Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
06 Дек 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Новини руйнують наше життя 

     Найбільший ефект  впливу телебачення та  комп’ютерних  технології  у світі – це майже цілковите „отупіння” значної частини населення  світу, особливо дітей”.  (Дж. Вейценбаум)

    Ні для кого не секрет, що 90% новин, які ми  щоденно переглядаємо,  формуються за ознаками шести «С» та одного – «Г». Йдеться про Скандали, Сенсації, Страх, Секс, Смерть, Сміх та Гроші.

       Особливу увагу редактори ЗМІ приділяють Страху та Смерті, бо людина завжди буде звертати увагу на події, які становлять загрозу для  її  життя.

Існують навіть цілі передачі та інтернет – видання, які фіксують людську увагу виключно на дорожньо – транспортних чи кримінальних  подіях.

 Як впливає перегляд таких новин на життя людини?  Які наслідки часто переслідують читачів та слухачів, які поглинають таку інформацію?

   Сьогодні все частіше вчені почали говорити про  згубний гіпнотичний вплив телебачення та комп’ютерних технологій на свідомість людини. Психологічна  втома , стреси,  емоційна  виснаженість,  роздратованість – це неповний перелік  навантажень,  які ми отримуємо від перегляду новин.

   Психологи стверджують, що враження від такої інформації буває  настільки сильними, що людина «прокручує» в свідомості негативні новини ще довгий час. Під час сну, наш мозок  переробляє  інформацію отриману за день і якщо вона була не позитивна, поганий сон гарантований. До того ж негативні думки мають здатність притягувати негативні  події  і в своє життя.

Особливо потерпають діти: відбувається  травмування психіки,  спотворення життєвого простору  та картини світу.

«Моя 11-річна донька не  любить дивитися новини. Дуже часто їй після цього сняться кошмари. Якось вона побачила репортаж про те, як хтось відрубав голову члену своєї сім’ї. Потім вночі їй приснився сон, що їй теж відрубали голову» (Світлана).

«Моя шестирічна пле­мінниця побачила в нови­нах смерч, який бушу­вав в іншій частині країни, і потім кілька тиж­нів не могла заспокоїтись. Вона телефонувала мені й твердила, що на неї не­сеться смерч і  вона ось – ось помре.» (Євгенія)

Чому діти так реагують? По-перше, во­ни часто сприймають новини інакше, ніж дорослі. Наприклад, малі діти нерідко ду­мають, що коли трагедію показали кілька разів, значить вона кілька разів і ста­лася.

 По-друге, щоденні повідомлення про тривожні події спотворюють погляд людини  на світ: тепер наста­ли «скрутні часи, коли жити… дуже важ­ко».

Люди, котрі часто дивляться телевізій­ні новини, схильні перебільшувати рівень злочинності і вважати світ набагато не безпечнішим, ніж він є насправді. Дітей віком 3—7 років більше лякають повідом­лення про стихійні лиха та різні катастрофи, тоді як дітей віком 8—12 років більше непокоять репортажі про злочини й насилля.

 Що робити, якщо тривожні пові­домлення новин впливають на вас і на ва­ших дітей? Ось кілька порад.

Захищайте. Вирішіть, як часто і в якому обсязі вашим дітям можна ди­витися новини, залежно від їхнього віку та розуміння навколишнього сві­ту, а також від того, наскільки во­ни чутливі.

   Певна річ, у сьогоднішню добу інформації дітей просто немож­ливо ізолювати від повідомлень про поточні події. Навіть малі діти мо­жуть побачити або почути набагато більше, ніж ви думаєте. Тому будьте уважні до будь-яких виявів страху чи тривоги в дітей.

Навчайте. Коли діти підростуть, спробуйте дивитися новини разом. Це дасть вам нагоду навчати ді­тей. Постарайтесь зосереджувати їх­ню увагу на позитивних моментах по­відомлень — наприклад, яких зусиль  доклали рятувальники та інші, щоб допомогти постраждалим під час яко­гось стихійного лиха.

Заспокоюйте. Після перегляду три­вожного повідомлення поговоріть з дітьми, аби дізнатися, що вони ду­мають про побачене.

   «Ми з дружи­ною докладно пояснюємо суть пові­домлення нашому синові. Також ми розповідаємо, що робимо для того, аби такої трагедії не ста­лося з нами,— каже Олександр, батько хлопчика на ім’я Максим.

— Одного разу Максим  по­бачив репортаж про будинок, котрий згорів дотла, і почав хвилюватися, що наш будинок теж згорить. Щоб за­спокоїти сина, ми показали йому всі детектори диму в нашому домі. Тепер він знає, де вони є та чому встановле­ні, і почувається спокійніше».

 Правильно сприймайте новини. Дослідники з’ясували, що люди схильні судити про вірогідність яко­їсь події на основі того, наскільки легко їм пригадати подібні випадки. Наприклад, якщо ви почули, що не­давно десь викрали дитину, то лег­ко можете перебільшити загрозу ви­крадення власної дитини. Безумовно, варто пильнувати щодо можливих небезпек.

   А втім, як стверджують експерти, повідомлення в мас-медіа часто спонукують боятися того, що з нами навряд чи трапиться. Якщо батьки надмірно перейма­ються новинами, то вони можуть опинитися в полоні страху. Діти мо­жуть почуватися подібно. Наприк­лад, у 2005 році одинадцятирічний хлопець загубився в горах штату Юта (США). Він так боявся ви­крадачів дітей, що чотири дні хо­вався від рятувальників, котрі його розшукували. Коли хлопчика  вреш­ті знайшли, він був дуже ослабле­ним і страждав від зневоднення. Хо­ча викрадають лише приблизно одну людину з 350 000, переляканий хло­пець волів радше померти з голоду, ніж прийняти допомогу.

Чого вчить цей випадок? Збері­гайте зрівноважений погляд на но­вини і постарайтеся, щоб діти також правильно сприймали побачене на екрані. До речі, багато нещасть по­трапляють у випуски новин якраз тому, що стаються порівняно рідко.

На жаль, злочини, насилля і сти­хійні лиха є прикрою реальністю на­ших днів. А втім, якщо ви будете захищати, навчати, заспокоювати дітей і допомагати їм правильно сприймати побачене й почуте в но­винах, то вони не бентежитимуться через тривожні повідомлення. А найкраще  зробити так, аби ви та  дитина не проводили багато часу за телевізором чи комп’ютером, від цього ви лише виграєте та будете здоровішими.

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts