Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
14 Авг 2022

Blog Post

Все рубрики

Жінка-Онлайн — Поцілунок винайшли жінки, аби передати свою силу 

Деталі Категорія: Поговоримо по – жіночому

Що таке поцілунок – усім нам добре відомо. Ми настільки звикли до такого способу виявлення любові та приязні, що він видається нам найприроднішим, мовби одвічним. 

    Тож переважна більшість з нас, мабуть, ніколи й не замислювалися над тим, яке походження має та своєрідна форма спілкування, чому людям узагалі спало на думку цілуватися?

       Дехто вважає, що люди цілуються підсвідомо, інтуїтивно. Для авторів незлічених еротичних видань питання ясне: природа поцілунку – суто еротична, то один з виявів статевого потягу. Мовляв, вуста у більшості людей – дуже чутливі ерогенні зони, ну й таке інше. А оскільки сексуальний потяг у людини інстинктивний, від народження – то й  люди цілуються, виходить, інстинктивно.

    А проте суто еротична версія походження поцілунків викликає деякі сумніви. Хіба цілуються лише закохані? Батьки часто цілують своїх дітей, а діти батьків. Цілуються вітаючись чи прощаючись близькі родичі або просто добрі знайомі. Ну а хто не знає, як часто й охоче цілуються молоді дівчата-подруги! Невже й тут еротика?

   З художньої літератури та історичних фільмів ми знаємо, що братні поцілунки були звичною формою вітання у запорізьких козаків. Та чи варто шукати тут еротичні мотиви чи фрейдистські комплекси? Якби хтось бодай натякнув козакам про щось подібне, то вже б напевно зостався без голови – адже у них статеві збочення вважалися страшним гріхом і каралися смертю.

   В минулому в Європі було заведено цілувати руки можновладцям, а священикам цілують і досі. Ще років із 100 тому галицькі селяни, зустрівши пана, в якого орендували землю, або його управителя, мусили цілувати їм руку.

   Або згадаємо, що колись ті, хто отримував аудієнцію у папи Римського, мали цілувати його пантофлю. Віруючі цілують священні книги, хрести, ікони. Цілують іноді й цілком мирські речі – скажімо, бойові прапори, шаблі. І все це аж ніяк не зв’язано з еротикою.

    Проте прихильники фрейдистської” версії суто еротичного походження поцілунку переконані: корені його все одно у статевих інстинктах. Ну а різні форми “нееротичних”поцілунків – то вже похідні від головного, любовного поцілунку. Але зважмо: якби любовні поцілунки були природним виявом статевого потягу, “голосу плоті” й людей змушував цілуватися вроджений інстинкт, закладений у підсвідомості, – тоді такий різновид любовних пеcтощів мав би бути одвічним і з незапам’ятних часів побутував серед усіх народів – від папуасів до гренландських ескимосів.

      Та насправді все навпаки – переважна більшість народів світу до контактів з європейською культурою не мала про поцілунки ані найменшого уявлення. Як тут не пригадати курйозний епізод із ще довоєнного голлівудського фільму про подорожі Марка Поло. Перебуваючи в Китаї, він закохався у прекрасну китаянку й почав благати її про поцілунок. А дівчина просто не зрозуміла, про що йдеться!

   Коли врешті-решт закохані так-сяк поцілувалися, слуги, які крадькома підглядали за тією сценкою, були просто приголомшені – що той чужинець виробляє з дівчиною! Проте вигаданий сценаристом епізод грунтується на реальних фактах. До контактів з європейцями китайці не знали поцілунків; за тисячоліття існування китайської цивілізації такий спосіб любовних пестощів нікому й на думку не спадав.

Те ж саме можна сказати і про їхніх сусідів – корейців, японців, монголів, в’єтнамців, а до того ж про полінезійців, меланезійців, папуасів, аборигенів Австралії, корінних народів Сибіру, американських індіанців, більшість народів Африки.

    Натомість в усіх тих народів віддавна існували власні, самобутні форми вияву любовних і дружніх почуттів, як на наш погляд, часом досить екзотичні або й кумедні.

     Мабуть, найбільш поширеним серед багатьох народів світу був так званий “малайський поцілунок” – коли двоє труться носами. Так раніше цілувалися не тільки малайці, але й інші народи Південно-Східної Азії, а також в Індонезії, на Філіппінах, островах Океанії, у Центральній Африці й навіть у Гренландії. “Цілувалися” й по-іншому – скажімо, старанно обнюхували обличчя того, кому прагнули виявити приязнь.

   Подібний звичай існував, зокрема, у корінних племен сибірської Півночі. Відомий російський письменник і вчений-етнограф Володимир Тан (Богораз), який багато років прожив на Чукотці та Камчатці й досконало вивчив побут і звичаї чукчів, косяків, камчадалів, ламутів, розповів, як своєрідно прощався із сім’єю північний мисливець, вирушаючи на тривале й небезпечне полювання. Він довго і старанно обнюхував обличчя й шию дружини та дітей, немовби прагнучи якнайдовше запам’ятати їхній запах.

Але з чого ж насправді все почалося, як, коли й чому саме люди почали цілуватися? Деякі вчені-етнографи гадають, що походження поцілунку йде від своєрідного прадавнього звичаю, що й донині побутує серед деяких відсталих племен Африки та Океанії. Там матері годують маленьких дітей, особливо слабких і хворобливих, з вуст до вуст пережованою їжею.

Для них то магічний обряд: матері певні, що разом із жуйкою передають у вуста дитини й частку своєї життєвої сили. Є підстави гадати, що схожі магічні дійства існували в давнину серед багатьох народів світу.

Їхній відгомін ще відносно недавно можна було спостерігати у звичаях деяких європейських народів. 

      Так, ще на початку XX ст. серед сербських селян побутував такий обряд: бездітна жінка, яка жадала мати дітей, брала вустами їжу з рота багатодітної матері, яка в такий спосіб мовби передавала безплідній частку своєї плодючої сили.

 Цікаво, що в українських  повір’ях також зберігся подібний звичай: якщо чашку з якої п’є вагітна, подарувати бездітній жінці, то це збільшує її шанси мати дітей.  Отож видається дуже вірогідним, що саме на такому рівні суспільної свідомості і з’явилися поцілунки – як спосіб передачі своєї внутрішньої життєвої сили іншій людині. А оскільки передавалася вона, як гадали, разом із диханням, то головне було – послати іншому свій подих або ж спіймати чужий.

 Тож цілуйтеся і не сумнівайтеся, що ви здійснюєте глибокий, потаємний,  магічний    обряд, який сягає у глибочінь віків.

Comments:

  • Facebook

Download SocComments v1.3

Related posts