Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
18 Сен 2021

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Пішохідний туризм – спорт для сильних 

Деталі Категорія: Туризм Перегляди: 3639

   Майже 200 км по крутим гірським масивам, які доводилося  долати вдень та вночі. На плечах –  важкий  рюкзак, в руках –  ліхтарик, попереду – вершини. Тут не має місця словам «стомився, не можу, не хочу».

    Зручності особливі: хочеш помитися – купайся в річці, хочеш відпочити – спи на землі, хочеш їсти – візьми «Снікерс». І так 10 днів. Такі умови  прийнятні лише для сильних та витривалих людей.  Тому на Чемпіонат України «Спортивні туристські походи» запрошують винятково сильних учасників.

     На початку жовтня, в Івано-Франківську, на чемпіонат з пішоходного туризму  зібралися 12 команд, аби поборотися за право  підкорити Карпати. Суть змагання – пройти маршрут з мінімальною кількістю штрафних балів.

   До речі, у кожній команді були дівчата, але не для готування борщу хлопцям. Як зауважили судді чемпіонату, жінки – учасниці змагань  приємно вразили гарною фізичною підготовкою та витривалістю. Вимоги до дівчат аналогічні, що й  до хлопців,  хіба що рюкзак був трішки легший. А взагалі, під час чемпіонату, учасникам доводиться частенько перебувати в екстремальних ситуаціях, тому відбір спортсменів доволі строгий.

 Нам вдалося поспілкуватися з переможцем, членом команди «Роза вітрів», що здобула  на змаганнях срібло, Юрієм Сябруком (на фото другий праворуч).

    «Пішохідний туризм  на перший погляд може здатися романтикою,  – каже хлопець. Але це насамперед випробування самого себе на міцність духу. Учасникам  не достатньо лише гарної фізичної підготовки. У туризмі випробовуються сила волі, чесність, порядність.

   Якщо відверто, деякі відстані можна було скоротити, скориставшись транспортом. Але для  нашої команди (м.Полонне)  – це неприпустимо. Ми пройшли всі змагання, маючи всього десяток штрафних балів, і поступилися лише господарям Карпат, команді з Івано – Франківська.”

–         Курйози траплялися?

   Та, так. Одного разу ми заблукали. Це трапилося вночі. Понад дві години пробиралися через хащі. Ніяк не могли знайти місце, аби зупинитися на відпочинок. Коли вже  сиділи біля вогнища, почули незвичний шурхіт і моторошне завивання. Воно то посилювалося, то зникало. Ми були такі стомлені, що хвилюватися вже не було сили. Просто хотіли спати. Я вирішив набрати води з річки, а коли повертався, відчув, що за моєю спиною хтось стоїть. Це було  дихання  тварини. Обернувся, а там лось. Потім з’ясувалося, що  у лосів в осінню пору шлюбний період. Для них характерно видавати голосні звуки))

Наступного разу погодишся брати участь?

    Пішохідний туризм, як і інші види спорту, існує майже на ентузіазмі учасників. Тому доводиться самостійно купувати спорядження, оплачувати переїзди та решту витрат. Ніякого матеріального заохочення не має. Та й туризм доволі серйозне навантаження на колінні суглоби, особливо на м’язи хребта, адже мій рюкзак важив майже 30 кг.

   Але незважаючи на все це, якщо трапиться нагода знову підкорити Карпати, я з радістю відгукнуся. Бо той «кайф», яке дає тобі єднання з природою, адреналін, який дає перемога, це найвища людська насолода, що робить тебе переможцем в своїх очах. А для  мене це важливо, тому з нетерпінням чекаю нових змагань.

R.S Аби ви краще зрозуміли відчуття Юрія, вам можуть знадобитися фото, зроблені безпосередньо під час походу.Ось таке  невибагливе житло туриста:

У дорогу:

Майже на вершині

Це тільки на вигляд не складно

 Радість перемоги

Кладочка

Романтика: без неї не буває справжніх туристів 

Comments:

  • Facebook
  • ВКонтакте

Download SocComments v1.3

Related posts