночого футболу здобула у Фінляндії на чемпіонаті Європи 7 місце.

На сьогодні в Україні існує лише 8 жіночих команд з шести регіонів України.

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts