Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
02 Июл 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — П'ятниця – жіночий день 

Деталі Категорія: Жінка онлайн Перегляди: 14896

 Ти казала у п’ятницю
Підем ми на вечорниці,
Я прийшов, тебе нема,
Підманула-підвела.
(Українська народна пісня)

   П’ятниця –  жіночий день. Ще в дохристиянські часи наші предки святкували п’ятницю, тому що це був день богині Прії. Вона зображувалася завжди із  золотим веретеном у руках, що крутить колесо прядки.

Прія – богиня родючості, кохання і шлюбу, вкриває голову дівчини шлюбним покровом. Тому з тих часів дійшли повір’я, що дівчатам ні в якому разі не можна сьогодні мити голову, виконувати жіночу роботу:  «п’ятниця – не робітниця».

 Також, народні прикмети не радять цього дня розпочинати серйозні справи та давати гроші у борг.

  Прія – не єдина Богиня слов’ян. В пантеоні давньоукраїнської міфології жінки – богині займають найпочесніші місця. Серед них:

Коляда – богиня неба, яка, згідно з віруванням давніх українців, народжує щороку в найдовшу зимову ніч нове Сонце.

Мокоша – богиня вагітних жінок, захисниця матері й дитини, головна повитуха Оріани;

Берегиня – богиня дому, за­хисниця родини, дружина Сварога, мати Сварожичів;

 Жива – богиня родючості, жита, життя;

Дана – господиня річок і всіх вод;

Лада – богиня весни, родючості;                                                    

Слава – перша жінка на землі, богиня Перемоги.

 «Лада, Дана, Рожаниця, Доля, Моко­ша, Берегиня, П’ятниця (Прія), Покро­ва – це образи давньої, предківської ре­лігії українців. І походять вони з одного праджерела- Богині – Матері – заступниці роду, ма­теринства, плодючості, добробуту», – стверджує вчена Галина Лозко.

       Цікавим є поняття Мокоші. Мокоша — покровителька дощів та весняних обрядодійств, пов’язаних з ними, покровителька пологів і заступниця породіль. Символами Богині є прядка і веретено.

У середньовіччі християнство підмінило Мокошу Параскевою П’ятницею. Їй присвячували 12 празників у році (їх називали дванадесятницями), із яких головними були дві сусідні п’ятниці (у проміжку між 25 жовтня і 7 листопада).  У ці дні  можете звертатися  до Параскеви (Мокоші) в молитвах та просити допомоги у жіночих справах. Вона неодмінно вам допоможе.

  Український письменник і дослідник Сергій Плачинда розшифровує давнє слово Мокоша як Мати Коша. Тобто, коли люди жили кошем, родом, родиною, й володарювала там жінка, то була доба матріархату. Мати Коша розпоряджалася всім у роду.

       У  п’ятницю всім жінкам України ми пропонуємо на мить відкласти справи та переглянути одне повчальне відео про богиню Мокошу, яка покарала жінку та чоловіка. Переконані, що в цій напівжартівливій історії кожна жінка пізнає себе. І якщо ви не хочете, аби Вашого чоловіка Мокоша перетворила на жабу,  дійте негайно!

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts