Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
15 Авг 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — ООН критикує Україну 

Деталі Категорія: Права жінки у законах

  Тортури над в’язнями, переслідування за ознакою сексуальної орієнтації, дискримінація  жінок – грубі та систематичні порушення прав людини в українському суспільстві: переконані члени ООН.

    Чотири роки тому Україна отримала від ООН перелік рекомендацій, що стосуються прав своїх жителів. Наприкінці жовтня 2012 року Україна прозвітувалася  перед країнами -членами Організації Об’єднаних Націй, як вона виконує ці рекомендації.

   Незважаючи на промови урядовців України, які запевнили, що з правами громадян у нас не найгірша ситуація в світі, більшість членів ООН розчаровані, що Україна не виконує  попередні рекомендації. Згадують про корупцію, порушення права на справедливий суд, свободи мирних зібрань та інші проблеми. На їх думку, права ув’язнених осіб, торгівля людьми та порушення прав жінок  – проблеми, які Україна не вирішує.

  Загалом 57 країн надали Україні 145 рекомендацій щодо покращення ситуації з правами людини. У свою чергу держава повинна ознайомитись з цим документом  і визначитись, які рекомендації вона приймає, а які відхиляє. 

     Майже всі країни світу впевнені, що ув’язнені громадяни в українських в’язницях піддаються жорстоким тортурам,  тому в першу чергу порадили Україні протидіяти знущанням над людиною у слідчих ізоляторах та  місцях позбавлення волі.

    Представник пенітенціарної системи України  натомість зауважив, що в Україні не існує проблеми із перенаповненням в’язниць. Планують скоро досягти європейського показника в 4 кв.м. площі на одного ув’язненого. Щодо медичного забезпечення, представник уряду України заявив, що люди, позбавлені волі, можуть вільно обирати лікаря.  Натомість делегація Естонії  порадила Україні створити незалежний від міліції і прокуратури механізм розслідування випадків тортур.

     Більшість країн: Ірландія, Норвегія, Швеція, Канада, Бельгія, Німеччина та інші жорстко засудили законопроект 8711, що  дискримінує  ЛГБТ-спільтону в Україні. Країни – члени ООН  закликали Україну прийняти всебічне антидискримінаційне законодавство  та продовжити кроки, спрямовані на поширення толерантності в українському суспільстві. Криміналізація переслідування ЛГБТ-спільноти, на думку Австрії,  перешкоджає розвитку ювенальної юстиції в Україні.

    Цікаво, що про порушення прав українських жінок зауважили майже всі  делегації світу, серед них  Казахстан, Чилі, Алжир, які  рекомендують приділяти більше уваги сфері гармонізації гендерної рівності.  Словенія занепокоєна, що в Україні незбалансована гендерна політика: жінки отримують менші зарплати, ніж чоловіки, а також існують соціальні стереотипи щодо жінок. Болгарія запитала, як Україна визначає пряму і непряму дискримінацію, дискримінацію де-факто і де-юре? І дійсно як? В українських законах нечітко обговорено, що є дискримінацією статті і які покарання за це мають бути.

  Італія звертає увагу на недостатні зусилля України щодо ліквідації  домашнього насильства, дитячої проституції та торгівлі людьми.  Ірак, Єгипет за те, щоб забезпечити захист в Україні біженців та осіб, які шукають притулок, а Китай занепокоєний актами расизму та екстремізму в нашому суспільстві.

   Отже, в Україні достатньо соціальних проблем над якими мають працювати злагоджено представники парламенту та уряду, органи місцевого самоврядування та громадські об’єднання. Порушення прав людини відбувається з мовчазної згоди жертви та кожного, хто спостерігає насилля. Тому проявляти байдужість до несправедливості невиправдано, адже не факт, що завтра тебе не заберуть до в’язниці…

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts