Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
05 Дек 2022

Blog Post

Жінка-Онлайн — Панцир мають не тільки черепахи
Все рубрики

Жінка-Онлайн — Панцир мають не тільки черепахи 

Деталі Категорія: Поговоримо по – жіночому

Про роль оргазму для здоров’я людини написано чимало: і лікує, і продовжує життя, і позбавляє негативу. І все ж для багатьох  жінок оргазм залишається мрією.

   Поради фахівців мало що допомагають. Чому так? Часто  проблема криється не в партнері чи інших причинах, а в… «м’язовому панцирі». Саме такий термін запропонував науці  багато років тому видатний психоаналітик Вільгельм Райх.

«М’язовий панцир»  – позначає  стан людини, який  приводить до придушення сексуальності й реакції оргазму.  Райх розглядав оргазм як головний спосіб на реагування будь-яких форм напруги і вважав  здатність до оргазму  головною умовою психічного здоров’я людини.

Вільгельм Райх вважав, що «м’язовий панцир» з’являється  як наслідок придушення сексуальних  інстинктів спочатку в дитинстві, потім у підлітковому періоді й, нарешті, у дорослому віці за рахунок батьківського й соціального виховання, яке вимагає від людини  протягом всього життя хорошої й правильної поведінки (тобто дотримання  суспільних норм).

Постійне намагання людини дотримуватися правил поведінки  приводить до появи «м’язового панцира» – м’язових затисків в певних ділянках організму. Затиски  призводить до сексуальних розладів, до втрати здатності до оргазму, до порушення емоційності й нормального плину процесів в організмі, а  в остаточному підсумку, до загальної невротизації особистості.

 Якщо людина не робить жодної спроби позбутися  захисного панцира, у неї  блокується сексуально – емоційна сфера, в результаті чого порушується система нормального задоволення найважливішої біологічної потреби. І тоді відсутність позитивних емоцій природно спричиняє прояв емоцій негативних (туги, гніву, люті, агресії).

 Вільгельм Райх був переконаний, що позитивні емоції  можуть проявлятися тільки після усунення  негативних емоцій. До того ж Райх стверджував, що для нормального розвитку інтелекту необхідний нормальний і вільний розвиток генітальності.

Де схований м’язовий панцир людини? Як його позбутися?

«М’язовий  панцир» – має сім захисних ділянок. Це області очей, рота, шиї, грудей, діафрагми, живота, таза. Затиски у цих ділянках заважають людині бути природною  і відчувати своє тіло та єдність свого організму із природою.  Вільгельм Райх  у ході досліджень переконався, що після зняття затисків людина розкріпачується, знімаються депресії, з’являється інтерес до життя, підвищується працездатність.

Очі. Захисний панцир в області очей проявляється у нерухомості лоба і “порожньому” виразі очей.

Рот. Цей сегмент утримує емоційний вираз плачу, крику, гніву, кусання, смоктання.

Живіт. Сегмент живота включає широкі м’язи живота і м’язи спини. Напруга  поперекових м’язів пов’язана зі страхом нападу. Захисний панцир пов’язаний з придушенням злості, неприязні.

Таз (всі м’язи тазу і нижніх кінцівок). Тазовий панцир служить придушенням гніву і  задоволення.

Шия. Цей сегмент включає м’язи шиї та язика. Захисний панцир утримує в основному гнів, крик і плач.

Груди (широкі м’язи грудей, м’язи плечей , лопаток , грудна клітка). Цей сегмент стримує сміх, печаль, пристрасність. Стримування дихання є важливим засобом придушення будь-якої емоції, здійснюється в значній мірі в грудях. Панцир може бути розблокований  за допомогою роботи над диханням, зокрема здійсненням повного видиху 

Діафрагма. Цей сегмент включає діафрагму , сонячне сплетіння, різні  внутрішні органи, м’язи нижніх хребців. Панцир тут утримує в основному сильний гнів . Потрібно в значній мірі розпустити перші чотири сегмента , перш ніж перейти до розпускання п’ятого за допомогою роботи з диханням.

Кожен сегмент більш- менш незалежний, з ним можна працювати окремо. У роботі з панциром використовуються 3 типи засобів:

– накопичення в тілі енергії за допомогою глибокого дихання;

– прямий вплив на хронічні м’язові затиски за  допомогою тиску, масажування;

– відкрите обговорення  спільно з клієнтом  емоційних обмежень, які при цьому виявляються.

Райх довів, що в міру того, як пацієнти знаходять здатність до  повної “генітальної віддачі” , фундаментально змінюється все їх буття і стиль життя. Розроблені Райхом методики дихання, емоційного розкріпачення, посилення напруги у заблокованих ділянках  тіла лягли в основу біоенергетики  та інших психотехнік. Таким чином , Райх фактично є першопрохідником в галузі психології тіла і тілесно-орієнтованої психотерапії.

 Трагедія вченого. Постать  Вільгельма Райха може бути визнана однієї із самих драматичних в історії психоаналізу.

Вільгельм Райх (1897 -1957) народився на Буковині  в сім’ї фермера. Теплі стосунки  з матір’ю були передчасно перервані її смертю. Вона покінчила із собою, коли Райху було 14 років. Через три роки від туберкульозу вмер батько.

Втративши будинок, Райх відправився служити офіцером в австрійську армію. Після війни він приїхав у Відень, де незабаром одержав освіту лікаря.

Наприкінці 1919 року, в 21-літньому віці, Райх стає психоаналітиком. У  1927 році світ побачила  робота  Вільгельм Райха «Функція оргазму». У ній вчений вивчаючи  функції оргазму, приходить до розробки  біологічної енергії, яку він називає «оргон».

 Він пропонує акумулювати цю енергію й використовувати її при лікуванні  практично всіх захворювань, які, по Райху, є наслідком неврозів, що виникають при дефіциті оргонної енергії. Тобто при відсутності в людини оргазму.

Оргастична потенція є, на думку Райха, головною умовою психічного здоров’я. Навпаки, блокування сексуальності й порушення сексуальної розрядки приводять до самих різних проблем і невротичних симптомів.

На 10-му Психоаналітичному конгресі в Інсбруці (1927 рік) Райх уперше ввів поняття «панцир характеру», що складається з багатьох шарів захисних реакцій проти подавлених потягів.  Райх вважав, що характер людини включає постійний ” набір” захистів. Хронічні  м’язові затиски блокують 3 основних емоційних стану: тривожність, гнів і сексуальне збудження.

   Райх прийшов до висновку , що м’язовий і психологічний панцир – одне і те ж. Захисний панцир не дає людині переживати сильні емоції, обмежуючи і спотворюючи почуття . Емоції, блоковані таким чином, ніколи не усуваються, тому що не можуть повністю проявитися. Ці блоки (м’язові затиски спотворюють і руйнують природні почуття, зокрема пригнічують сексуальні почуття, заважають повноцінному оргазму. За Райхом, повне  звільнення від заблокованої емоції відбувається тільки після її глибокого  переживання.

Райх був автором багатьох сміливих ідей і відкриттів: вірус раку, життєва енергія “оргон”, практикував  лікування душевнохворих в спеціально облаштованих «оргоннових» камерах, але невдовзі його вчення заборонили і Вільгельм Райх  опинився в американській в’язниці, де й помер в 1957 році.

Comments:

  • Facebook

Download SocComments v1.3

Related posts