Подпишись

* Вы будете получать самые интересные новости Украины

Трендовые новости
26 Ноя 2022

Blog Post

Жінка-Онлайн – Права жінки у законах
Все рубрики

Жінка-Онлайн – Права жінки у законах 

Деталі Категорія: Права жінки у законах Автор: Виталина Перегляди: 102

                                                                            Виборче право жінка здобула всього лише 100 років тому. Це  була не  «манна небесна», а століття боротьби за жіночі права. За цими роками – сотні розтерзаних жінок, що в різні часи називалися відьмами, революціонерками, ворогами народу, злочинцями тощо.

  Жінки відверто протестували проти дискримінації своїх виборчих прав і часто були змушені  йти на радикальні кроки – перекривати вулиці, приковувати себе кайданами до огорож, влаштовувати масові безлади, багатотисячні демонстрації та маніфести.

 У 1848р. в американському місті Сенека відбулася перша в світі Конференція за виборчі права жінки. Її учасниками були переважно жінки, але відомо, що делегатами конференції було 40 чоловіків. Наслідком конференції  було проголошено, що «жінка – не лише мати, а й самостійна особистість, і її відносини з державою мають бути безпосередніми, а не через чоловіка чи сина.»  Невдовзі штат Вайомінг став першим в світі, хто надав жінкам право голосу.

Деталі Категорія: Права жінки у законах Автор: Виталина Перегляди: 77

 Автор статті:  начальник юридичного відділу Повне товариство   «Ломбард «Україна», член Асоціації правників України Алла Венгер

 Незважаючи на декларативні гарантії держави щодо пріоритетності розвитку сім’ї, важливості материнства та дитинства, закріплений у нормативних актах соціальний та правовий захист вагітних жінок, все-таки сьогодні величезна кількість вагітних жінок та жінок-матерів в Україні стикається з недотриманням роботодавцями їх трудових прав.

Я – зечка, що далі?

Деталі Категорія: Права жінки у законах Автор: Виталина Перегляди: 51

   Права ув’язнених українських  жінок – болюча тема. На згадку приходить історія Світлани Зайцевої, яку звинуватили у вбивстві. Матір трьох дітей запроторили на рік до в’язниці, де вона заразилася туберкульозом. Згодом знайшли справжніх вбивць, але жінку не вдалося врятувати. Вона помирає, залишаючи сиротами дітей. Два роки родичі невинно засудженої жінки боролися  в судах за право  отримати  відшкодування.

   Свавілля проти ні в чому не повинної  жінки та матері сколихнуло громадськість та врешті закінчилося успіхом позивачів – два мільйони гривень таки були виплачені. Але вони не повернуть дітям матері та не зможуть її замінити.

Деталі Категорія: Права жінки у законах Автор: Виталина Перегляди: 40

  Перед законом усі громадяни рівні. Якщо ти вчинив злочин – не має значення чоловік ти чи жінка, мусиш відповідати. Але ставлення до осіб, що мають судимість чи перебувають під слідством, відрізняється залежно від статі.

   Якщо для чоловіка перебування у в’язниці всього лише «блатна романтика», то жінка, що вийшла із стін тюрми  – справжній ізгой. Чоловік може бути злочинцем, а жінка – ні. Під чоловічими тюрмами завжди черги на відвідування, під жіночими – ні. Чоловіка чекають дома, а жінку – ні.

Канни побачили фільм про українських жінок : похоронених наживо

Деталі Категорія: Права жінки у законах Автор: Виталина Перегляди: 81

                                                                         У  XXI ст. Україна залишається чи не єдиною країною світу, де жінок ув’язнюють довічно.  Країна, де недосконале законодавство та корумповане судочинство, нещадна  до злочинів жінки. Документальний фільм “Life lost” (“Втрачене життя”) за 5 хвилин на Каннському фестивалі  розповів про долю 10 українок, які мають зустріти смерть  у  камері.

    Лише троє із них визнають свою провину, решта – вважають себе несправедливо засудженими. Одна жінка сказала : «Я не хочу звідси виходити, я боюся помсти». Навіть за стінами в’язниці, колишні жертви насильства, що однієї миті не витримали тиску та вбили своїх «мучителів», не можуть знайти спокою та розради.

Related posts